0

Sekmadienį (04.27) laikinojoje sostinėje įvyko „Kauno pusės maratono“ ir „EUROVAISTINĖS 10 km taurės“ antrojo etapo bėgimai. Šventėje dalyvavo apie 1100 lengvosios atletikos mėgėjų ir profesionalų. Jie varžėsi 5, 10 ir 21 kilometro ditancijose bei „Lietuvos pašto“ estafetėje 4x5 km. Jauniausiam bėgimo dalyviui buvo 3 metai, vyriausiam – 83.

Antrus metus vykusį „Kauno pusės maratono“ bėgimą, kurį remia „Swedbank“, vyrų grupėje laimėjo Tadas Ignatavičius, 21 km ir 98 metrus įveikęs per 1:12:06 val. Moterų grupėje nugalėtoja tapo Ramunė Kunigelytė, distanciją įveikusi per 1:29:45 val.

„Buvo liūdnoka, nes šiame bėgime nebuvo mano pajėgumo bėgikų. Bėgau visą laiką vienas. Taip, dviem minutėmis pagerinau savo asmeninį rezultatą, bet jei būtų buvusi kompanija, laikas galėjo gerėti dar mažiausiai 30 sekundžių,“ – pergalę ir geriausią asmeninį rezultatą pakomentavo T. Ignatavičius.

„Trasa nebuvo labai lengva, su daug posūkių. Turėjau tikslą tilpti į 90 minučių ir „per Marytės plauką“ jį įgyvendinau. Tris ratus paskui mane bėgo keli vyrai, diktavau jiems tempą, o ketvirtajame rate jau man teko į juos kabintis,“ – iškart po finišo džiaugėsi R. Kunigelytė.

Antrąjį „EUROVAISTINĖS 10 km bėgimo taurės“ etapą iš eilės laimėjo Aurimas Skinulis. Bėgikas 10 kilometrų distanciją įveikė per 32 minutes ir 30 sekundžių. Nepasitenkinęs vien asmeniniu laimėjimu, A. Skinulis dalyvavo ir „Lietuvos pašto“ estafetės rungtyje, kur su „ASU“ komanda taip pat iškovojo pirmąją vietą.

„Kova šiandien buvo sunkesnė nei pirmame etape Alytuje. Vakar dalyvavau varžybose Palangoje, tad šiandien nebuvau šviežias ir turėjau tikslą bėgti taktiškai. Taip ir buvo – Valdas Dopolskas pirmavo visą distanciją, bet aštuntame kilometre pavargo, išsiveržiau į priekį ir finišavau pirmas,“- po apdovanojimų sakė A. Skinulis.

Tarp moterų 10 kilometrų greičiausiai įveikė olimpietė Rasa Drazdauskaitė, finišo liniją kirtusi po 34 minučių ir 9 sekundžių. Anroje vietoje liko 1 minute atsilikusi Vaida Žūsinaitė.

„Kėliau sau užduotį laimėti ir kuo greičiau įveikti trasą. Išskyrus Vaidą Žūsinaitę, labai stiprių varžovuų nebuvo. Bet bėgo vyrai, turėjau su kuo pasivaržyti,“- šypsojosi R. Drazdauskaitė.

5 kilometrų distancijoje tarp vyrų nepralenkiamai bėgo Simonas Jakubynas – 16 minučių ir 12 sekundžių. Moterų bėgime triumfavo Jurgita Levertavičiūtė (20 min. 03 sek.).

„Kauno pusės maratono“ nugalėtojams atiteko „Swedbank“ įsteigti prizai. Kitų bėgimų geriausieji buvo apdovanoti piniginiais organizatorių bei EUROVAISTINĖS ir NIKE prizais. Visi finišavę dalyviai gavo atminimo medalius.

5 kilometrų FUN RUN bėgime dalyvavo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ir šokėjos, karate kiokushin karate klubas „ORIENS“ su Europos čempione Rūta Brazdeikyte priešakyje, Rimanto Kaukėno paramos fondas, FBK „Kauno“ futbolininkai. Pastarieji finišo liniją kirto originaliausiai iš visų bėgimo mėgėjų – kūlversčiu.

Kitas „EUROVAISTINĖS 10 km bėgimo taurės“ etapas vyks gegužės 4 dieną Panevėžyje.