Lietuvos disko metikas Andrius Gudžius, Latvijos ieties metikai Gatis Čakšas ir Lina Muze bei Estijos 400 m barjerinio bėgimo atstovas Rasmusas Magi rytoj išbandys jėgas „Deimantinės lygos“ finale Ciuriche. Visi Baltijos šalių sportininkai startuos rugsėjo 9 dieną.

2017 metų pasaulio, 2018-ųjų Europos čempionas A. Gudžius bandys reabilituotis po blankaus pasirodymo Tokijo olimpinėse žaidynėse, kuriose užėmė šeštąją vietą. Lietuvis 2017-aisiais yra triumfavęs „Deimantinėje lygoje“.

Disko metimo finaliniame etape dalyvaus šeši sportininkai. Tarp jų bus visi trys šių metų olimpiniai prizininkai – švedai Danielis Stahlis, Simonas Pettersonas ir austras Luksas Weishaidengeris.

R. Magi kovos su septyniais varžovais. Estas olimpiadoje Japonijoje pateko į finalą ir užėmė septintąją vietą. Aiškus 400 m barjerinio bėgimo varžybų favoritu vadinamas olimpinis čempionas norvegas Karstenas Warholmas. Finale bėgs ir Tokijuje bronzą iškovojęs brazilas Alisonas dos Santosas.

Vyrų ieties metimo finalo varžybose Ciuriche dalyvaus septyni atletai, tarp kurių – ir olimpiadoje sidabro apdovanojimą laimėjęs čekas Jakubas Vadlejchas. Tarp visų finalininkų toliausiai ietį yra numetęs vokietis Johannesas Vetteris (97,76 metro). Tokijuje jis patyrė fiasko ir liko devintas. G. Čakšas Japonijoje užėmė 18-ąją vietą. Jis šį sezoną įrankį yra švystelėjęs 87,57 metro. Tai antras rezultatas tarp visų finalo dalyvių.

Moterų ieties metimo finale varžysis šešios lengvaatletės. Latvei L. Muze teks galynėtis ir su dviem olimpinėmis prizininkėmis – sidabro medalio laimėtoja lenke Maria Andrejczyk bei bronzą iškovojusia australe Kelsey-Lee Barber. L. Muze Tokijuje liko 18-ta.

„Deimantinės lyga“ yra labiausiai prestižinės komercinės lengvosios atletikos varžybos pasaulyje.

Finalo rungčių nugalėtojams atiteks po 30 tūkstančių JAV dolerių, antrosios vietos laimėtojams - 12 tūkst., trečiosios – 7, ketvirtosios – 4, penktosios – 2,5, šeštosios – 2, septintosios – 1,5, aštuntosios – 1 tūkst.

Ciuriche vyks po 16 vyrų ir moterų rungčių finalų. Lemiamas varžybas trečiadienį ir ketvirtadienį tiesiogiai transliuos „TV3 Sport“ kanalas ir naujos kartos televizija „Go3“. Rugsėjo 8 dieną transliacija prasidės 18.30 val., o 9-ąją – 20.00 val.