Italijoje prasidėjusio Europos moterų krepšinio pirmenybių pirmąsias B grupės rungtynes Lietuvos rinktinė pirmadienį 53:68 (9:21, 10:11, 16:25, 18:11) pralaimėjo Belgijos komandai.

Rezultatyviausiai Lietuvos ekipoje žaidė Iveta Marčauskaitė, pelniusi 14 taškų ir po krepšiais atkovojusi 6 kamuolius.

13 taškų į varžovų krepšį įmetė Agnė Čiudarienė, 10 - Sandra Valužytė, 6 - Eglė Šulčiūtė (9 atkovoti kamuoliai), po 3 - Lina Brazdeikytė (7 klaidos), Rima Valentienė ir Ela Briedytė, 1 - Gintarė Petronytė.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Anke De Mondt (18 tšk.), Anna Wauters (15 tšk.) ir Kathy Wambe (10 taškų).

Belgės pelnė pirmuosius penkis taškus, tačiau lietuvėms pavyko sušvelninti rezultatą ir, sužaidus 4 minutes komandas skyrė tik trys taškai (4:7).

Vėliau sekė Belgijos krepšininkių spurtas 11:0, ir jos jau priekyje 18:4. Vis tik sėkmingiau sužaidusios kėlinio pabaigą lietuvaitės sumažino skirtumą iki 12-os taškų - 9:21.

Po sėkmingos antrojo kėlinio pradžios (9:3) belgių pranašumas ketvirtoje minutėje siekė jau 18-a taškų (30:12), tačiau per kitas šešias minutes lietuvaitės leido varžovėms pelnyti vos du taškus ir iki didžiosios pertraukos sumažino skirtumą iki 13-os taškų - 19:32.

Ketvirtoje trečiojo kėlinio minutėje komandas dar skyrė dešimt taškų (36:26), o per kitas dvi minutes Belgijos žaidėjos pelno aštuonis "sausus" taškus ir didina skirtumą iki 18-os taškų (44:26), o iki kėlinio pabaigos dar sugeba padidinti savo pranašumą iki 22-jų taškų - 57:35.

Atrodė, kad Lietuvos krepšininkės bus sutriuškintos, tačiau šešių ketvirtojo kėlinio minučių atkarpą laimi 10:2 ir sumažina skirtumą iki 14-os taškų.

Belgijos komandos treneriai prašo minutės pertraukėlės, po kurios į aikštelę gražina pagrindines žaidėjas ir, ramiai sužaidusios kėlinio pabaigą, iškovoja pergalę rezultatu 68:53.

Antradienį Lietuvos krepšininkės žais su Rumunijos ekipa, kuri pirmąsias keturių komandų B grupės rungtynes 78:85 pralaimėjo Vokietijos rinktinei.