71
Lietuva – Europos krepšinio čempionato finale! (nuotr. SCANPIX)

Drama su laiminga pabaiga: Lietuva įveikė serbus ir pateko į finalą

Gavo tiesioginį bilietą į Rio de Žaneirą

Lietuvos krepšinio rinktinė šįvakar kovėsi dėl tiesioginio kelialapio į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes ir galimybės užsikabinti mažiausiai Europos čempionato sidabro medalius. Ir po dramatiškos kovos įveikė serbus 67:64.

71

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys

M. Kalnietis dvitaškiu didina Lietuvos rinktinės pranašumą 52:43 ir varo į neviltį A. Džordževičių - šis ima minutės pertaukėlę. Sėkmingai atkarpą sužaidę serbai vėl kvėpuoja į nugarą - 54:53. M. Kalnietis pataiko tritaškį, apsigina M. Kuzminskas - 57:53 likus žaisti 4 minutes. Be vidurio puolėjo žaidžianti Lietuvos rinktinė sėkmingai tvarkosi gynyboje. J. Mačiulis baudos metimais didina pranašumą - 63:57. Serbai baudos metimais vėl priartėja - 63:61.

Trečias kėlinys

Po didžiosios pertraukos abi komandos apsikeičia netaikliais metimais, o J. Valančiūnas blokuoja M. Teodosičių. M. Kuzminsko dvitaškis su baudos metimu trukteli lietuvius į priekį - 40:34. B. Bogdanovičius smeigia tritaškį ir įpusėjus kėliniui Lietuvos rinktinė pranašumas minimalus - 40:39. M. Raduljica po ilgos pertraukos persveria rezultatą serbų naudai. Lietuviai karštai reaguoja į gana ginčytinus teisėjų sprendimus - kova tampa itin kieta. Po J. Valančiūno dėjimo iš viršaus - 44:43. M. Kuzminskas įspūdingai krauna kamuolį iš viršaus ir likus žaisti 10 minučių J. Kazlausko auklėtiniai pirmauja 48:43.

Antras kėlinys

Puikiai gindamiesi J. Kazlausko auklėtiniai šauna į priekį 28:17. Serbų mėginimai vytis verčiami niekais - įpusėjus ketvirčiui - 32:21. Vienas gražiausių rungtynių epizodų - M. Kalniečio blokas B. Bogdanovičiui, kuris įsigudrina perimti kamuolį. S. Markovičius pataiko tritaškį, M. Raduljica sumeta baudos metimus ir skirtumas mažėja iki 5 taškų. Mūsiškių taškų "sausra" tęsiasi, po dar dviejų serbų taškų komandas skiria tik taškas - įpusėjus dvikovai Lietuvos rinktinė pirmauja 35:34.

Pirmas kėlinys

Komandos be didesnės žvalgybos rezultatyviai pradeda rungtynes - tritaškiu pusfinalio sąskaitą atidaro M. Teodosičius, neatsilieka ir lietuviai, "versdami" taškus iš po krepšio - 7:7. Kelios nerezultatyvios serbų atakos leidžia Lietuvos rinktinei išsiveržti į priekį. Po A. Milaknio tritaškio - 14:7. Komandos keičiasi klaidomis. Serbus budina iš sąstingio N. Bjelica. J. Valančiūnas dukart blokuoja M. Raduljicos metimus. Pirmą kėlinį po taiklaus M. Kalniečio tritaškio laimi Lietuva - 22:17.

Himnas prieš rungtynes

Situacija prieš rungtynes:

„Eurobasket 2015“ šeimininkus prancūzus nukarūnavę ispanai su krepšinio milžinu Pau Gasoliu finale jau laukia savo varžovo. Kas juo taps, paaiškės per šio vakaro Europos čempionato pusfinalio dvikovą tarp Lietuvos ir Serbijos.

Jei ne tos nelemtos D grupės rungtynės prieš belgus, kur kaip vėliau paaiškėjo po vaizdo peržiūros neteisingai paskutinės sekundės metimą įskaitęs teisėjas Emilio Perezas lėmė vienintelį Jono Kazlausko auklėtinių pralaimėjimą, lietuviai taip pat būtų kol kas nė karto nesuklupusi turnyro komanda. Įdomus faktas, kad tas pats teisėjas švilps Lietuvos rinktinės rungtynėse jau trečią kartą – šįkart pusfinalyje.

„Serbija galinga ekipa, dar nepralaimėjusi nė vienų rungtynių. Ir žaidusi jau su stipriomis komandomis, tokiomis kaip Ispanija ir kitos. Labai komanda daug priklausanti nuo Milošo Teodosičiaus. Galvoju, kad jis yra pagrindinis tos komandos variklis, kūrėjas ir šiaip ideologinis tėvas“, - teigė J. Kazlauskas.

„Esame psichologiškai stipri komanda, kartu žaidžiame, gyvename ir jaučiame. Su kiekvienu turnyru mūsų jėga auga“, - kalbėjo serbų strategas Aleksandras Džordževičius, pernai padėjęs savo auklėtiniams iškovoti planetos pirmenybių sidabrą.

Serbijos rinktinė – rezultatyviausia Europos čempionato komanda, vidutiniškai pelnanti 88 taškus per rungtynes. Ji taip pat puikiai ginasi – leidžia varžovams pataikyti tik 41,2 proc. visų metimų (trečia pagal šį rodiklį), įskaitant 27,7 proc. nuo trijų taškų linijos. Lietuviai – šešti pagal tritaškių pataikymo procentą Europos čempionate – 37,1 proc.

„Pierre Mauroy“ arenoje taip pat įdomu bus stebėti Milošo Teodosičiaus ir Manto Kalniečio mikrodvikovą. Vidutiniškai 15,1 taško per rungtynes pelnantis serbas – geriausiai turnyre skirsto kamuolius – vidutiniškai atlieka 8,3 rezultatyvaus perdavimo (klysta 2,1 karto), o M. Kalnietis – trečias pagal šį rodiklį – 7,9 rezultatyvaus perdavimo (3,1 klaidos). Nesitikima, kad Mantas sustabdys Milošą, tačiau bent jau pristabdyti gali.

Pusfinalyje pergalę iškovojusi rinktinė rugsėjo 20 dieną, sekmadienį, 20 val. Lietuvos laiku mūšyje dėl Europos čempionų vardo kovos su Ispanija, o pralaimėjusi kiek anksčiau – 15 val. dėl bronzos apdovanojimų žais su Prancūzija.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Skautas Benas Matkevičius įvardijo, kuo Lietuvos rinktinė pranašesnė už serbus

Serbų krepšinio legenda Igoris Rakočevičius atskleidė, kodėl Serbijos rinktinė šįvakar įveiks lietuvius

Pau Gasolis „už ausų“ ištempė ispanus į „Eurobasket 2015“ finalą – prancūzai nokaute