Antradienį paaiškėjo dar dar vienas Eurolygos finalo ketverto dalyvis. Juo tapo Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“, kuri namuose penktosiose serijos rungtynėse po atkaklios kovos 81:72 (18:19, 13:18, 29:15, 21:20) pranoko Miuncheno „Bayern“ krepšininkus.

Šaro auklėtiniai seriją iki trijų pergalių laimėjo 3:2. „Barcelona“ Eurolygos pusfinalyje susitiks su amžinu varžovu Madrido „Real“.

„Barcelona“ atstovaujantis Rokas Jokubaitis žaidė 10 minučių, per kurias pelnė 5 taškus (1/2 dvit., 1/1 trit.), atkovojo atšokusį kamuolį, išprovokavo pražangą ir surinko 6 naudingumo balus.

Šio vakaro mačą šeimininkai pradėjo kiek geriau ir pirmavo 9:4. Vis dėlto čia pat katalonai ėmė klysti, vokiečiai surengė kelias greitas atakas ir netrukus ne tik išlygino, bet ir persvėrė rungtynių rezultata savo naudai (11:9).

„Bayern“ dar sugebėjo padidinti skirtumą iki šešių, bet baigiantis kėliniui Šaro auklėtiniai po gražių kelių atakų vis dėlto sugebėjo priartėti iki 18:19.

Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeitė. Svečiai ir toliau išliko priekyje, katalonai prametė daug gerų metimų.

„Bayern“ neleido šeimininkams išsiveržti į priekį, o kaip tik patys surengė kelias puikias atakas, pataikė sunkų tritaškį ir prieš ilgąją pertrauką vėl susikrovė šiokią tokią persvarą (37:31).

Vis dėlto po pertraukos „Barcelona“ sugrįžo su visai kitokia energija. Laimėjo atkarpą 8:0 ir jau pirmavo 38:37. Čia pat „Bayern“ neleido atitrūkti varžovams bei pataikė kelis fantastiškus tritaškius.

Bet „Barcelona“ traukė lyderis Nikola Mirotičius ir Nikola Laprovittola. Po jo taškų Šaro auklėtiniai buvo priekyje 49:45.

Tada katalonai pasigavę gerą bangą surakino varžovus gynyboje bei patys puolė nuostabiai. Per kėlinį sumetė 29 taškus, praleido 15 bei jau pirmavo 60:52.

Užsivedusi „Barcelona“ padedami triuškmingų sirgalių toliau nemažino apsukų, o  „Bayern“ krepšininkai atrodė išsikvėpę.

Sužaidus pusę ketvirtojo kėlinio šeimininkai dar kiek padidino persvarą ir pirmavo 70:59. Svečiai dar bandė gelbėtis fantastiškais tritaškiais, bet katalonai pergalės iš rankų jau nebepaleido.

Šaro auklėtiniai išlaikė pranašumą ir triumfavo mače 81:72.

„Barcelona“: Nicolasas Laprovittola 26, Nikola Mirotičius 20, Nickas Calathes 10 (5 rez. perd.), Brandonas Daviesas (6 atk. kam.) ir Alexas Abrinesas (7 atk. kam.) po 8.

„Bayern“: Othello Hunteris 18, Ognjenas Jaramazas 17, Nickas Weileris-Babbas 10 (4 rez. perd.), Žanas Šiško 8.