0

Itin dramatiška ir labai svarbia pergale Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliarųjį sezoną baigė Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas, išvykoje po pratęsimo palaužęs Kauno „Žalgirį“ – 73:70.

„Lietuvos rytas“ galiausiai nutraukė devynių iš eilės žalgiriečių pergalių seriją. Paskutinį sykį prieš kauniečius vilniečiai buvo laimėję prieš dvejus metus.

Po šios pergalės „Lietuvos rytas“ užėmė antrą vietą turnyrinėje lentelėje ir išvengė galimos akistatos su „Žalgiriu“ jau pusfinalyje. Kauno klubas liko pirmas.

Rungtynes „Žalgiris“ pradėjo antruoju penketu – su A.Juškevičiumi, V.Lipkevičiumi, M.Kuzminsku, M.Delašu ir J.Foote‘u. Tačiau tai netrukdė kauniečiams pirmauti 8:2. Po dar penkių iš eilės A.Juškevičiaus taškų šeimininkai įgijo dviženklį pranašumą 13:2. „Lietuvos rytas“ toliau it pelkėje klimpo „Žalgirio“ gynyboje. Tiesa, žiopla žalgiriečių klaida kėlinio pabaigoje leido svečiams kiek priartėti (9:16), bet su sirena mindamas tritaškio liniją netikėtai pataikė Robertas Javtokas ir po pirmo kėlinio „Žalgiris“ buvo priekyje 18:9.

D.Bauermanno auklėtiniai pakiliai pradėjo antrą kėlinį (12:18), bet sostinės ekipą turėjo gerokai demotyvuoti „Žalgirio“ atkarpa 7:0 – 25:12. Kauno komandą į priekį vedė broliai Lavrinovičiai, o po M.Katelyno nesportinės pražangos, ekipas skyrė net 17 taškų (32:15). Prieš pat ilgąją pertrauką „Lietuvos ryto“ situaciją kiek pagerino E.Bendžiaus tritaškiai. Prabėgus 20 min., „Žalgiris“ atsargoje turėjo 14 taškų – 35:21.

Po pertraukos „Lietuvos rytas“ lėtai įsibėgėjo, bet įpusėjus kėlinukui sugebėjo sušvelninti atsilikimą iki dešimties – 30:40. „Žalgiris“ susidūrė su rimtomis problemomis puolime. O „Lietuvos rytas“ vis artėjo, kol galiausiai po M.Katelyno tritaškio ir R.Seibučio dvitaškio iš kauniečių persvaros beliko keturi taškai – 39:43. Prieš lemiamą mačo dalį „Žalgiris“ ir pirmavo 43:39.

Ketvirto kėlinio pradžioje po T.Lydekos dėjimo komandas skyrė vos minimumas (47:46), bet daugiau deguonies „Žalgiriui“ suteikė A.Juškevičiaus ir R.Kaukėno dvitaškiai (51:46). Dvitaškį pridūręs K.Lavrinovičius privertė D.Bauermanną prašyti minutės pertraukėlės – 53:46. Ji davė vaisių. Po E.Bendžius „smeigė“ du tritaškius ir „Lietuvos rytas“ pirmą kartą išsiveržė į priekį (54:53). Ir penktasis E.Bendžiaus tolimas metimas nepaliko nieko kito, kaip tik J.Plazai prašyti minutės pertraukėlės (57:53). „Žalgiris“ rankų nenuleido. O.Lafayette‘as atsakė keturiais taškais iš eilės ir likus 3 min. rezultatas buvo lygus (57:57). „Lietuvos rytas“ akimirkai buvo priekyje (60:58), tačiau du aštrūs prasiveržimai leido „Žalgiriui“ susigrąžinti pranašumą (62:60). R.Seibutis atsakė dviem taškais po ilgai trukusios atakos (62:62). O likus 17 sek. pagrindinio laiko likimas buvo „Žalgirio“ rankose. Deja, šeimininkai suklydo išsimesdami kamuolį iš užribio ir šią teisę atidavė vilniečiams. Fantastiškai tritaškius šaudęs E.Bendžius lemiamo metimo nepataikė ir komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Pratęsime komandos sunkiai rinko taškus. Apie save priminė E.Bendžius, kuris tritaškiu likus pustrečios minutės išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį – 67:64. N.Nedovičius prametė dvi baudas. M.Popovičius likus mažiau nei 2 min. priartino „Žalgirį“ iki minimumo (66:67). „Lietuvos ryto“ ataka nebuvo rezultatyvi, o pagirtinai dėl kamuolio kovojęs M.Kuzminskas išprovokavo vilniečių pražangą ir baudomis persvėrė rezultatą – 68:67. Likus 38 sek. prie baudų metimo linijos stojęs N.Nedovičius jau nebeklydo – 69:68. M.Kuzminsko tritaškį išspjovė krepšys, o „Lietuvos rytas“ realizavo baudas (71:68). Vengdami tritaškio, svečiai šeimininkus stabdė pražangomis. „Žalgirį“ išgelbėti galėjo R.Kaukėnas, bet nors jis ir išvengė „Lietuvos ryto“ pražangos, metė iš labai nepatogios situacijos ir pratęsimo neišplėšė.

„Lietuvos rytas“: E.Bendžius 18 (4 rez. perd., 6/9 trit.), R.Seibutis 17, N.Nedovičius ir J.Blūmas (5 rez. perd., 2/12 trit.) po 10, M.Katelynas, T.Lydeka ir S.Babrauskas (8 atk. kam.) po 6.

„Žalgiris“: M.Kuzminskas (7 atk. kam.) ir A.Juškevičius 10, M.Popovičius (0/5 trit.) ir O.Lafayette‘as 9, K.Lavrinovičius 8 (7 atk. kam.), J.Foote‘as (6 atk. kam.), R.Kaukėnas ir D.Lavrinovičius 6, R.Javtokas 4, M.Delašas 2.