Cristina Gutiérrez Herrero – 32 metų profesionali lenktynininkė iš Ispanijos, kuri šiemet sugebėjo patekti į labai storą Dakaro ralio istorijos pasiekimų knygą.

C. Gutiérrez Herrero pirmą kartą Dakaro ralyje debiutavo 2017 metais. Tuomet su lenktynėms pritaikytu „Mitsubishi Pajero“ visureigiu moteris finišavo 44-oje bendros įskaitos vietoje, o savo klasėje užėmė 6-ą vietą. Tačiau niekas negalėjo pagalvoti, jog tai buvo tik sėkmingos karjeros Dakaro ralyje pradžia.

2021-aisiais metais motobagių klasėje startavusi ispanė sugebėjo laimėti Dakaro ralio greičio ruožą ir tokiu būdu tapo tik antrąja moterimi per visą Dakaro ralio istoriją, kuriai pavyko tai padaryti.

Vis dėlto, šiemet įvykęs Dakaras ispanei buvo kaip niekada sėkmingas. Ištisą maratoną ispanė nuolatos kovojo dėl lyderio pozicijos ir niekada nežadėjo nusileisti kolegoms, kurie turi sukaupę milžinišką patirtį.

Šiandien pasibaigusiame Dakaro ralyje „Challenger“ motobagių klasėje užėmė pirmąją vietą ir savo artimiausią priešininką pranoko 35 minutėmis ir 46 sek.

Tuo tarpu trečioje vietoje likusį lietuvį, Roką Baciušką ispanė aplenkė turėdama 58 min. 47 sek. pranašumą.

Ši ispanės pergalė – simbolinė. Kitąmet ji Dakare startuos su gamykline „Dacia“ komanda, prie kurios taip pat prisijungė dvi automobilių sporto legendos – S. Loebas ir N. Al-Attiyah.