Retenybė, kad NBA lygoje 35-erių metų sulaukę krepšininkai vis dar demonstruotų aukščiausiąjį pilotažą, tačiau būtent tokį lygį vis dar demonstruoja San Fransisko „Golden State Warriors“ vedlys Stephenas Curry. Šeštadienio naktį jis pavijo legendinį Kobe Bryantą, kuriam vieninteliam iki šiol yra pavykę pelnyti 60 taškų ribą sulaukus 35-erių ar daugiau.

Išvykoje žaidę Steve'o Kerro auklėtiniai nusileido Atlantos „Hawks“ (22-27) krepšininkams 134:141 (33:28, 31:36, 25:25, 34:34, 11:18), o šiame susitikime 35-erių S. Curry pelnė 60 taškų (12/15 dvit., 10/23 trit., 6/6 baud.), atkovojo 6 atšokusius kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, padarė 2 klaidas ir kartą prasižengė.

Iki rekordo trūko 3 taškų

„Warriors“ įžaidėjui pritrūko vos trijų taškų, kad jis pagerintų karjeros rezultatyvumo rekordą (62). Jis taip pat pagrindinio žaidimo laiko pabaigoje prametė dvitaškį iš eigos, galėjusį nulemti jo ekipos pergalę.

Kova vyko nuožmi ir per pirmus keturis kėlinius nė vieno komanda neturėjo dviženklės persvaros. Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti apie dvi minutes svečiai dar pirmavo 4 taškais (121:117). Visgi, aikštės šeimininkai baudų metimais rezultatą išlygino (121:121).

Likus 14 sekundžių, S.Curry dvitaškis išvedė svečius į priekį (123:121). Skolingi neliko ir aikštės šeimininkai. Po 9 sekundžių rezultatą lygino Dejounte Murray (123:123).

D. Murray metimas, nulėmęs pratęsimą:

Pergalę galėjo išplėšti S.Curry metimas, bet prasiveržimas pergalingu nevirto.

Pratęsime dominavo Atlantos klubas, kuris pradėjo atkarpa 11-0 (123:134) ir vėliau pergalės neišleido – 134:141

Legendinis K. Bryantas 60 taškų pelnė savo paskutinėse rungtynėse NBA lygoje 2016 metais prieš Jutos „Jazz“ būdamas 37-erių.

Tada „Lakers“ simbolis per 42 minutes 60 taškų pelnė atlikdamas net 50 metimų „iš žaidimo“, iš kurių pataikė 22. Jis taip pat realizavo 10 baudų metimų iš 12. Kobe dar atkovojo 4 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Jis taip pat šiose rungtynėse išplėšė pratęsimą.

„Warriors“: Stephenas Curry 60 (12/15 dvit., 10/23 trit., 6/6 baud.), Lesteris Quinonesas 17, Jonathanas Kuminga 16, Brandinas Podziemski 15 (11 atk. kam.), Klay Thompsonas 10 (2/13 trit.), Draymondas Greenas 7 (8 rez. perd.).

„Hawks“: Trae Youngas 35 (5/10 dvit., 7/11 trit., 4/5 baud., 6 rez. perd.), Onyeka Okongwu 22 (16 atk. kam.), Jalenas Johnsonas 21 (13 atk. kam., 8 rez. perd.), Dejounte Murray 19 (0/6 trit., 7 rez. perd.), Clintas Capela 17 (15 atk. kam.), Bogdanas Bogdanovičius 13 (2/10 trit.).