Apmaudžiai suklydę Šiauliai nepasinaudojo auksiniu šansu nukauti Kauno „Žalgirį“

Šeštadienį Šiauliuose įvyko antrosios Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mažojo finalo serijos rungtynės, kuriose aikštės šeimininkai „Šiaulių-7bet“ krepšininkai užkūrė tikrą pirtį šį sezoną nukarūnuotiems šaliems čempionams Kauno „Žalgiriui“. Atkakliose rungtynėse prireikė pratęsimo, o jame daugiau jėgų išsaugoje kauniečiai šventė pergalę 90:85 (26:17, 17:18, 17:27, 20:18, 10:5).

Serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo 2:0 žalgiriečių naudai.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo žalgiriečiai, po Mareko Blaževičiaus dvitaškio antrajame kėlinyje atitrūkę dviženkliu skirtumu – 28:17. Vėliau atstumas tarp komandų siekė ir 15 taškų (34:29), tačiau į ilgąją pertrauką svečiai išsinešė tik Edgarą Ulanovą nuvylusį 8 taškų pranašumą (43:35).

Po pertraukos kauniečių persvara ėmė tirpti ir po fantastiškos Giedriaus Staniulio atkarpos šeimininkų komanda išsiveržė į priekį 49:48.

Vėliau rezultatą lygino ketvirtasis Artūro Milaknio tritaškis, tačiau jam tokios pačios vertės atsaką turėjo Martynas Varnas – 57:54. Ketvirtąjį kėlinį komandos galėjo pasitikti lygiai, tačiau šeimininkus į priekį išvedė paskutinės sekundės Nemanjos Bezbradicos baudų metimai – 62:60.

Dar vieną spurtą Saulės miesto krepšininkai surengė ketvirtajame kėlinyje, kai iš trijų taškų zonos įsišaudė Martynas Varnas.

Paskutinę rungtynių minutę J. Lauvergne’as gavo bloką nuo Donato Sabeckio, tačiau M. Varnas itin apmaudžiai suklydo greitoje atakoje ir kauniečiams paliko 7 sekundes.

Paskutinės atakos metu iniciatyvos ėmėsi M. Kalnietis, bet jo metimas buvo netikslus ir komandos turėjo žaisti pratęsimą – 80:80.

Papildomoje atkarpoje „Šiauliai-7bet“ tris minutes negalėjo pasižymėti ir atsiliko 80:86. J.Lauvergne‘o dėjimas sutvirtino šeimininkų poziciją, o šeimininkus palaidojo nesportinė Danieliaus Baslyko pražanga, po kurios svečiai laimėjo 90:85.

Šiame susitikime Antanas Sireika savo dispozicijoje neturėjo susižeidusių Jonathano Elmore‘o ir Pauliaus Danusevičiaus. „Žalgiris“ neregistravo Regimanto Minioto, kurį rotacijoje pakeitė M. Blaževičius.

Rungtynėse šiauliečiai išmetė net 31 tritaškį, tačiau tikslą pasiekė tik 9 (29 proc.). Ne itin taikliai jie metė ir baudų metimus. Realizavo 65 proc. (22/34).

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16 (3/7 dvit., 2/2 trit., 4/4 baud., 7 atk. kam.), Mantas Kalnietis (5 rez. perd.), Tyleris Cavanaugh ir Artūras Milaknis (4/4 trit.) po 12, Paulius Jankūnas 8, Marekas Blaževičius 7, Nielsas Giffey ir Joffrey Lauvergne‘as po 6.

„Šiauliai-7bet“: Nemanja Bezbradica (8/8 baud.) ir Martynas Varnas po 16, Donatas Sabeckis 12 (8 rez. perd.), Giedrius Staniulis (9 atk. kam.) ir Arminas Urbutis po 11, Eimantas Stankevičius ir Issufas Sanonas po 7.

Trečiasis serijos mačas pirmadienį vyks Kaune.