0

„Audi“ tęsia savo dominavimą Le Mano 24 val. lenktynėse, savaitgalį vykusiose 2012 m. varžybose šio gamintojo bolidai užėmė pirmą, antrą ir trečią vietas. Geriausiai šį kartą pasisekė hibridinį „R18 e-tron quattro“ bolidą pamainomis vairavusiam trejetui, kurį sudarė čekas Marcelas Fassleras, danas Andre Lottereras ir prancūzas Benoitas Trelueras – jie su automobiliu spėjo įveikti 378 ratus. Ši komanda įveikė kitą „R18 e-tron quattro“ vairavusius italą Dindo Capello, daną Toma Kristenseną ir britą Allaną McNishą, tačiau vos vienu ratu. Pakutiniai ant gabės pakylos liko dyzelinio R18 pilotai – italas Marno Bonanomis, britas Oliveris Jarvisas ir vokietis Mike'as Rockerfelleris.

Nors „Audi“ bolidai ir šiais metais pasirodė įspūdingai, varžybų metu jiems taip pat teko susidurti su sunkumais. Lenktynes laimėjęs R18 automobilis du kartus nestipriai trenkėsi į šoninį atitvarą, o antroje vietoje likęs bolidas pateko į avariją, tačiau buvo labai greitai suremontuotas.

„Audi“ automobilių sporto padalinio vadovas daktaras Wolfgangas Ullrichas tokiu komandos pasirodymu buvo labai patenkintas. „Be abejonės tai yra istorinė pergalė „Audi“. Mes buvome pirmieji, kurie laimėjome varžybas su tiesioginį įpurškimą turinčiais turbininiais benzinu varomais varikliais, taip pat pirmieji, kuriems pavyko tą padaryti ir su dyzeliniais motorais. Tai, kad „Audi“ tapo pirmuoju automobilių gamintoju, kuriam pavyko pasiekti pergalė su hibridiniu modeliu yra fantastiškas pasiekimas. Tai mums pavyko padaryti pirmuoju bandymu, be to naujos buvo dar dvi technologijos. Svarbiausia, kad abu hibridiniai bolidai užėmė aukščiausiais pozicijas“, ‒ kalbėjo jis.