104
Lenkija – Portugalija (nuotr. SCANPIX)

Dar nei vienų rungtynių per pagrindinį laiką nelaimėję portugalai patenka į Europos futbolo čempionato pusfinalį. Jie po 11 metrų baudinių serijos palaužė Lenkiją. Lemiamo smūgio nerealizavo Jakubas Blaszczykowskis. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Rungtynių eiga

0` Startinės komandų sudėtys

Lenkija: Lukasz Fabianski, Michal Pazdan, Artur Jedrzejczyk, Krzysztof Maczynski, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki, Kamil Glik, Jakub Blaszczykowski, Lukasz Piszczek.

Portugalija: Rui Patricio, Pepe, Jose Fonte, Cristiano Ronaldo, Joao Mario, William Carvalho, Renato Sanches, Nani, Eliseu, Cedric, Adrien Silva.

0` Tylos minute pagerbtos teroro išpuolio Stambule aukos.

2` Netikėta rungtynių pradžia! Robertas Lewandowskis jau antrąją rungtynių minutę išveda lenkus į priekį!

15` A. Milikas šauna stipriai, tačiau į vartus nepataiko.

17` R. Lewandowskio smūgį gaudo vartininkas.

28` C. Ronaldo smūgiuoja, tačiau kamuolys L. Fabianskio rankose.

30` Baudos aikštelėje stumiamas C. Ronaldo, tačiau teisėjas 11 metrų baudinio neskiria.

33` Renato Sanchesas lygina rezultatą! Portugalas smūgiuoja iš už baudos aikštelės ribų, kamuolys šiek tiek liečia lenką ir suklaidina vartininką, o tada atsiduria apatiniame vartų kampe. 1:1!

45` Baigėsi pirmas kėlinys.

60` Antrojo kėlinio pradžia – rami. Komandos per daug nerizikuoja, tačiau kurti bando. Pavojingų progų kol kas nebuvo.

64` Cedrico smūgis – labai stiprus, tačiau netikslus.

69` Perdavimas iš krašto, A. Miliko smūgis, tačiau kamuolį gaudo Rui Patricio.

78` Jose Fonte smūgiuoja galva, tačiau kamuolys skrieja tiesiai lenkų vartininkui į rankas.

81` A. Jedrzejczykas blokuoja portugalo perdavimą, tačiau jo paties laimei kamuolys vos neįrieda į pačių lenkų vartus.

86` C. Ronaldo turi auksinę progą, tačiau vienas prieš vartininką atsidūręs portugalas nepataiko į kamuolį.

90` Po 90 žaidimo minučių rezultatas yra lygus, todėl komandos po trumpo atokvėpio žais pratęsimą. Antrasis kėlinys buvo labai labai atsargus, abi komandos suprato, kad klaidos kaina – per didelė.

92` C. Ronaldo gauna kamuolį prie pat varžovų vartų, tačiau jo nesuvaldo ir nieko pavojingo nesukuria.

100` Stiprus, tačiau netikslus A. Miliko smūgis.

103` Galingai smūgiuoja Nani, tačiau kamuolys skrieja tiesiai į vartininką.

105` Baigėsi pirmas pratęsimo kėlinys.

110` Vienam sirgaliui šios rungtynės baigėsi anksčiau laiko. Fanas išbėgo į aikštę, būrys apsaugos darbuotojų jį pagavo ir išvedė iš aikštės.

120` Pratęsimas baigėsi, matysime 11 metrų baudinių loteriją.

120` Portugalija nepramušė nei vieno 11 metrų baudinio, o lenkų gretose suklydo Jakubas Blaszczykowskis. Vienintelė klaida lėmė lenkų kelionę namo.

Prieš Rungtynes

KĄ REIKIA ŽINOTI PRIEŠ DVIKOVĄ

- Lenkija ir Portugalija pirmajame ketvirtfinalyje žaidžia Marselyje. Nugalėtojas pusfinalyje žais su Velsu arba Belgija.

- Lenkija niekuomet nelaimėjo atkrintamųjų varžybų etapo rungtynių (per šešis mėginimus) iki šiol.

- Lenkų rinktinės žvaigždė puolėjas Robertas Lewandowskis per septynias pastarąsias rungtynes nepelnė nė vieno įvarčio.

- Portugalijos treneris Fernando Santosas dvikovos šansus vertinama kaip 50 prie 50.

- Portugalų penkios paskutinės Europos čempionatų atkrintamųjų varžybų rungtynės baigėsi lygiosiomis po 90 minučių.

Europos futbolo čempionato ketvirtfinalio porosInfographic

GALIMOS STARTO SUDĖTYS

Lenkija: Fabiański; Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk; Błaszczykowski, Krychowiak, Mączyński, Grosicki; Milik, Lewandowski. Jei gaus geltonąsias korteles, kitas rungtynes praleis Grosicki, Mączyński, Peszko, Piszczek, Pazdan, Jędrzejczyk.

Portugalija: Rui Patrício, Cédric, Fonte, Pepe, Guerreiro; Silva, William Carvalho, Sanches, Mário; Nani, Ronaldo. Jei gaus geltonąsias korteles, kitas rungtynes praleis William Carvalho, Pepe, Quaresma.