Puikią pergalę 21-ojo gimtadienio proga sau įteikė boksininkas Eimantas Stanionis, šeštadienį tapęs Europos čempionu.

Bulgarijoje besibaigiančiose Senojo žemyno pirmenybėse antruoju skirstytam svorio kategorijoje iki 69 kg kauniečiui Eimantui Stanioniui šeštadienį finale įskaityta pergalė prieš susižeidusį trečiajame raunde baltarusį Pavelą Kastraminą ir po 22-jų metų tapo tik antruoju Lietuvos boksininku po Nepriklausomybės atkūrimo, iškovojusių Europos pirmenybių auksą.

Prieš 22-ejus metus Senojo žemyno čempionu Turkijoje tapo panevėžietis Vitalijus Karpačiauskas.

Beje, įtikinamai pradėjęs kovą E. Stanionis po dviejų raundų prieš baltarusį pirmavo 3:0 (20:17, 20:18, 20:18)

Lietuvai šiose pirmenybėse antrąjį medalį - bronzos - iškovojo svorio kategorijos iki 64 kg favoritu laikytas Londono olimpiados prizininkas 23-jų šilutiškis Evaldas Petrauskas.

Paskutinį kartą du medalius lietuviai po Nepriklausomybės atkūrimo Europos čempionate iškovojo 2004-aisiais Kroatijoje, kai bronzos medaliais pasipuošė Rolandas Jasevičius bei Jaroslavas Jakšto.

Be to į Lietuvą po vieną sidabro bei bronzos medalį iš Europos čempionatų parvežė ir atitinkamai vilnietis Ivanas Stapovičius (1998 m.) bei Darius Jasevičius (2000 m.).

Abu Bulgarijoje prizininkais tapę Lietuvos boksininkai užsitikrino kelialapius į pasaulio čempionatą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.