REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

7 milijardus JAV dolerių Markui Zuckerbergui kainavęs beveik septynias valandas trukęs programėlės „dingimas iš interneto", netikėtai išaugęs konkurentų populiarumas, buvusios darbuotojos liudijimai ir akistata prieš Jungtinių Valstijų Senatą. „Facebook“ – populiariausiam socialiniam tinklui pasaulyje – spalis tikrai nebuvo lengvas.

7 milijardus JAV dolerių Markui Zuckerbergui kainavęs beveik septynias valandas trukęs programėlės „dingimas iš interneto", netikėtai išaugęs konkurentų populiarumas, buvusios darbuotojos liudijimai ir akistata prieš Jungtinių Valstijų Senatą. „Facebook“ – populiariausiam socialiniam tinklui pasaulyje – spalis tikrai nebuvo lengvas.

REKLAMA

Tačiau tai dar ne paskutinis akmuo į kompanijos daržą – apie griežtesnę socialinio tinklo kontrolę ir saugumo politiką prakalbo ir Europos Sąjunga. Strasbūre pasigirsta siūlymai pradėti naują tyrimą bei prašyti „Facebook“ atsakyti į klausimus, susijusius su vartotojų duomenų apsauga.

Kokių pokyčių Facebook politikoje galime tikėtis? Ar politinės institucijos gali pažaboti šį interneto gigantą? Kuo baigsis ES ir Facebook dvikova? Apie tai „Žinių radijo“ laidoje „Europos gairės“ kalbėjo europarlamentarė Aušra Maldeikienė bei skaitmeninių produktų kūrėjas, Žinių radijo laidos „Du bitai" vedėjas Jonas Lekevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Europarlamentarė tikina, kad paskutiniai skandalai, susiję su „Facebook“ socialinio tinklo kontrole ir saugumo politika jos nestebina. Anot jos, tokie skandalai pasaulio politikams yra net naudingi, nes jie – to paties socialinio tinklo naudotojai.

REKLAMA

„Manau, kad tokių žinių tikėtis reikėjo. Niekas manęs nenustebino. Visa tai, ką liudytoja pateikė buvo nemalonu, bet lengvai nuspėjama jau kurį laiką. Kitas klausimas – kaip į tai reaguos politikai? Mes turėtume labai aiškiai suprasti, kad politikams ši logika yra gana gera. Neakcentuojame, kad politikai išlošia iš tokių dalykų. Kas yra Trumpo istorija? Tai yra „Fox“ televizijos istorija. Apie tai, kaip visą laiką aštrinant konfliktą tu gali gauti rezultatą.

Nuoširdžiai visiems išpažįstu, kad aš tai dariau pastaruosius 10-12 metų. Aš ieškojau palaikymo savo idėjoms. Kai tapau politikė, pradėjau labiau save kontroliuoti. Iki tol aš buvau dar radikalesnė, nes bandžiau parodyti principus. Mes, politikai, išlošiam iš to, ką duoda „Facebook“. Jis man duoda oponentų, o oponentai man sukuria srautą tų, kurie mane palaiko. Jeigu politikai sąžiningai kalbės, tai jie pasakys jums tą patį“, – sako A. Maldeikienė.

REKLAMA
REKLAMA

J. Lekevičius atkreipė dėmesį į tai, kad „Facebook“ dažnai laviruoja ties riba, o įvestos tam tikros reguliacijos būtų net naudingos pačiam socialiniam tinklui:

„Jei lyginsime, kaip jie („Facebook“) kalbėjo 2016 metais, jie sakė, kad nereikia jokių reguliacijų, mes norime patys suprasti, kas yra geriausia vartotojui, tai dabar pats M. Zuckerbergas rašė straipsnį apie tai, kad didžiosioms technologijų kompanijoms reikia reguliacijų. Jis taip nesakytų, jei iš to nesitikėtų naudos. Neapibrėžtumas, kur viskas yra visuomenės nuomonė ar jie yra geri, ar jie yra blogi, yra nenaudinga. Išėjo asmens duomenų įstatymas ir jie daro viską iki tos linijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Yra didelės naudos, kokią didelę sceną „Facebook“ sukuria politikams, jie, tikėtina, nenorės duoti reguliacijų, kurios bus nenaudingos jiems, kaip auditorijai. Susilieja jų interesai. „Facebook“ nori aiškumo ir reguliacijų, o politikai nenori reguliuoti per daug, kad patys netektų platformos. Reikia nepamiršti ir visuomenės, kuri gali kentėti labiausiai, jei jų poreikiai nebus atliepti naujose reguliacijose.“

Visgi, europarlamentarė tikina, kad reguliacijų socialiniams tinklams nereikia. Priešingai, reikia auklėti visuomenę, o ne įvedinėti reguliacijas:

„Ką mes galime sureguliuoti? <...> Man atrodo, kad mes turime ne pulti uždarinėti tą „Facebook“, atsidarys kitas tinklas. Grįžtame į tą pačią vietą – į namus ir į šeimą, kur turime žmogų išmokyti adekvačiai funkcionuoti. Kuo daugiau tą „Facebook“ kulsim, tuo daugiau jis palaikymo turės. Politikai net gali turėti iš to naudos. Labai dažnai įsivaizduojama, kad politiko nauda yra neigiamas dalykas. Ne, tai gali būti net labai teigiamas. Priklauso, kokią žinią politikas neša.“

Visą pokalbį galite žiūrėti „Žinių radijo“ laidoje, kurią rasite čia:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų