Pirmąja Lenkijoje vykstančio Europos krepšinio čempionato pusfinalio dalyve tapo Serbijos rinktinė, kuri ketvirtadienį vykusiose ketvirtfinalio rungtynėse 79:68 (21:24, 20:4, 13:15, 25:25) įveikė čempionų titulą praradusią Rusijos ekipą.

Ši pergalė garantavo Serbijos ekipai tiesioginį kelialapį į 2010 metų pasaulio čempionatą.

Susitikimą dvitaškiu pradėjo Rusijos rinktinė, tačiau Serbijos ekipos kapitonas Nenadas Krstičius pelnė keturis taškus be atsako ir sužaidus pusantros minutės serbai išsiveržė į priekį - 4:2. Nors po Sergejaus Monios dvitaškio su pražanga Europos čempionai vėl pirmavo (7:4), serbai ketvirčio viduryje susigrąžino pranašumą - 13:9. Per likusį laiką komandos žaidė taškas į tašką, rezultatas net kelis kartus buvo lygus. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis Aleksejus Zozulinas pataikė iš toli ir leido Rusijos rinktinei po pirmųjų dešimties minučių turėti trijų taškų persvarą - 24:21.

Antrajame kėlinyje ėmė dominuoti Serbijos rinktinė. Puikiai į žaidimą įsijungusio Kosta Perovičiaus metimų dėka serbai septynių minučių atkarpą laimėjo net 16:0 ir po Milano Mačvano tolimo metimo įgijo trylikos taškų persvarą - 37:24. Pirmąjį Rusijos rinktinės tašką antrajame kėlinyje likus žaisti dvi su puse minutės pelnė Kelly McCarty, tačiau serbai iki to momento jau buvo spėję pelnyti septyniolika taškų, todėl Rusijos rinktinės deficitas išliko nepakitęs - 25:38. Ketvirčio pabaigoje situacija aikštelėje nepakito ir po dviejų kėlinių Serbijos rinktinė įtikinamai pirmavo - 41:28.

Trečiąjį ketvirtį serbai pradėjo dar vienu spurtu 7:0 ir po Novicos Veličkovičiaus metimo iš po krepšio Serbijos ekipos persvara pasiekė dvidešimt taškų - 48:28. Rusijos rinktinės puolimas ir toliau strigo puikiai veikusioje serbų gynyboje ir nors serbai puldami varžovų krepšį taip pat nežibėjo, likus žaisti dvi minutes Dušano Ivkovičiaus auklėtiniai toliau išlaikė triuškinantį pranašumą - 54:34. Visgi rusai sugebėjo atsitiesti, dvi atakas iš eilės įspūdingai blokavo serbų metimus, patys sėkmingai baigė keturias atakas iš eilės ir po trijų ketvirčių Europos čempionų deficitas sumažėjo iki vienuolikos taškų - 43:54.

Urošo Tripkovičiaus tolimų metimų dėka Serbijos komanda lemiamo ketvirčio pradžioje vėl padidino savo persvarą (59:43) ir solidų pranašumą išsaugojo iki septintosios ketvirčio minutės, kol V.Fridzonas tolimu metimu vėl suteikė Rusijos rinktinės gerbėjams vilties - 56:66. Visgi serbai netrukus susigrąžino keturiolikos taškų persvarą (70:56), o rungtynes laimėjo rezultatu 79:68.

Serbija: U.Tripkovičius 18 (tritaškiai 4/6), N.Veličkovičius ir K.Perovičius - po 13, M.Teodosičius 12, N.Krstičius 10.

Rusija: V.Fridzonas 15 (tritaškiai 3/3), S.Monia 12, T.Mozgovas 10, S.Bykovas 9 (dvitaškiai 1/8).

Antrąja Europos čempionato pusfinalio dalyve tapo Senojo žemyno pirmenybių vicečempionė Ispanijos rinktinė. Sergio Scariolo auklėtiniai ketvirtfinalyje 86:66 (25:15, 22:17, 26:20, 13:14) užtikrintai nugalėjo Prancūzijos krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviomis atakomis, tačiau pirmajam galų gale taškų kraitį pavyko atidaryti prancūzui Nicolasui Batumui - 3:0. Vis dėlto ispanai nenusileido nė per nago juodimą ir pataikę du tolimus metimus netrukus persvėrė rezultatą - 6:5. Tiksliai iš trijų taškų zonos atakavę Europos vicečempionai ėmė didinti skirtumą ir įgijo šešių taškų pranašumą - 16:10. Ispanų traukinys įsibėgėjo. Rudy Fernandezas pataikė tritaškį, Pau Gasolis pridėjo keturis taškus ir Ispanijos krepšininkų persvara peržengė dviženklę ribą - 23:12. Po pirmojo kėlinio S.Scariolo komanda turėjo apčiuopiamą dešimties taškų pranašumą - 25:15.

Antrojo ketvirčio pradžioje prancūzams sumažinti deficito nepavyko. Vis labiau savo jėgomis pasitikėję ispanai ne tik išlaikė saugią persvarą, tačiau čempionišku žaidimu sugebėjo ją dar ir padidinti - 35:19. Pasaulio čempionai ėmė diktuoti savo sąlygas bei nestokodami kovingumo išlaikė keturiolikos taškų skirtumą - 39:25. Po pirmųjų dviejų kėlinių užtikrintas S.Scariolo auklėtinių žaidimas nekėlė abejonių - 47:32.

Trečiasis kėlinys prasidėjo rezultatyviai, tačiau tai, pasirodo, buvo parankiau ispanams, kurie įgijo devyniolikos taškų pranašumą - 55:36. Prancūzai varžovams dar labiau pabėgti nebeleido. Daugiausiai Prancūzijos rinktinės priekinės linijos pastangomis Vincento Colleto auklėtiniai sumažino skirtumą iki trylikos taškų - 47:60. Tačiau šįsyk tai buvo ispanų diena ir pastarieji parodė tikrąjį savo veidą. Gerai gindamiesi ir be priekaištų atakuodami varžovų krepšį Ispanijos krepšininkai prieš lemiamą susitikimo dalį pirmavo užtikrintu 21 taško skirtumu - 73:52.

Ketvirtąjį kėlinuką prancūzai pradėjo ryžtingai. Be pralaimėjimų iki šių rungtynių žengę Prancūzijos krepšininkai kilo į lemiamą šturmą ir ištirpdė ispanų persvarą iki dvylikos taškų - 63:75. Papildomo Senojo žemyno pirmenybių atrankos turnyro nugalėtojai turėjo progą dar labiau priartėti (66:77), tačiau greitos atakos metu Borisas Diawas apmaudžiai suklydo aikštės viduryje, o ispanai, įgavę antrą kvėpavimą, vėl nutolo - 81:66. Užtikrintai rungtyniavę S.Scariolo auklėtiniai išsaugojo pergalę savo rankose bei pateko į Europos čempionato pusfinalį.