Šiandien Salzburge Rusijos rinktinė, iškovojusi pergalę rezultatu 1:0, nukarūnavo Senojo žemyno futbolo čempionus graikus ir išsaugojo savo šansus prasimušti į ketvirtfinalį.

Abiem komandoms reikėjo tik pergalės, tad nei rusai, nei graikai nesiruošė užsidaryti savo aikštės pusėje ir kažko laukti. Vis tik pirmajame kėlinyje kiek aktyvesni buvo Guuso Hiddinko auklėtiniai, kūrę progas vieną po kitos.

14 minutę Romanas Pavliučenka pagrasino Antoniui Nikopolidžiui, o dar po akimirkos pro šalį šovė ir Jurijus Žirkovas.

Į rusų atakų bangas Otto Rehhagelio muštruojami graikai atsakė itin pavojingu Angeloso Charisteaso smūgiu. Deja, puolėjui pritrūko tikslumo - jis iššvaistė puikią progą išvesti savo komandą į priekį.

Už tokį aplaidumą Europos čempionai buvo nubausti negailestingai. 33 minutę patyręs Graikijos vartų sargas nusprendė kiek prasivėdinti ir avantiūriškai paliko savo vartus, nuskubėjęs kone prie kampinio vėliavėlės.

Sergejus Semakas, aplenkęs A. Nikopolidį, technišku ir originaliu perdavimu per save išvedė Konstantiną Zirianovą vieną prieš tuščius vartus. Šiam beliko malonus formalumas – įritinti kamuolį.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui dar vieną puikią progą vėjais paleido Angelos Charisteas. Rusai sąmoningai kiek atsitraukė į gynybą ir atidavė iniciatyvą Graikijai, o patys mėgino užklupti savo varžovus kontratakomis. Jų metu pirmuoju smuiku griežė Romanas Pavliučenka, maudęs visą graikų gynybą.

55 minutę po puikios kombinacijos Angelos Basinas atsidūrė itin dėkingoje padėtyje, bet būdamas visiškai laisvas maždaug nuo vienuolikos metrų smūgiavo aukštai virš vartų.

Užtikrintai rungtyniavo ir Rusijos rinktinės vartų sargas Igoris Akinfejevas, sėkmingai užsiimdavęs poziciją ir praktiškai nepadaręs didesnių klaidų.

Rusams iki rungtynių pabaigos pavyko išlaikyti įgytą persvarą, tad jie šventė minimalią pergalę 1:0 ir iškovoję pirmus tris taškus, turi realius šansus prasibrauti į ketvirtfinalį. Tam jiems reikia paskutiniame ture nugalėti Švediją.