Reto grožio ir atkaklumo Baltijos regbio „Top“ lygos pusfinalį vainikavo sensacingas rezultatas.

Kauno „Ąžuolo“ klubas eliminavo iš kovos dėl aukso čempiono titulą praradusį labiausiai tituluotą šalies regbio klubą – Šiaulių „Vairą-Kalvį-Jupoją“. Tuo tarpu Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ turėjo gerokai paprakaituoti, bet išnešė sveiką kailį rungtynėse su Šiaulių „Šiauliais“.

Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ – Kauno „Ąžuolas“ 21:26 (13:3)

Prieš pusfinalį smarkiai nukraujavęs „Top“ lygos čempionas Šiaulių „Vairo-Kalvio-Jupojos“ klubas į savo gretas pasikvietė dvi klubo legendas – Mindaugą Misevičių ir Karolį Navicką, tačiau ir tai neišgelbėjo nuo didžiausios sensacijos šiame sezone.

Rungtynių pradžia šiauliečiams nežadėjo nieko blogo. M. Misevičius atliko žeminimą, Gediminas Marcišauskas tiksliai realizavo smūgius koja ir šeimininkai pirmavo 13:3. Kauniečiams vienintelius tris taškus pirmajame kėlinyje pelnė Alanas Alasauskis.

Antrajame kėlinyje Domantas Bagužis po rezultatyvios atakos sušvelnino „Ąžuolo“ atsilikimą (10:13). Nors G. Marcišauskas baudos smūgiu pridėjo „Vairui-Kalviui-Jupojai“ dar tris taškus, vėliau du tikslūs A. Alasauskio baudos smūgiai išlygino rezultatą (16:16). Galiausiai 73-iąją min. D. Bagužis pralaužė varžovų gynybą ir išvedė „Ąžuolą“ į priekį, o vairiečiai dar prarado geltoną kortelę gavusį G. Marcišauską. Nors „Vairas-Kalvis-Jupoja“ ir mažumoje bandė gelbėtis, „Ąžuolo“ legionierius iš Zimbabvės Shayne‘as Makombe pasinaudojo šeimininkų klaida ir užtikrino pergalę svečiams. Aurimo Streckio žeminimas paskutinėmis akimirkomis buvo tik menka paguoda čempionams.

„Žaidėme prieš čempionus, todėl buvo ir jaudulys, ir emocijos, todėl klaidų buvo galima tikėtis. Mūsų vieninteliai ginklai buvo ramybė ir gynyba. Jeigu ramiai kentėsime 80 min., tada kažką pasieksime. „Vairas“ yra nuostabi komanda su nuostabiomis tradicijomis. Kad juos nugalėti, reikia sužaisti labai gerai ir dar tiek pat gerai ant viršaus. Rezultatu esame patenkinti. Žinau, kad jie turėjo traumų, bet matėme jų čempionišką dvasią. Mūsų tikslas ir buvo atsilaikyti pirmas 20 min. Negalėjome tikėtis prieš čempionus visą laiką kontroliuoti kamuolį. Turėjome visas 80 min. išnaudoti savo šansus“, - kalbėjo „Ąžuolo“ treneris Linas Naujalis.

Treneris taip pat padėkojo „Ąžuolui“ pasiruošti padėjusiems gynybos treneriui iš Velso Andrew Barlow ir vienam geriausių Lietuvos regbininkų Ignui Darkinčiui.

„Pradžia buvo nebloga, bet kažkada galima nugalėti „Vairo“ veteranus su jaunimu ir, perkeltine prasme, su „Vairo“ pagalba. Šiandien yra tokia situacija, kad klubai stiprinasi „Vairo“ žaidėjais ir įveikė mūsų veteranus. Mes tiesiog neatsilaikėme. Neturėjome pilnos sudėties, bet džiaugiuosi, nes vyrai atidavė visas jėgas, tiek fiziškai, tiek emociškai“, - pabrėžė Šiaulių ekipos treneris G. Marcišauskas.

Geriausiais žaidėjais buvo pripažinti D. Bagužis ir Justinas Urbonas („Vairas“).

Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ – Šiaulių „Šiauliai“ 32:22 (20:16)

Šį sezoną sunkiai sulaikomi Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ regbininkai pusfinalyje pajuto karštą pirtį, kurią užkūrė pajėgiais legionieriais iš Pietų Afrikos pasipildžiusi Šiaulių „Šiaulių“ komanda.

Ambicinga „Šiaulių“ ekipa pirmajame kėlinyje pirmavo net 13:0, kol galiausiai prabudo sužeistas žvėris ir „Baltrex-Šiauliai“ dar pirmajame kėlinyje išsiveržė į priekį 20:16. „Šiaulių“ ekipą į priekį vedė legionierius Ayanda Dube. Jis savo apgaulingais prasiveržimais ir tolimais baudos smūgiais iškart tapo sirgalių numylėtiniu.

Antrajame kėlinyje „Baltrex-Šiauliai“ taip pat turėjo rimtą kovą, bet po dviejų žeminimų nutolo nuo varžovų 32:19. Nors „Šiauliai“ turėjo keletą neblogų galimybių priartėti, per likusį laiką jiems pavyko pelnyti tik 3 taškus.

„Baltrex-Šiauliams“ po 10 taškų pelnė šiame mače spindėjęs jaunasis Arnas Prielaidas ir Donatas Trumpickas, po 5 – Žygimantas Radžius bei Ignas Jankaitis, 2 – Armandas Kalinauskas. „Šiaulių“ gretose A. Dube surinko 17 taškų, Jonas Mikalčius – 5.

Geriausiais žaidėjais pripažinti A. Dube ir A. Prielaidas.

„Pagal rezultatą matome, kad tai buvo sunkiausios rungtynės šiemet. Pusfinalis niekada nebūna lengvas, todėl tokios kovos ir tikėjomės. Pradžioje „Šiauliai“ padidino tempą, o mes galbūt to nesitikėjome. Tada supratome kas vyksta, šiek tiek pasišnekėjome įjungėme kitą pavarą“, - sakė žaidžiantysis „Baltrex-Šiaulių“ treneris Žygimantas Radžius.

„Iš tikro išspaudėme viską, ką galėjome. A. Dube turi labai taiklią koją, pataikė beveik visus smūgius. Tas labai mums padėjo. Pirmą kėlinį sužaidėme kaip iš natų. Grumtynės buvo labai užsivedusios ir tai leido mums pagauti inerciją ir kurį laiką pirmavome. Pralaimėjimą lėmė per didelis pražangų skaičius. Visi žino, kad regbyje kai pralaimi standartus, tada neturi kamuolio ir žaisti yra labai sunku. Pralaimėti standartai ir pražangos lėmė nesėkmę“, - pasakojo „Šiaulių“ žvaigždė J. Mikalčius.

Penktąją vietą Baltijos regbio „Top“ lygoje užėmė „Garkalne/Livonia“ ekipa, kuri Latvijos derbyje dėl 5-6 pozicijų išvykoje 25:23 (17:10) palaužė „Miesnieki“ klubą.

Naujieji „Top“ lygos čempionai paaiškės šeštadienį Šiauliuose. 13 val. vyks mažasis finalas, o 17 va. – lemiama kova dėl aukso.