Triuškinantį pralaimėjimą priešpaskutinėse Eurolygos sezono rungtynėse patyrė Kauno „Žalgiris“ (7/20), kuris penktadienio vakarą 79:96 (15:35, 25:22, 10:20, 29:19) nusileido dviejų lietuvių atstovaujamai Vitorijos „Baskonia“ (12/16) komandai.

Mače kauniečiai vertėsi be Janio Strelnieko ir Mareko Blaževičiaus. Antrojo kėlinio pabaigoje petį susižeidė ir Joffrey Lauvergne'as, kuris po pertraukos ant parketo nebepasirodė.

Susitikimą „Baskonia“ pradėjo uraganiniu puolimu. Žalgiriečiai niekaip negalėjo apsiginti, o įpusėjus kėliniui varžovai jau buvo priekyje 11:2.

Skirtumas tada tik augo. „Baskonia“ puikiai dalinosi kamuoliu, lengvai taškus pelnydavo ir greitose kontratakose, pataikė ir tolimus metimus bei rezultatą didino jau iki 35:15.

Per pirmąsias dešimt minučių „Baskonia“ buvo atlikę net 13 rezultatyvių perdavimų.

Antrajame kėlinyje vienu metu jie pirmavo net 54:24, bet kėlinio pabaigą žalgiriečiai sužaidė solidžiai ir kiek apkarpė varžovų persvarą.

Po pertraukos bent kažkokias tolimas žalgiriečių viltis „Baskonia“ gana greitai sužlugdė. Kauniečiai strigo puolime, o varžovai tuo naudojosi ir savo persvarą dar labiau padidino.

Ketvirtajame kėlinyje vaizdas išliko panašus. Nors varžovams atsipalaidavus ypač pabaigoje žalgiriečiai rezultatą sušvelnino, tačiau galiausiai finalinė sirena paskelbė vis vien daugiau nei užtikrintą „Baskonia“ pergalę.

„Baskonia“ mače atliko net 29 rezultatyvius perdavimus, kai žalgiriečiai 17.

Rokas Giedraitis nugalėtojams per 27 minutes pelnė 17 taškų (2/5 dvit., 4/4 trit., 1/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius,  atliko rezultatyvų perdavimą, kartą prasižengė, perėmė tris kamuolius, išprovokavo 3 pražangas bei surinko 24 naudingumo balus.

Tadas Sedekerskis per 23 minutes įmetė 11 taškų (3/3 dvit., 1/1 trit., 2/4 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 6 rezulatatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, 3 kartus pažeidė taisykles ir surinko 22 naudingumo balus.

Žalgiriečių gretose vėl geriausias buvo komandos varikliukas Lukas Lekavičius, pelnęs 20 taškų. 4 iš 8 tritškių pataikęs K. Lukošiūnas pridėjo 12.

„Baskonia“ gretose rezultatyviausiai žaidė Stevenas Enochas, surinkęs 18 taškų.

„Baskonia“: Stevenas Enochas 18, Rokas Giedraitis 17, Matthew Costello 15, Simone Fontecchio ir Tadas Sedekerskis (8 atk. kam., 6 rez. perd.) – po 11, Alecas Petersas ir Vanja Marinkovičius – po 10.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 20, Karolis Lukošiūnas 12 , Joffrey Lauvergne’as 10, Nielsas Giffey ir Artūras Milaknis – po 8, Edgaras Ulanovas (6 rez. perd.), Joshas Nebo (8 atk. kam.) ir Tai’us Websteris – po 5.D

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Baskonia“ 96:79 „Žalgiris“ (35:15, 22:25, 20:10, 29:19)

Tadas Sedekerskis žaidžia solidų mačą. Jo sąskaitoje aštuoni taškai. Na, o Ispanų ekipa mėgaujasi žaidimu. Po dar vienos gražios atakos jie pirmauja 83:55.

Kauniečiai čia pat surengia kelias atakas be atsako, bet N. Marinkovičius vėl iššauna tolimą metimą ir nutolina ispanus. Likus penkioms minutėms šeimininkai pirmauja 87:66.

Finalinė mačo sirena skelbia žalgiriečių sutriuškinimą. Šiandien susitikimas praktiškai buvo pralaimėtasj pirmajame kėlinyje..

Trečias kėlinys: „Baskonia“ 77:50 „Žalgiris“ (35:15, 22:25, 20:10)

6:0... „Baskonia“ vėl kur kas geriau pradeda kėlinį. Jie priekyje 63:42. K. Lukošiūnas šiandien pataiko jau trečiąjį tritaškį.

Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ atsilieka 50:66. Matthew Costello surengia atkarpą, pelnydamas septynis taškus iš eilės. Kauniečiai vėl primigo, o varžovai bėga (73:50).

20:10 „Žalgiris“ pralaimi šį kėlinį. Po keletos minučių geros atkarpos prieš pertrauką vaizdas vėl ilūdnokas..

Antras kėlinys: „Baskonia“ 57:40 „Žalgiris“ (35:15, 22:25)

Šeimininkai kėlinį pradeda dar dviem tritaškiais. L. Lekavičius pataiko dvitaškį, bet skirtumas tik didėja. „Baskonia“ priekyje net 41:17.

Įpusėjus kėliniui vaizdas išlieka toks pats. K. Lukošiūnas pataiko iš toli, bet varžovai arčiau neprisileidžia. Maža to, po kelių eilinių „Žalgirio“ klaidų „Baskonia“ persvara auga iki 30 taškų (54:24).

Pagaliau „Žalgiris“ sužaidžia solidžiau. 15:3 kauniečiai laimi trijų minučių atkarpą ir skirtumą kiek apkarpo, bet po dviejų kėlinių vis vien atsilika gana smarkiai (40:57) .

Pirmas kėlinys: „Baskonia“ 35:15 „Žalgiris“

Rokas Giedraitis pataiko iš toli, varžovai mačą pradeda penkiais taškais iš eilės (5:0). Nekokia kauniečių pradžia. Šeimininkai toliau gerai puola, o žalgiričiai ypač stringa.

Sužaidus pusę kėlinio „Baskonia“ pirmauja 11:2. Lukas Lekavičius pelno du taškus, bet varžovai bėga nuo kauniečių.

Po dar vienos jų gretos atakos „Baskonia“ priekyje jau net 19:6. Tragiška svečių gynyba... „Baskonia“ atliko net 13 rezultatyvių perdavimų per kėlinį.

Po Aleco Peterso metimo paskutinę sekundę „Baskonia“ per kėlinį įmetė net 35 taškus, kai žalgiriečiai 15.