0

Labai svarbią pergalę septintajame Eurolygos ture iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, namuose 67:65 paskutinėmis akimirkomis palaužę Malagos „Unicaja“ ekipą.

Pirmoji tarpusavio akistata Malagoje baigėsi šeimininkų pergale po pratęsimo (85:78).

„Žalgiris“ galingai pradėjo rungtynes ir jau pačioje susitikimo pradžioje varžovams sudavė stiprų smūgį - 8:0. Pirmuosius taškus „Unicaja“ pelnė tik prabėgus 5 minutėms - 10:2. Minutės pertraukėlė ir visiškai pakeistas penketas andalūzams nepadėjo - A.Trifunovičiaus auklėtiniai užtikrintai išlaikė sukauptą skirtumą - 17:7. Tiesa, baigiantis ketvirčiui ispanams pavyko sušvelninti deficitą iki vienženklio - 19:11.

Antrajame ketvirtyje „Unicaja“ suaktyvino savo veiksmus gynyboje ir ėmė mažinti deficitą - 22:27. Vis dėlto visus Ispanijos klubo bandymus atmušė du galingi dėjimai į „Unicaja“ krepšį, pakėlę ant kojų visus sirgalius ir privertę prašyti svečius minutės pertraukėlės (32:22). Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 35:24.

Po pertraukos situacija aikštėje nepasikeitė - žalgiriečiai sėkmingai saugojo persvarą (42:31). Prieš lemiamą mačo dalį komandas skyrė 8 taškai - 50:42.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje „Unicaja“ ėmė alsuoti į nugaras (50:55), bet M.Popovičius „įsūdė“ tritaškį, S.Weemsas pridėjo dvitaškį ir „Žalgiris“ vėl saugiai nutolo - 60:50. Tiesa, du iš eilės ispanų tritaškiai vėl viską apvertė aukštyn kojomis - 60:56. Kai „Unicaja“ sušvelnino atsilikimą iki minimumo (60:59), didelės svarbos tritaškį pataikė M.Popovičius (63:59). Vis dėlto andalūzams pavyko išlyginti rezultatą ir greitai jį persverti - 63:65. Nemalonios permainos žalgiriečių nepalaužė - rezultatas buvo išlygintas ir galingu dėjimu jį persvėrė S.Weemsas (67:65). „Unicaja“ paskutinei atakai turėjo 12 sek. Pratęsimą galėjusį išplėšti S.Valterio metimą uždengė R.Javtokas.

„Žalgiris“: S.Weemsas 18 (11 atk. kam.), M.Popovičius 11 (tritaškiai 3/10), T.Lawsonas 10, R.Javtokas 8, M.Kuzminskas 7, P.Jankūnas 6, M.Rakovičius 4, T.Klimavičius 2, M.Kalnietis 1.

„Unicaja“: G.Fitchas 15 (6 atk. kam.), K.Valteris ir J.Freelandas  - po 12, L.Zoričius 11, J.Garbajosa 9.