Eurolygos Top-16 etapo H grupės rungtynėse Maskvos CSKA klubas, kuriam atstovauja Ramūnas Šiškauskas, rezultatu 95:71 (19:19, 26:25, 32:11, 18:16) sutriuškino du lietuvius savo gretose turinčią Sienos „Montepaschi“ ekipą.

Susitikimo pirmosiomis minutėmis geriau sekėsi svečiams, kurie pelnė taškus iš eilės (5:0), tačiau netrukus po taiklaus tolimo R.Šiškausko metimo CSKA ekipa išsiveržė į priekį (6:5). 4-ąją mačo minutę „Montepaschi“ susigrąžino pranašumą ir likusį kėlinuko laiką šeimininkai buvo besivejančių vaidmenyje. Tiesa, paskutiniąją ketvirčio minutę Terence'as Morrisas tritaškiu metimu išlygino rezultatą (19:19).

Antrojo kėlinuko pradžioje Rimantas Kaukėnas ir Kšyštofas Lavrinovičius vėl išvedė „Montepaschi“ komandą į priekį (25:22), bet po poros minučių rusai atsigavo ir spurtavę 17:4 perėmė iniciatyvą į savo rankas (39:31). Italai neleido šeimininkams grėsmingai atitrūkti ir netrukus sužaidę atkarpą 9:2 sušvelnino atotrūkį (40:41). Prieš prasidedant trečiajam ketvirčiui CSKA klubas tebeturėjo minimalų pranašumą (45:44).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje kardinaliai pasikeitė. Svečių iš Italijos gynyba ėmė byrėti, o tuo pasinaudoję CSKA ekipos krepšininkai pradėjo didinti savo persvarą. 24-ąją rungtynių minutę po Trajano Langdono tritaškio šeimininkai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (55:44). Laikui bėgant, CSKA klubo persvara tik dar labiau išaugo ir prieš pat pasibaigiant trečiajam kėlinukui komandas skyrė jau net 22 taškai (77:55).

Lemiamo ketvirčio pradžia svečiams nežadėjo nieko gero. 32-ąją susitikimo minutę po vieno taiklaus J.R.Holdeno baudos metimo CSKA komandos persvara padidėjo iki 27 taškų (82:55), o „Montepaschi“ klubo demonstravo vis prastesnį žaidimą. Visgi italai dar buvo surengę mažą spurtą ir sušvelninę atotrūkį iki 17 taškų (67:84), tačiau šeimininkai rungtynių pabaigoje žaidė ryžtingai bei užtikrintai, todėl tai CSKA ekipai nesutrukdė iškovoti triuškinančią pergalę.

R.Šiškauskas nugalėtojams per aikštelėje praleistas 26 minutes pelnė 13 taškų (2/6 dvitaškių, 3/4 tritaškių), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Montepaschi“ klubui R.Kaukėnas per 26 minutes surinko 9 taškus (2/8 dvitaškių, 1/1 tritaškių, 2/2 baudų) bei atkovojo vieną kamuolį. K.Lavrinovičiaus sąskaitoje - per 25 minutes pelnyti 8 taškai (1/3 dvitaškių, 1/1 tritaškių, 3/4 baudų), sugriebti 3 kamuoliai bei padarytos 3 klaidos.

Kol kas CSKA klubas Eurolygos Top-16 etape yra iškovojęs 3 pergales ir patyręs vieną pralaimėjimą, „Montepaschi“ ekipa iš 4 žaistų rungtynių laimėjo 2.

CSKA: M.Smodišas 22, J.R.Holdenas 18 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), T.Langdonas ir E.Lorbekas (12 atk. kam.) - 14, R.Šiškauskas 13, T.Morrisas 10.

„Montepaschi“: H.Domercantas 19, T.McIntyre'as 15 (7 rez. perd.), R.Sato 11, R.Kaukėnas 9, K.Lavrinovičius 8.

Priminsime, kad pirmąjį šių komandų mačą Sienoje rezultatu 74:56 laimėjo „Montepaschi“.