0
TV3

Nė karto varžovams pirmauti neleidę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo trečiąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale. Šeštadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ komandą 88:72 (26:15, 26:26, 20:12, 16:19) ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3:1. Penktosios LKL finalo serijos rungtynės antradienį bus žaidžiamos Klaipėdoje.

Pirmasis, nepaisant dvigubos gynybos, taškais pasižymėjo Robertas Javtokas, po to Justinas Dentmonas dvitaškiu didino persvarą. Prie jų prisidėjo ir Martynas Pocius, kuris ne tik pataikė staigų dvitaškį, bet ir perėmęs kamuolį buvo neleistinai sustabdytas bei realizavo vieną baudos metimą – 7:0. „Neptūnas“ savo keturių minučių tylą nutraukė realizuodami baudos metimus (2:7). Žaidimas kiek pagyvėjo antroje kėlinio pusėje – svečiai pataikė du tolimus metimus, tačiau jiems priartėti neleido sėkmingai žaidusi kauniečių priekinė linija. Du taškus surinko R.Javtokas, dar keturiais savo kraitį papildė Paulius Jankūnas, po tikslaus Šarūno Jasikevičiaus perdavimo pasižymėjo Artūras Gudaitis, o du taškus su pražanga pelnė J.Dentmonas (18:12). Kauniečiai rekordinį pranašumą įgijo ketvirčiui baigiantis, kuomet pirmąjį šeimininkų tritaškį realizavo Artūras Milaknis, o po atkovoto kamuolio puolime laikui baigiantis dvitaškį pataikė A.Gudaitis – 26:15.

Ilgai tylėjusi toliašaudė „Žalgirio“ artilerija sėkmingai pradėjo antrąjį ketvirtį – dar kartą mesdamas iš toli neklydo A.Milaknis. Nuo suolelio pakilęs Tadas Klimavičius ne tik realizavo tritaškį, bet ir po puikaus Vytenio Čižausko perdavimo įkrovė kamuolį iš viršaus – 34:17. Po „Neptūno“ minutės pertraukėlės vaizdas aikštėje nesikeitė. Lyg ant lėkštutės perdavimus iš V.Čižausko bei A.Milaknio gavęs R.Javtokas nesuteikė sau prabangos pramesti iš dėkingų situacijų ir toliau išliko sunkiai įmenama mįsle „Neptūnui“. Be to, M.Pocius surinko savo šeštąjį tašką – 40:23. Tuomet žiūrovai išvydo tikrą tritaškių konkursą: šeimininkų gretose po tritaškį įskraidino A.Milaknis, P.Jankūnas ir Š.Jasikevičius, tačiau ir uostamiesčio krepšininkai dukart pasižymėjo iš trijų taškų zonos (49:29). Kėlinio pabaigoje prabilo svečių ekipos lyderis Martynas Mažeika. Jis surinko šešis taškus, po tritaškį pataikė Vytautas Šarakauskas bei Tyrone‘as Brazeltonas ir solidi žalgiriečių persvara kiek sumenko – 52:41.

Pirmoji kauniečių ataka po didžiosios pertraukos baigėsi dar vienu tiksliu tolimu metimu, kurio autoriumi buvo Vytenis Lipkevičius. Jis tapo jau penktuoju Kauno komandos krepšininku pasižymėjusiu iš toli. Tiesa, M.Mažeika tęsė sėkmingą atkarpą ir baudė žalgiriečius tritaškiu – 43:54. Jo vedamas „Neptūnas“ surinko dar keturis taškus iš eilės bei po ilgos pertraukos sumažino atsilikimą iki vienženklio (47:56). Tuomet darbo ėmėsi labiausiai patyrę žalgiriečiai. P.Jankūnas pelnė taškus iš baudos aikštelės, o akylai ginamas Š.Jasikevičius realizavo ne tik tolimą dvitaškį, bet ir tritaškį (66:51). „Žalgiris“ pasitikėdamas savo jėgomis užbaigė kėlinį ir tvirtu žingsniu žygiavo link trečiosios pergalės. Puikią atkarpą sužaidė M.Pocius – gynėjas surinko penkis taškus, o jo nesulaikomas prasiveržimas su pražanga puikiai atspindėjo žalgiriečių nusiteikimą – 72:53.

Saugų žalgiriečių atotrūkį išlaikė kamuolius puolime rinkęsi ir sėkmingai metimus kartoję R.Javtokas bei A.Gudaitis, o po tolimą metimą įskraidinę Š.Jasikevičius ir M.Pocius dar labiau padidino persvarą – 83:61. Arnas Butkevičius pataikė sudėtingą tolimą metimą, tačiau jau kitoje atakoje lygiai tuo pačiu atsakė sau progą susikūręs A.Milaknis (86:64). Per likusį laiką „Neptūnui“ pavyko sušvelninti atsilikimą, bet Tomas Dimša prasiveržimu pelnė savo pirmuosius taškus LKL finale ir „Žalgiris“ šventė užtikrintą pergalę – 88:72.

„Žalgiris“: M.Pocius 14, Š.Jasikevičius 13 (3/5 trit., 5 rez. perd.), A.Milaknis 12 (4/5 trit.), P.Jankūnas 11 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), R.Javtokas 11 (5/7 dvit., 6 atk. kam., 2 blk.), A.Gudaitis 9 (3/3 dvit., 7 atk. kam.), J.Dentmonas 8 (4 rez. perd., 2 per. kam.), T.Klimavičius 5, V.Lipkevičius 3, T.Dimša 2, V.Čižauskas 0.

„Neptūnas“: M.Mažeika (7/11 dvit.), T.Brazeltonas 12 (4/5 trit.), M.Gridžiūnas 9, S.Galdikas 9 (6 atk. kam., 2 per. kam.).