Po vakar patirto skaudaus pralaimėjimo ketvirtfinalyje latviai nuotaiką sau pakėlė išplėšdami pergalę kovoje dėl 5–8 vietų. Rezultatu 82:87 įveikę Italijos rinktinę jie šeštadienį kovos dėl penktos vietos pasaulio čempionate.

Pirmuosius taškus italams pelnė Achille Polonara, o Arturas Kurucas prametė abi baudas. Vėliau Luigi Datome taikliai smeigė iš toli ir išvedė Italijos rinktinę į priekį (5:0).

Latviams įsibėgėti buvo gan sunku. Nicolo Melli beveik įpusėjus kėliniui pridėjo dar du taškus ir italai priekyje buvo jau 7 taškais (10:3).

Po trečiojo L. Datome tritaškio Luca Banchi iškvietė savo auklėtinius į pertraukėlę, nes atstumas tapo dviženklis (20:10).

Visgi net ir po pasitarimo persvaros visiškai ištirpdyti nepavyko, tačiau Rolando Šmito tritaškis šiek tiek ją sušvelnino ir po pirmo kėlinio rezultatas buvo 26:18.

Antrąjį kėlinį vėl sėkmingiau pradėjo Italijos krepšininkai taikliu Alessandro Pajola, tačiau Latvijai du tolimus metimus pridėjo A. Kurucas ir Andrejis Gražulis ir persvara sumažėjo iki 5 taškų (29:24).

Prabėgus pusei kėlinio latviai vis dar atsilikinėjo 8 taškais, bet persvara sutirpo po A. Kuruco ir Arturo Strautinšo tritaškių (38:36).

Puikų pasirodymą kūręs A. Gražulis ir toliau šaudė taikliai, o po poros jo metimų komandas skyrė tik vienas taškas (42:41). A. Kurucui likus vienai minutei iki ilgosios pertraukos pavyko latvius pirmąkart išvesti į priekį, o po dviejų kėlinių rezultatas buvo 42:46.

Kiek atsikvėpę latviai grįžo su naujomis jėgomis, o 5 taškus iš eilės pelnė A. Žagaras. Tai padėjo sukrauti ir dviženklę persvarą (42:52).

Įpusėjus trečiam kėliniui italams pavyko sumažinti persvarą ir ji sutirpo iki 7 taškų (51:58). Tiesa, latviai rinkosi bereikalingas pražangas, o tai padėjo L. Datome baudoms atotrūkį sumažinti jau iki 5 taškų (55:60).

Davis Bertanis šiandien sunkiai mėtė iš toli, tačiau ir po jo netaiklaus metimo kėlinio pabaigoje persvarą išlaikė latviai (60:67).

Prabėgus dviem paskutinio kėlinio minutėms ketvirtąją pražangą užsidirbo Radionas Kurucas užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą, tačiau Luca Severini nepataikė nė vienos baudos. D. Bertanis pasinaudojo tokia proga ir padidino persvarą iki dviženklės (62:72).

Likus 3 minutėms latviai padarė dvi klaidas, o tai Italijos rinktinei pridėjo 5 taškus ir skirtumas sumažėjo iki 4 taškų (75:79). Visgi į taiklų L. Datome tritaškį tuo pačiu atsakė ir D. Bertanis (75:82). Likus 41 sekundei taiklų tritaškį antro šanso metu pataikė Marco Spissu ir persvara liko tik 2 taškai (82:84), tačiau vėliau A. Gražulis pataikė dar vieną metimą ir italai neišsigelbėjo.

Šiandien Latvijos rinktinės gretose dominavo A. Gražulis, kuris pelnė net 28 taškus, pataikydamas 12 iš 13 metimų (92 proc.).

Latvijos rinktinė: Andrejus Gražulis 28 (12/13 metimai, 6 atk. kam., 36 naud. bal.), Aigaras Škele 12 (9 rez. perd., 24 naud. bal.), Artūras Žagaras 10 (6 rez. perd.), Artūras Kurucas (3/4 tritaškiai) ir Davis Bertanis (2/6 tritaškiai, 5 atk. kam.) po 9.

Italijos rinktinė: Luigi Datome 20 (4/7 tritaškiai), Stefano Tonutas ir Nicolo Melli (9 atk. kam.) po 11, Marco Spissu 10 (3/4 tritaškiai, 7 rez. ped.), Gabriele Procida ir GIampaolo Ricci po 8.

Latvijos rinktinė šiame mače žaidė beveik be poilsio, nes dar trečiadienį ketvirtfinalyje aršiai kovėsi su Vokietijos rinktine. Deja, nors pergalė buvo ranka pasiekiama, bet Davio Bertanio lemtingas metimas tikslo nepasiekė, rezultatas liko 79:81, o pasaulio čempionate debiutuojantys latviai liko be pusfinalio.

Prieš tai Latvijos rinktinė sukūrė ne vieną sensaciją. Grupių etape iš kovos dėl medalių eliminavo Prancūzijos rinktinę, o vėliau įveikė pasaulio čempionus ispanus bei Brazilijos rinktinę tam, kad patektų į ketvirtfinalį.

Tuo tarpu Italijos rinktinė ketvirtfinalyje turėjo pripažinti Jungtinių Amerikos Valstijų pranašumą ir buvo sutriuškinti rezultatu 63:100.

Prieš tai italai nesunkiai įveikė Angolą bei Puerto Riką, susitvarkė su Filipinų rinktine, nukovė Serbiją, tačiau nusileido Dominikos Respublikai.