Škotijos mieste Glazge vykstančiame Europos plaukimo čempionate antrą medalį Lietuvai padovanojo Danas Rapšys.

Panevėžyje gimęs sportininkas antradienį 200 m laisvuoju stiliumi finale distanciją įveikė per 1 min. 46.07 sek,  ir finišo liniją pasiekė antras.

D.Rapšys finalą pradėjo įspūdingu greičiu ir po 50 m netgi lenkė pasaulio rekordo tempą.

Tačiau vėliau jo persvara ėmė tirpti. Po 150 m jį pavijo britas Jamesas Guy, o vėliau jis lietuvį ir aplenkė bei tapo Europos čempionu (1 min. 45.34 sek).

Bronzos medalį iškovojo rusas Michailas Dovgaliukas (1 min. 46.15 sek.).

Glazge šios rungties varžybose prieš tai dominavęs lietuvis pirmadienį ryte laimėjo atrankos plaukimą (1 min. 46.55 sek.).

Pusfinalyje D.Rapšys įjungė dar aukštesnę pavarą ir vėl buvo pats greičiausias (1:45.33), artimiausius varžovus aplenkęs daugiau nei sekunde. Finale šio rezultato jam būtų užtekę iškovoti auksą.

Plaukikas iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją vyko kaip neabejotinas šios rungties favoritas.

D.Rapšys šiemet yra pasaulio reitingo lyderis. Geriausią savo sezono rezultatą jis užfiksavo Stokholme (Švedija), kai distanciją įveikė per 1 min. 45.12 sek.

Artimiausi lietuvio priešininkai pasaulio reitinge australas Kyle‘ą Chalmersą (1:45.56) ir amerikietis Andrew Seliskarą (1:45.70) nėra Europos šalių atstovai ir Senojo žemyno pirmenybėse dalyvauti negalėjo.

Europos reitinge šį sezoną D.Rapšio persvara buvo dar akivaizdesnė, o artimiausias jo varžovas rusas Aleksandras Krasnychas (1:46.25) šios rungties varžybose Glazge net neplaukė.

Primename, jog tai antrasis Lietuvos plaukikų medalis šiame Europos čempionate. Sekmadienį 100 m krūtine finalo varžybose Rūta Meilutytė iškovojo sidabrą.

Tuo metu 23-ejų metų D.Rapšiui tai buvo antrasis medalis Europos čempionatų istorijoje. 2016-ais metais panevėžietis laimėjo bronzą 200 m plaukime nugara.