Šiandien paaiškėjo dar vienas Europos futbolo čempionato ketvirtfinalio dalyvis. Juo tapo Olandijos rinktinė, pademonstravusi įspūdingą žaidimą ir iškovojusi triuškinamą pergalę 4:1 prieš pasaulio vicečempionus prancūzus.

Šveicarijos sostinėje Berne susigrūmusios dvi mirtininkų grupės komandos reikalų ėmėsi nuo pat rungtynių pradžios. Jau 9 minutę po Rafaelio van der Vaarto pakelto kampinio aukščiau už visus iššokęs olandų puolėjas Dirkas Kuytas įkalė kamuolį į Gregorio Coupet ginamus vartus – 1:0.

Nelaukę tokio staigaus įvykių posūkio prancūzai kurį laiką atrodė sutrikę ir pasimetę. Nuo kėlinio vidurio jie perėmė iniciatyvą į savo rankas ir daugiausia Franko Ribery bei Sidney Govou pastangomis bandė taisyti savo padėtį. Vis dėlto patikimai rungtyniavęs „Manchester United“ vartininkas Edwinas van der Saaras sėkmingai gynėsi ir iki pertraukos išsaugojo savo vartus sausus.

Antrajame kėlinyje Raymondo Domenecho vadovaujami prancūzai tiesiog užgulė Olandijos vartus. 53 minutę puikiausios progos neišnaudojo ne pačios geriausios fizinės formos Thierry Henry, išėjęs vienas prieš vieną su E. van der Saaru, sugebėjęs net nepataikyti į vartų plotą.

uefa.com nuotr.

Už tokį aplaidumą Prancūzijos rinktinė buvo nubausta jau po kelių akimirkų. 59 minutę įspūdingos kontratakos metu Arjenas Robbenas prasiveržė kraštu ir atidavė perdavimą Robinui van Persie, kuris šiaip ne taip antrąkart nuginklavo Gregorį Cuopet – 2:0.

71 minutę po stipraus Willio Sagnolio perdavimo Thierry Henry elegantiškai pakeitė kamuolio skriejimo kryptį ir užklupo Olandijos vartų sargą nepasiruošusį – 2:1 ir Prancūzijos rinktinės viltys atgijo.

Tiesa, jau po mažiau nei minutės kamuolį trečiąkart iš savo vartų turėjo krapštyti prancūzų vartininkas. Tik po pertraukos į aikštę išbėgęs Arjenas Robbenas vienas susidorojo su visa varžovų gynyba ir galingu smūgiu į artimąjį vartų kampą sušaudė G. Cuopet – 3:1.

Rungtynių baigtis tapo aiški ir komandos pradėjo žaisti žiūrovams, o vakaro desertą patiekė Wesley Sneijderis, tolimu šūviu pelnęs ketvirtąjį įvartį olandams – 4:1.

Iškovoję daugiau nei įtikinamą pergalę prieš Prancūzijos komandą, olandai užsitikrino pirmąją vietą C grupėje. Tuo tarpu dėl antrojo kelialapio į ketvirtfinalį paskutiniame ture susigrums net trys rinktinės - Italija, Rumunija ir Prancūzija. Geriausias startines pozicijas turi rumunai, du kartus sužaidę lygiosiomis, jie vienu tašku lenkia tiek, italus, tiek prancūzus. Be to, paskutines rungtynes jiems teks žaisti su tikriausiai nepernelyg motyvuotais olandais.