Lietuvos "Vivus.lt" rankinio lygos čempionate vienvaldžiu lyderiu tapo penkiskart Lietuvos čempionas Klaipėdos “Dragūnas”, iškovojęs šeštąją iš eilės pergalę. Klaipėdiečiai rezultatu 33:26 (15:12) įveikė Varėnos "Ūlos" rankininkus. Iki šio trečiadienio be pralaimėjimų žingsniavę ir pirmi turnyro lentelėje buvę Vilniaus VHC “Šviesa” rankininkai suklupo savo žiūrovų akivaizdoje – rezultatu 32:34 (14:15) nusileido Kauno „Granito-Gajos-Kario“ atstovams.

Klaipėdoje – principinė kova

Lietuvos "Vivus.lt" rankinio lygos čempionate „Dragūnas“ išlieka nepralaimėjęs. Šįkart Artūro Juškėno auklėtiniai Klaipėdoje rezultatu 33:26 (15:12) palaužė principinius savo varžovus LRT Didžiosios taurės bei Lietuvos rankinio supertaurės nugalėtojus Varėnos "Ūlos" rankininkus.

„Dragūną“ į pergalę vedė 7 įvarčius įmetęs legionierius iš Ukrainos Igoris Kodišinkskis, po 6 įvarčius įmetė Karolis Stropus (1 iš 7 m) ir Jonas Truchanovičius, 5 – Mindaugas Dumčius, po 2 – Edvinas Vorobjovas ir Mindaugas Meškauskas.

Iš Varėnos komandos išsiskyrė Arminas Grigėnas, įmetęs 10 įvarčių (1 iš 7 m), Remigijus Čepulis pridėjo 5 (1 iš 7 m), Kęstutis Ikasala ir Laurynas Petrušis – po 3, Gediminas Barasas ir Martynas Černius – po 2 įv.

Klaipėdiečiai degė noru atsirevanšuoti už rugsėjo 20 dieną patirtą pralaimėjimą – 26:28 (10:11), kai Varėnoje buvo kovojama dėl Lietuvos rankinio supertaurės. "Ūla" pajūrio atstovus įveikė ir praėjusio sezono LRT Didžiosios taurės finale - 30:27 (19:15). Taigi dragūniečiams ši pergalė – tarsi garbės reikalas.

"Vyrų papildomai motyvuoti nereikėjo. Visi suprato, kad tai mūsų principinis varžovas ir namuose turime siekti tik pergalės, tačiau pirmajame kėlinyje pernelyg dažnai klydome – padarėme gal 8-9 klaidas lygiose vietose. Pirmąjį kėlinį mūsų negelbėjo ir vartininkai. Mums dar trūksta žaidimo kokybės. Galbūt galėjome laimėti ir lengviau. Visgi reikia pagirti ir varėniškius – jie parodė dzūkišką charakterį", - iškart po varžybų kalbėjo "Dragūno" ekipos vyr. treneris Artūras Juškėnas.

Klaipėdiečiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja pergalingai - iškovojo šešias pergales iš tiek pat galimų, o varėniškiai kol kas buksuoja - patyrė trečią nesėkmę, kartą sužaidė lygiosiomis ir du kartus iškovojo pergales.

Vaidas Drevinskas (Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ komandos žaidėjas): „Prieš šiandienos rungtynes pagrindinis uždavinys buvo stabdyti VHC „Šviesos“ greitą puolimą ir aišku, laimėti. Pirmajame kėlinyje, manau, mums nesisekė, o antrajame - viskas ėjo geryn, labiau sekėsi. Rezultatas teigiamas. Aišku, kaip visada reikėjo paplušėti su Tomu Bernatavičiumi, Vaidu Drabavičiumi ir Skirmantu Plėta. Galutinis rungtynių rezultatas atspindi pačią rungtynių eigą ir žaidimą – įvartis į įvartį. Rungtynės buvo sunkios. „VHC Šviesa“ visada propaguoja greitą puolimą, tad reikia daug bėgti.“

Priminsime, kad "Dragūną" ir "Ūlą" burtai suvedė ir Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės turnyre, kuriame varžosi aštuonios ekipos.

Nugalėtojas paaiškės po dvejų rungtynių. Pirmoji šių komandų akistata numatyta lapkričio 29 dieną Varėnoje, atsakomoji dvikova - gruodžio 20 dieną Klaipėdoje.

Kitos ketvirtfinalio poros: Pasvalio "Rankininkas/SM" - Kauno LSU, Alytaus "Almeida-Stronglasas" - Kauno "Granitas-Gaja-Karys" ir Vilniaus VHC "Šviesa" - HC "Vilnius".

"Laukia įdomios ir itin intriguojančios dvikovos. Burtai suvedė lygiaverčius varžovus, tad nuspėti, kurios keturios ekipos pateks į finalinį etapą, nėra lengva", - iškart po burtų traukimo ceremonijos sakė Lietuvos rankinio federacijos generalinis sekretorius Miglius Astrauskas.

LRF taurės turnyro finalinį etapą, kuriame varžysis keturios geriausios ekipos, planuojama organizuoti 2015 metų vasario 28 - kovo 1 dienomis kuriame nors viename Lietuvos mieste.

Vilniuje – nervų karas

Dar atkaklesnė ir nuožmesnė kova vyko Vilniuje, kur VHC „Šviesa“ apmaudžiai rezultatu 32:34 (15:14) nusileido Kauno „Granito-Gajos-Kario“ ekipai.

Pirmąjį kėlinį vilniečiai dažniau buvo priekyje – 10:7, 13:11, 15:13, tačiau antrąjį kėlinį kauniečiai pradėjo spurtu 3:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 17:15.

45 susitikimo minutę granitiečiai pirmavo 4 įvarčių skirtumu – 25:21, tačiau vilniečiai dar sugebėjo atkurti dvikovos intrigą – iki rungtynių pabaigos likus 5 minutėms rezultatas jau buvo lygus 30:30.

Tada prasidėjo nervų karas, kurį šįkart laimėjo Valdemaro Novickio treniruojami auklėtiniai. Kauniečių gretose paskutinėmis akimirkomis du labai svarbius įvarčius įmetė Mindaugas Urbonas. Iš viso jis pelnė 6 įvarčius. Šįkart „Granitą-Gają-Karį“ į pergalę vedė 11 įvarčių (2 iš 7 m) įmetęs Edvinas Balčiūnas, 7 pridėjo Vaidas Drevinskas, po 4 – Deividas Virbauskas ir Egidijus Morkūnas.

Iš vilniečių išsiskyrė Skirmantas Plėta, įmetęs 8 (2 iš 7 m) įvarčius, Artūras Švilpa pasižymėjo 7 kartus, Tomas Bernatavičius – 6, Vaidas Drabavičius – 5, Laurynas Pocevičius – 3 įv.

Tomas Bernatavičius (Vilniaus VHC „Šviesa“ žaidėjas): „Prieš rungtynes akcentavome gynybą prieš jų aukštaūgį Vaidą Drevinską. Puolime – stengtis neskubėti, kad visada ataka būtų paruošta, tačiau tai nelabai pavyko. Antrajame kėlinyje „Granitas-Gaja-Karys“, nors ir išsiveržė į priekį, tačiau tikrai nepakeitė savo žaidimo, rungtyniavo taip pat. Gal tik emocijų pas juos daugiau atsirado. Visa jų komanda rungtyniavo šįkart gerai, tikrai neišskirčiau nei vieno žaidėjo. Mes šiandien prastai gynėmės. Aišku, šiandienos rezultatą lėmė, ir tai, kad nebuvo pagrindinių vartininkų – Justino Biekšos ir Edmundo Pelėdos. Aišku, reikia gintis. Bet kai nėra pagrindinių vartininkų, neatmušus nei vieno kamuolio, mums, tokiai jaunai komandai, yra sunku kovoti prieš patyrusią „Granito-Gajos-Kario“ komandą.“

Lietuvos „Vivus.lt rankinio lygos“ turnyro lentelė:

Vieta Komanda Žaista rungtynių Įv Skirtumas Taškai Viso + = - Įmesta : Praleista

1 Klaipėdos „Dragūnas“6 6 0 0 189 : 129 60 12

2 Vilniaus VHC "Šviesa" 6 5 0 1 203 : 151 52 10

3 Alytaus „Almeida – Stronglasas“ 5 5 0 0 146 : 110 36 10

4 Kauno “Granitas – Gaja – Karys” 6 4 1 1 179 : 157 22 9

5 Varėnos „Ūla“ 6 2 1 3 154 : 165 -11 5

6 Pasvalio Rankininkas/SM 5 2 0 3 126 : 141 -15 4

7 Šiaulių SM Dubysa – Gubernija 5 1 0 4 133 : 162 -29 2

8 Utenos HC „Utena“ 5 1 0 4 137 : 180 -43 2