Garsiųjų Fjambalos kopų neįveikė rekordiškai daug dalyvių – net 55. Štai taip laiką gaišo net automobilių įskaitos lyderis Carlosas Sainzas. Dėl greičių dėžės gedimo jis prarado 6 valandas ir turėjo pamiršti 1 vietą. Nepasisekė ir čempiono titulą ginančiam Nasserui Al-Attiyah. Jis apsivertė trasoje ir praradęs valandą finišavo tik 14.

Tarp nelaimėlių atsidūrė ir lietuviai. Vaidotui Žalai iki finišo trūko vos 12 km, kai po ilgos agonijos smėlio kopose „numirė“ Lietuvoje surinkto automobilio turbina. Pradžioje tarp lietuvių netgi pirmavęs Žala buvo priverstas pasiduoti.

„Čia temperatūros kitokios. Temperatūros, aukščiai. Lietuvoje to nepatikrinom ir išlindo. Perkaista turbinos ir atsisako dirbti“, - sako „Agrorodeo“ komandos automobilio autorius Darius Biesevičius.

Tuo metu Antanas Juknevičius vakar skrido tarsi ant sparnų.

„Tai yra sunkiausia šių metų Dakaro diena ir mes čia esame geriausi! Šitą mūšį mes laimėjome“, - šypsosi „Edas Racing Team“ pilotas Antanas Juknevičius.

Startavęs iš 43 vietos jis iš karto šovė į 11. Ir nors finišavo 17-as, tai yra geriausias lietuvių rezultatas šių metų Dakaro ralyje.

Daugiau nei 40 minučių atsilikęs Benediktas Vanagas užėmė 21 vietą ir pakartojo geriausią savo rezultatą šiemet.

„Šiaip ėjosi tikrai pakankamai neblogai. Vieną kartą turėjome navigacijos keblumų. Kitą kartą sustojus keistis ratą vėjo gūsis išplėšė duris man iš rankų. Vyko smėlio audra. Praradom apie 25 minutes jas tvirtinant. Kvailystė, bet pasirodo, būna ir taip“, - vertina „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ pilotas Benediktas Vanagas.

Bendroje įskaitoje Vanagas pakilo į 25 vietą. Juknevičius yra 30. Dakaro ralio maratonas finišuos jau poryt.