Italijos rinktinė tapo pirmąja rinktine, patekusia į Europos futbolo čempionato finalą. Jie po 11 m baudinių serijos palaužė Ispaniją.

Pagrindinis mačo laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis – 1:1 (0:0), o 11 m baudinių serijoje italai buvo stipresni 4:2.

Vemblio stadione Londone vykusį pusfinalį stebėjo 58 tūkstančiai sirgalių. Finale Italija žais su Anglijos ir Danijos poros nugalėtoju. Antrasis pusfinalis bus žaidžiamas trečiadienį, o finalas – liepos 11 d.

Ispanija nuo rungtynių pradžios dominavo pagal kamuolio kontrolę ir pirmame kėlinyje surengė kelias pavojingas atakas ir smūgius, savo ruožtu italai pirmą smūgį į vartų plotą atliko tik 45-ąją rungtynių minutę.

Antro kėlinio pradžioje puikios progos neišnaudojo Sergio Busquetsasas, o italų atakose itin aktyviai žaidė Federico Chiesa.

Būtent jis smeigė įvartį į ispanų vartus 60-ąją mačo minutę – italų vartininkas Gianluigi Donnarumma greitė įvedė kamuolį į žaidimą, o komandos draugai surengė žaibišką išpuolį, kurio smaigalyje atsidūręs 23-ejų F. Chiesa puikiu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką.

80-ąją minutę rezultatą išlygino Alvaro Morata – Ispanija surengė gražią ataką keliais perdavimais, po kurių puolėjas atsidūrė vienas prieš vartininką.

Tiek per likusį laiką, tiek per pratęsimą nė vienai rinktinei nepavyko sukurti pavojingų progų ir iškovoti pergalės, todėl teko eiti mušti 11 m baudinius.

Italija klydo jau pirmuoju mėginimu – netikslus buvo Manuelis Locatelli, tačiau tuo pačiu atsakė ir ispanai – Dani Olmo smūgiavo virš vartų.

Italija realizavo kitus tris smūgius, o Ispanija klydo – silpną ir netikslų smūgį atliko A. Morata, o seriją uždarė tikslus Jorginho smūgis.

Italijai tai buvo 33-osios nepralaimėtos rungtynės iš eilės – per šį laikotarpį jie pasiekė 28 pergales ir 5 kartus sužaidė lygiosiomis.

Įspūdingą pasiekimą užfiksavo ir 18-metis Ispanijos rinktinės saugas Pedri – jis per pirmą kėlinį atliko 31 perdavimą ir visi jie buvo tikslūs.

Italija šiame čempionate iškovojo 6 pergalę.