0
TV3

Trečiadienį Dublino „Aviva“ stadione įvykusiame 2010-2011 metų UEFA Europos lygos turnyro finale „Porto“ futbolininkai minimaliu rezultatu 1-0 įveikė „Braga“ vienuolikę bei iškovojo antrą pagal prestižą Senojo žemyno klubinio futbolo trofėjų.

Rungtynės prasidėjo pavojingais abiejų komandų išpuoliais, tačiau ir Custodio, ir Hulko šūviai praskriejo greta vartų konstrukcijos. Neužilgo „Porto“ perėmė iniciatyvą, tačiau kamuolio kontrolė favoritais laikytiems Portugalijos čempionams ilgą laiką nedavė norimo rezultato - įvarčio.

Visgi Andre Villas-Boaso auklėtiniai pasiekė savo prieš pat didžiąją pertrauką - aikštės viduryje kamuolį perėmęs Freddy Guarinas priartėjo prie varžovų baudos aikštelės, atliko preciziškai tikslų perdavimą Radameliui Falcao, kuriam teliko galva nuginkluoti „Braga“ vartų sargą Arturą - 1-0!

Verta paminėti, kad tai buvo jau septynioliktasis 177 centimetrų ūgio kolumbiečio tikslus smūgis turnyre. Pagal šį rodiklį Falcao dviem įvarčiais pralenkė legendinį Miuncheno „Bayern“ ir Vokietijos nacionalinės rinktinės puolėją Jurgeną Klinsmanną, kuriam 1995-1996 metų sezone pavyko pasižymėti 15 sykių.

Per pertrauką du žaidėjus pakeitęs „Braga“ strategas Domingosas Paciencia buvo priverstas griebtis už galvos jau 46 minutę, kuomet aikštėje tik pasirodęs Marcio Mossoro po grubios gynėjo Ronaldo klaidos iššoko vienas prieš vartininką, tačiau nepasinaudojo idealia galimybe atstatyti pusiausvyrą.

Antroje mačo dalyje „Braga“ dažniau bandė regzti pozicines atakas, o „Porto“ savo žaidimą grindė kontratakomis, tačiau pavojingesnių momentų sukurta nebuvo.

Rezultatą išsaugoję „Porto“ futbolininkai antrą kartą klubo istorijoje iškovojo UEFA Europos lygos taurę. Prieš tai Portugalijos komandai pavyko triumfuoti 2002-2003 metų sezone, kuomet finale po pratęsimo 2-3 buvo įveikta Glazgo „Celtic“ vienuolikė.

„Porto“ - „Braga“ 1 - 0

44 min. [1 - 0] R. Falcao