Įspūdingą krepšinį pademonstravę „Regal Barcelonos“ krepšininkai Eurolygos finale 86:68 (28:19, 19:17, 17:14, 22:18) parklupdė Pirėjo „Olympiacos“ ekipą su Linu Kleiza ir antrą kartą istorijoje tapo stipriausiais Senajame žemyne.

Į rungtynes tritaškiu pradėjusio Lino Kleizos metimą „Regal Barcelona“ iškart atsakė penkiais taškais iš eilės ir sužaidus dvi minutes išsiveržė į priekį – 5:3. Nors aikštelėje viso ketvirčio metu vyko atkakli kova, katalonai sugebėjo kontroliuoti situacija ir sužaidus septynias minutes po Pete'o Mickaelo dvitaškio su pražanga padidino savo persvarą iki septynių taškų – 20:13. Įsibėgėję Ispanijos čempionai pelnė dar keturis taškus be atsako ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 24:13. Puikų puolimą pademonstravę „Regal Barcelona“ klubo krepšininkai po pirmųjų dešimties minučių ir toliau turėjo solidžią persvarą – 28:19.

Žaidimo kontrolę savo rankose Ispanijos klubo krepšininkai laikė ir antrajame kėlinyje. Vos prasidėjus ketvirčiui Gianluca Basilė tritaškiu vėl sugrąžino Ispanijos čempionams dviženklį pranašumą (31:19), o „Olympiacos“ komandai ženkliai sumažinti skirtumo iki didžiosios pertraukos taip ir nepavyko.

Įpusėjus ketvirčiui Pirėjo ekipos deficitas buvo aptirpęs iki septynių taškų (28:35), tačiau Juanas Carlosas Navarro atsakė tritaškiu ir persvara vėl tapo dviženklė – 38:28. Likus žaisti dvi minutes Barselonos komandos persvara išaugo iki trylikos taškų (43:30), o prasidėjus paskutinei antrojo kėlinio minutei dar labiau išaugo – 46:32. Ioannis Bourousis dėjimu truputį sumažino „Olympiacos“ deficitą, tačiau įpusėjus susitikimui jis jau buvo dviženklis – 36:47.

Antrąją susitikimo pusę spurtu 6:2 pradėjo „Olympiacos“ ekipa, tačiau J. C. Navarro tolimas metimas sužaidus tris minutes vėl grąžino katalonams dviženklę persvarą – 52:42. Nors „Olympiacos“ komandai buvo pavykę priartėti iki penkių taškų (47:52), Barselonos klubas atsakė spurtu 8:0 ir po Victoro Sados tritaškio paskutinę atakai skirto laiko sekundę bei Boniface'o Ndongo dvitaškio susigrąžino trylikos taškų persvarą – 60:47. Nors L. Kleiza pelnė tris taškus ir padėjo graikams šiek tiek priartėti, pakiliai rungtyniavę „Regal Barcelona“ krepšininkai po trijų kėlinių dar labiau padidino savo persvarą – 64:50.

Situacija aikštelėje nebepasikeitė ir lemiamo ketvirčio metu. Vienu metu „Regal Barcelona“ komandos persvara buvo pasiekusi devyniolikos taškų ribą (71:52), o desperatiškos „Olympiacos“ pastangos pakreipti įvykius sau naudinga linkme jokių rezultatų nedavė. Iniciatyvos bandęs imtis L. Kleiza kelis kartus iš eilės prarado kamuolį, o po susistumdymo su P. Mickaeliu buvo nubaustas technine pražanga.

Ir toliau karštai į arbitrų sprendimus reagavęs lietuvis likus žaisti pusantros minutės buvo nubaustas dar viena technine pražanga ir turėjo palikti aikštelę dėl išnaudoto asmeninių pražangų limito. Puikiai tiek puolime, tiek gynyboje žaidę Barselonos krepšininkai paskutinėmis minutėmis nesunkiai išlaikė iki tol sukauptą persvarą ir iškovojo įtikinamą bei pelnytą pergalę rezultatu 86:68.

27 minutes aikštelėje praleidęs L. Kleiza surinko 13 (dvitaškiai 3/8, tritaškiai 1/1, baudos 4/7) taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 4 sykius suklydo, išprovokavo 4 varžovų pražangas bei išnaudojo asmeninių pražangų limitą.

„Regal Barcelona“: J. C. Navarro 21, P. Mickaelas 14, R. Rubio 9, E. Lorbekas ir T. Morrisas po 8, V. Sada ir B. Ndongas – po 7, G. Basile ir F. Vazquezas - po 6,

„Olympiacos“: J. Childressas 15, L. Kleiza 13, T. Papaloukas 12, M. Teodosičius 10, I. Bourousis 9, S. Schortsanitis 6, N. Vujčičius 2, L. Mavrokefalides 1.