Rimas Kurtinaitis ir vasarą visiškai naujai sukomplektuota Maskvos srities „Chimki“ (1/0) pergalingai startavo 2019-2020 m. Eurolygos sezone.

Rusų klubas namie 89:83 (24:21, 24:19, 27:21, 14:22)  įveikė Tel Avivo „Maccabi“ (0/1).

„Chimki“ pirmavo beveik viso mačo metu, o lūžis įvyko antroje trečio kėlinio pusėje. Po įspūdingo Quincy Acy dėjimo per Sergejaus Monios galvą „Maccabi“ priartėjo iki 56:60, bet tada Jonas Jerebko ir Anthony Gillas surinko po penkis  taškus, „Chimki“ spurtavo 13:0 ir susikrovė 17 taškų pranašumą.

„Maccabi“ persvarą sparčiai tirpdyti pradėjo ketvirtame kėlinyje, kai Ioannis Sfairopoulosas išbandė netikėtą penketą. Jame vienu metu žaidė trys fiziškai stiprūs, bet mobilūs aukštaūgiai – Othello Hunteris, Q. Acy ir Tarickas Blackas. Su šiais krepšininkais pavyko priartėti iki 77:82.

Likus žaisti 31 sekundę komandas teskyrė keturi taškai ir „Maccabi“ turėjo kamuolį, bet jį perėmė J. Jerebko ir „Chimki“ įtvirtino pergalę.

Ją į priekį vedė 22 taškus pelnęs Aleksejus Švedas ir naudingiausias buvo Anthony Gillas, kurio sąskaitoje 18 taškų ir 22 naudingumo balai.

R. Kurtinaičio komanda šiame susitikime pataikė 14/35 tritaškių (40 proc.). Dvitaškių jie metė mažiau – 32.

„Chimki“ vertėsi be traumas besigydančių Timofėjaus Mozgovo, Dairio Bertanio ir Chriso Kramerio. Rungtynių dėl traumos nebaigė ir Stefanas Jovičius.

Žydams buvęs žalgirietis Nate’as Woltersas per 19 minučių surinko 7 taškus (3/4 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud.).

Iš NBA po dešimties metų pertraukos sugrįžęs Omri Casspi pasižymėjo 13 taškų, 6 atkovotais kamuoliais ir 20 naudingumo balų.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 22 (2/10 trit., 6 rez. perd.), Anthony Gillas 18 (22 naud. bal.), Janis Timma 17 (5/12 trit.), J. Jerebko 14 (7 atk. kam., 4/12 met.).

„Maccabi“: Tarickas Blackas 17, Omri Casspi 13, Othello Hunteris 11 (8 atk. kam.), Elijahas Bryantas 10, Scottie Wilbekinas 9.