Šveicarijos Nešatelio mieste vyko Europos orientavimosi sporto bėgte čempionatas. Jame dalyvavo 235 orientacininkai iš 28 valstybių. Senojo žemyno pirmenybėse Lietuvai atstovavo penki orientacininkai.

Pirmą kartą istorijoje Europos čempionate orientacininkai varžėsi tik sprinto distancijose. Medaliai išdalinti trijose rungtyse – mišrių estafečių, atkrintamosiose varžybose ir individualaus sprinto.

Pirmą varžybų dieną vyko sprinto estafečių rungtis, kur prie starto linijos stojo 23 rinktinės. Lietuvos rinktinei atstovavo Teklė Emilija Gvildytė, Jonas Vytautas Gvildys, Algirdas Bartkevičius, ir Gabija Ražaitytė Saunorienė.

Kiekvienam estafetės dalyviui reikėjo įveikti maždaug po 4 km distanciją su 24-28 kontroliniais punktais. Lietuvos rinktinė distanciją įveikė per 1 val. 1 min. 47 sek. ir užėmė 12 vietą. Nuo Europos čempionais tapusių varžybų šeimininkų šveicarų lietuviai atsiliko 4 min. 52 sek.

„Užimta 12 vieta ir tik 17 sekundžių atsilikimas nuo dešimtuko yra tikrai solidus rezultatas. Estafetės yra įdomi disciplina, nes čia bėga visa komanda ir geram rezultatui pasiekti reikalingas geras visų keturių narių pasirodymas. Esam patenkinti užimta vieta, nors širdyje norėjau patekti į stipriausiųjų dešimtuką. Džiaugiamės mūsų merginų pasirodymu. Jos padarė viską, ką galėjo šioje trasoje. Labiausiai džiaugiamės tuo, kad po ilgos pertraukos vėl vilkėjome Lietuvos rinktinės aprangą, nes pernai dėl pandemijos buvo atšauktos visos tarptautinės varžybos“, – po estafečių varžybų sakė Lietuvos rinktinės lyderis A. Bartkevičius.

Antrą čempionato dieną vyko atkrintamųjų varžybų, vadinamųjų „Knock-out“ kvalifikacija. Orientacininkams teko įveikti apie 3 km distanciją, vyrams su 20, o moterims su 17 kontrolinių punktų. Vyrų ir moterų varžybų dalyviai buvo suskirstyti į 3 grupes po 35-40 sportininkų, į ketvirtfinalį pateko po 12 geriausių. Kvalifikacijos etapą iš lietuvių įveikė tik A. Bartkevičius. Savo grupėje jis finišavo ketvirtas. Ketvirtfinalyje A. Bartkevičius savo grupėje buvo penktas ir į kitą etapą nepateko. Galutinėje rungties rikiuotėje lietuvis užėmė 25 vietą. Europos čempionais tapo šveicaras Matthias Kyburzas ir švedė Tove Alexandersson.

Paskutinę Europos čempionato dieną vyko individualaus sprinto varžybos. Vyrų varžybose prie starto linijos stojo 119 dalyvių. Kalvotomis vietovėmis, kur trasoje buvo daugiau nei 80 metrų pakilimas, reikėjo įveikti apie 4,4 km nuotolį su 25 kontroliniais punktais. Aplenkęs daugiau negu šimtą varžovų, aukštą 13 vietą užėmė A. Bartkevičius (17 min. 4 sek.). Nuo Europos čempionu tapusio švedo Emilio Svensko lietuvis atsiliko 58 sek. J.V. Gvildys finišavo 50 vietoje, Europos čempionatų debiutantas Tadas Dementavičius buvo diskvalifikuotas.

„Kėliau tikslą patekti į dvidešimtuką ir tai pavyko pasiekti. Nemažiau svarbu negu užimta vieta yra tai, kaip jaučiuosi čempionate, kokius sprendimus priimu ir kaip įgyvendinu iš anksto paruoštus planus. Savo startus Europos čempionate įvertinčiau aukštu balu – devynetu. Rezultatas rodo, kad mano treniruočių metodai duoda norimų rezultatų, o toliau reikia daug darbo. Turiu tikslą 2023 metais laimėti medalį pasaulio čempionate. Tikslui pasiekti esu nusimatęs planą, kokias vietas turėčiau užimti kiekvienais metais, kad medalis virstų realybe“, – teigė A. Bartkevičius.

Moterų individualaus sprinto varžybose startavo 103 orientacininkės, kurioms reikėjo įveikti apie 4 km nuotolį su 21 kontroliniu punktu. G. Ražaitytė-Saunorienė distanciją įveikė per 18 min. 27 sek. ir užėmė 48 vietą. T.E. Gvildytė užtruko 19 min. 32 sek. ir liko 77 vietoje. Antrą aukso medalį laimėjo švedė T. Alexandersson.

Švedijos orientacininkai Europos čempionate iš viso laimėjo 3 aukso, po vieną sidabro bei bronzos medalius ir tapo nugalėtojais komandinėje įskaitoje. Čempionato šeimininkų šveicarų sąskaitoje – 2 aukso, 3 sidabro ir 1 bronzos apdovanojimas. 1 sidabro laimėjo belgas, 4 bronzos medalius iškovojo norvegai.