Tai ką šią savaitę savo akimis išvydo futbolo gerbėjai stebėdami UEFA Čempionų lygos pusfinalius galime drąsiai pavadinti stebuklais.

Antradienį „Liverpool“ klubas sensacingai eliminavo iš tolimesnės kovos turnyro favoritu laikytą „Barcelona“ ekipą.

Pirmąją dvikovą namuose 3:0 laimėjęs katalonų klubas išvykoje sugebėjo prarasti visą įgytą pranašumą, kai „Anfield“ stadione patyrė nesėkmę 0:4.

Iškart kitą dieną savąjį stebuklą sukūrė ir Londono „Tottenham Hotspur“ klubas.

Sužaidus lygiai pusę atsakomojo mačo namuose rungtyniavę Amsterdamo „Ajax“ futbolininkai pirmavo bendru rezultatu 3:0, bei mintimis veikiausiai jau buvo Madride, kur birželio 1-ąją dieną vyks Čempionų lygos finalas.

Visgi, „Tottenham“ turėjo kitų minčių.

Trys brazilo Lucas Moura įvarčiai, iš kurių lemiamas pelnytas penktąją pridėjo laiko minutę, sužlugdė visas „Ajax“ viltis po 23-ejų metų pertraukos sugrįžti į Čempionų lygos finalą.

Futbolo pasaulis įspūdingus „Liverpool“ ir „Tottenham“ klubų sugrįžimus jau spėjo pakrikštyti, kaip vienus geriausių turnyro istorijoje.

Vis tik, Čempionų lygos metraščiai byloja, kad tokių fantastiškų pasirodymų atkrintamose varžybose yra buvę ne vienas ir ne du.

Portalas tv3.lt siūlo prisiminti geriausius UEFA Čempionų lygos atkrintamųjų varžybų sugrįžimus, kai atrodytų beviltiškai atsilikinėjusios komandos galiausiai žengdavo į kitą etapą arba net laimėdavo finalą.

Fantastiškas 2004-2005 m. finalas Stambule

„Liverpool“ – AC „Milan“ 3:3 (11 m baudinių seriją „Liverpool“ laimėjo 3:2)

Dramatiškiausias finalas Čempionų lygos istorijoje? Veikiausiai taip.

Pirmajame dvikovos kėlinyje tarsi iš natų žaidę Milano ekipos futbolininkai po Paolo Maldini (1 min.) ir Hernano Crespo (39 ir 44 min.) įvarčių pirmavo net 3:0, tačiau liko nieko nepešę.

Antroje mačo dalyje vaizdas aikštelėje kardinaliai pasikeitė.

„Liverpool“ tiesiog užgulė priešininkų vartus ir netruko perimti dvikovos kontrolę į savas rankas.

Anglijos klubui prireikė vos 6 minučių, kad išlygintų rezultatą po Steveno Gerrardo (54 min.), Vladimiro Šmicero (56 min.) ir Xabi Alonso (60 min.) įvarčių.

Per likusį pagrindinį dvikovos laiką ir pratęsimą įvarčių pelnyta daugiau nebuvo.

Čempionų lygos trofėjaus savininkai paaiškėjo po 11 m baudinių serijos, kurią 3:2 laimėjo „Liverpool“.

2017-2018 m. ketvirtfinalis: neišmokta „Barcelona“ pamoka

Pirmas mačas: „Barcelona“ – AS „Roma“ 4:1

Antras mačas: AS „Roma“ – „Barcelona“ 3:0

AS „Roma“ žengė į kitą etapą dėl išvykoje pelnyto įvarčio

Kažkur visai neseniai jau matyta situacija?

Taip, „Barcelona“ neišmoko skaudžios praėjusio sezono pamokos.

Iš esmės praėjusių metų ketvirtfinalio scenarijus labai primena antradienio istoriją su „Liverpool“ klubu.

Pirmajame mače su AS „Roma“ katalonų ekipa „Camp Nou“ stadione šventė užtikrintą pergalę 4:1.

Vis tik, Italijos sostinėje „Barcelona“ futbolininkai taip ir nesugebėjo pasiųsti kamuolio į varžovų vartus, bei sensacingai suklupo 0:3.

AS „Roma“ ekipai tada įvarčius mušė Edinas Džeko (6 min.), Daniele De Rossi (58 min.) ir Kostas Manolas (82 min.).

2016-2017 m. aštuntfinalis: stebuklingas vakaras Barselonoje

Pirmas mačas: Paryžiaus „Saint Germain“ – „Barcelona“ 4:0

Antras mačas: „Barcelona“ – Paryžiaus „Saint Germain“ 6:1

Bendras rezultatas: „Barcelona“ – PSG 6:5

Negailestingi burtai jau turnyro aštuntfinalyje suvedė į vieną porą du favoritus, bei gerbėjams suteikė progą mėgautis neįtikėtinu futbolu.

Pirmajame ekipų susitikime Paryžiuje dominavę stadiono šeimininkai šventė pergalę 4:0 ir pasiuntė grėsmingą žinutę savo priešininkams.

Tačiau į namus sugrįžusi „Barcelona“ sukūrė vieną didžiausių stebuklų futbolo istorijoje.

Iki pagrindinio laiko pabaigus likus 2 minutėms aikštelės šeimininkai pirmavo 3:1.

Tai reiškė, kad norint patekti į kitą etapą katalonų ekipai reikėjo pelnyti net 3 įvarčius.

Sunku patikėti, tačiau jiems pavyko tai padaryti.

Visų pirma, du įvarčius iš eilės mušė tada dar „Barcelona“ marškinėlius vilkėjęs Neymaras (88 ir 90+1 min.), o paskutinį vinį į PSG karstą penktąją pridėjo laiko minutę įkalė Sergi Roberto.

2011-2012 m. aštuntfinalis: čempioniškas „Chelsea“ charakteris

Pirmas mačas: „Napoli“ – „Chelsea“ 3:1

Antras mačas: „Chelsea“ – „Napoli“ 4:1

Bendras rezultatas: „Chelsea“ – „Napoli“ 5:4

Pirmąjį susitikimą namuose 3:1 laimėję „Napoli“ futbolininkai į Anglijos sostinę atvyko vedini geros nuotaikos.

Tuo metu „Chelsea“ stovyklą po šios dvikovos sudrebino permainų vėjai.

Vyriausiojo trenerio poste Roberto di Matteo pakeitė Andre Villas-Boas.

Komandos trenerio asistentu prieš tai dirbęs italas sugebėjo prikelti komandą iš letargo miego.

Atsakomoje dvikovoje Londone „Chelsea“ šventė pergalę 4:1, o kelialapį į ketvirtfinalį lėmęs Branislavo Ivanovičiaus (115 min.) įvartis buvo pelnytas antrojo pratęsimo pabaigoje.

Pademonstruotas charakteris įkvėpė „Chelsea“ klubą, kuris tą sezoną triumfavo Čempionų lygos finale, kai po 11 m baudinių serijos įveikė Miuncheno „Bayern“.

2003-2004 m. ketvirtfinalis: skaudus antausis AC „Milan“ klubui

Pirmas mačas: AC „Milan“ – La Korunos „Deportivo“ 4:1

Antras mačas: La Korunos „Deportivo“ – AC „Milan“ 4:0

Bendras rezultatas: „Deportivo“ – AC „Milan“ 5:4

Po 1:4 pralaimėtos akistatos Milane La Korunos „Deportivo“ treneris Javieras Irureta spaudos konferencijos metu filosofiškai užsiminė, kad stebuklai kurių tu nesitiki nutinka pakankamai dažnai.

Kaip parodė ateitis specialisto iš Ispanijos žodžiai pasiekė futbolo dievų ausis.

Į savo namų stadioną sugrįžę „Deportivo“ futbolininkai savo gerbėjams padovanojo įspūdingą šventę.

Walterio Pandiani (5 min.), Juan Carlos Valerono (34 min.), Alberto Martoso Luque (44 min.) ir Gonzalezo Frano (76 min.) tikslūs smūgiai paguldė ant menčių AC „Milan“ žvaigždyną, bei įteikė kelialapį į pusfinalį.

1999-2000 m. ketvirtfinalis: „Chelsea“ liūdesys Katalonijos sostinėje

Pirmas mačas: Chelsea“ – „Barcelona“ 3:1

Antras mačas: „Barcelona“ – „Chelsea“ 5:1

Bendras rezultatas: „Barcelona“ – „Chelsea“ 6:4

Pirmoji komandų dvikova Londone suteikė pagrįstų vilčių „Chelsea“ ekipai.

Gianfranco Zola sėkmingas baudos smūgis ir Tore Andre Flo dublis jau pirmajame kėlinyje leido „Chelsea“ klubui įgyti apčiuopiamą persvarą 3:0.

Tiesa, antrajame kėlinyje anglų komandos persvarą sumažino Luisas Figo.

Atsakomasis mačas Barselonoje jau vyko ne pagal „Chelsea“ planą.

„Barcelona“ ekipai jau pirmajame kėlinyje pavyko persverti bendrą rezultatą savo naudai po dviejų L. Figo (24 ir 45 min.) įvarčių.

Visgi, „Chelsea“ puolėjas Tore Andre Flo (60 min.) grąžino pranašumą anglų klubui.

Galiausiai „Barcelona“ futbolininkas Dani (83 min.) išlygino bendrą rezultatą, o visus reikalus pratęsime katalonų naudai sutvarkė Rivaldo (99 min.) ir Patricko Kluiverto (104) įvarčiai.

2018-2019 m. aštuntfinalis: VAR sistemos šou Paryžiuje

Pirmas mačas: „Man Utd“ – PSG 0:2

Antras mačas: PSG – „Man Utd“ 1:3

„Man Utd“ žengė į kitą etapą dėl didesnio išvykoje pelnytų įvarčių skaičiaus

Nuo šio sezono UEFA Čempionų lygoje pradėta naudoti VAR sistema kai kurioms komandoms gerokai sujaukė gyvenimą.

Vienas iš pavyzdžių – Paryžiaus „Saint Germain“ turtuoliai.

Prancūzijos čempionai aštuntfinalio serijoje su „Man Utd“ buvo ryškūs favoritai, tačiau viskas pakrypo netikėta linkme.

Mančesteryje vykusią pirmąją dvikovą 2:0 laimėję PSG futbolininkai į Prancūzijos sostinę grįžo sutvarkyti formalumus.

Bent jau taip galvoji didžioji dalis futbolo pasaulio.

Ankstyvas Romelu Lukaku (2 min.) įvartis grąžino viltį „Raudonųjų velnių“ sirgaliams, tačiau netrukus PSG žaidėjas Juanas Velasco (12 min.) atstatė pusiausvyrą.

Tas pats R. Lukaku (30 min.) dar kartą išvedė savo ekipą į priekį, tačiau „Man Utd“ dar trūko vieno tikslaus smūgio, kad žengti į kitą etapą.

Kai jau atrodė, kad PSG vis tik pavyks išsaugoti išvykoje įgytą pranašumą, „įsikišo“ VAR sistema.

Pačioje dvikovos pabaigoje rungtynių arbitras iš Slovėnijos po VAR sistemos peržiūros skyrė 11 m baudinį į PSG vartus.

Marcusas Rashfordas (90+4 min.) neklydo, bei užbaigė Paryžiaus klubo sezoną Čempionų lygoje.

Šias rungtynes dėl traumos praleidęs PSG lyderis Neymaras po dvikovos visus keturis arbitrus išvadino apie futbolą nieko neišmanančiais kvailiais.

Galbūt tai ir nebuvo vienas gražiausių sugrįžimų, tačiau Paryžiuje futbolo gerbėjai savo akimis išvydo, kaip VAR sistema gali kardinaliai pakeisti dvikovos baigtį.

O kurie Čempionų lygos stebuklai labiausiai įsiminė Jums?