Be Jocytės kovėsi kaip liūtės, tačiau pralaimėjo: lietuvės žais dėl 7 vietos

Dramatiškų rungtynių vaizdo įrašas

Skaudžiai pasaulio čempionato kovos U19 amžiaus grupėje klostosi Lietuvos rinktinei. Viliaus Stanišausko auklėtinės šeštadienį 53:56 dramatiškai pralaimėjo Malio rinktinei ir sekmadienį užbaigs pasirodymą čempionate rungtynėmis dėl 7 pozicijos.

Afrikos rinktinė buvo priekyje praktiškai visų rungtynių metu – pirmąjį kėlinį Malio krepšininkės laimėjo 15:11, antrąjį – 22:13. Po dviejų kėlinių komandas skyrė jau 13 taškų.

Trečiąjį kėlinį 11:9 laimėjo lietuvės, tačiau prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui komandas vis dar skyrė 11 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje didžiulių pastangų dėka lietuvaitės priartėjo iki 43:49.

Kelias minutes ketvirtajame kėlinyje abi rinktinės buvo tiesiog sustojusius – nė viena komanda nesugebėjo pelnyti taškų.

Likus vienai minutei lietuves nuo oponenčių skyrė vos 3 taškai, o likus 7 sekundėms deficitas ištirpo iki 53:55. Malio rinktinės žaidėja prametė abu baudos metimus, tačiau lietuvės nesugebėjo atsikovoti kamuolio.

Vėliau sekė greita pražanga ir dar du Malio rinktinės baudų metimai, iš kurių buvo realizuotas tik vienas.

Likus 3,5 sek. lietuvės atsiliko 3 taškais ir turėjo šansą išplėšti pratęsimą. Vis tik Vilius Stanišauskas nebeturėjo galimybės prašyti minutės pertraukėlės ir paruošti savo komandos lemiamai atakai.

Lietuvės suklydo kamuolį išsimesdamos iš už galinės linijos ir tai buvo viskas.

Neda Pliatkutė Lietuvai pelnė 17 taškų, Gerda Raulušaitytė – 9, Rusnė Augustinaitė – 8.

Malio rinktinėje rezultatyviausiai žaidė 19 taškų pelniusi Sira Thienou.

Priminsime, kad Lietuvos merginų rinktinė vis dar gali pagerinti šalies rekordą, kadangi iki šiol aukščiausia Lietuvos pasaulio čempionate vieta buvo aštuntoji.

Mūsiškėms negali padėti Justė Jocytė. Ji visą čempionatą kentė aštrius klubo sąnario skausmus ir rungtyniavo tik su nuskausminamaisiais.

Penktadienį lietuvės ketvirtfinalyje pralaimėjo ispanėms ir vyr. treneris Vilius Stanišauskas nutarė daugiau nevarginti traumuotos savo lyderės.

Rungtynių vaizdo įrašas

Deja paskutiniu metu Lietuvos krepšinio rinktinių ( visose amžiaus grupėse ) pergalės tampa išimtimis, o ne taisyklėmis. Merginos U-18 iškrito į žemesnį Europos divizioną , vaikinai U-20 liko aštunti Europos čempionate. Manau, kad ši merginų rinktinė irgi baigs pasaulio čempionatą aštuntoje vietoje. Gal ponams iš LKF tai labai tinka, bet tada prispažinkim bent patys sau, kad seniai nebeesam krepšinio šalimi.
jei bent kiek domėtums krepšiniu, tai žinotum ir neuždavinėtum tokių klausimų.