Kauno „Žalgiris“ (7-12) dar savaitės pradžioje sensacingai nukovė Maskvos „CSKA“, o jau penktadienio vakarą stojo į kitą Eurolygos mūšį Stambule su „Daruššafaka“ (10-9) ekipa. Po įtemptos kovos kauniečiai savaitę užbaigė ant geros bangos ir nugalėjo varžovus iš Turkijos 66:69.

Visos rungtynės vyko taškas į tašką, didesnės nei 10 taškų persvaros nebuvo įgijusi nei viena komanda. Pavyzdingai „Žalgiris“ žaidė gynyboje ir varžovams kelių prie kauniečių krepšio sekėsi ieškoti labai sunkiai.

„Daruššafaka“ pačioje mačo pabaigoje dar buvo priartėjusi prie „Žalgirio“ per 4 taškus, tačiau šaltakraujiškiau susitikimą užbaigę Lietuvos čempionai šventė antrąją pergalę Eurolygoje per 4 dienas.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Pirmosios susitikimo minutės vyko apylygiai ir, sužaidus tris minutes, „Daruššafaka“ buvo priekyje 5:4. PO to abiems komandoms sunkiai sekėsi pelnyti taškus, nesėkmingų atakų serija tesėsi ilgiau nei dvi minutes, ją nutraukė L. Westermanno tritaškis.

Turkijos ekipa toliau nepelnė taškų ir „Žalgiris“ atsiplėšė 12:5, vėliau dėjimu krepšį sudrebino Augusto Lima.

Po pirmųjų 10-ties minučių 14:16 pirmavo Kauno ekipa.

Antras kėlinys

Nors varžovai buvo trumpam išsiveržę į priekį, A. Milaknio tritaškis sugrąžino dviejų taškų persvarą „Žalgiriui“ (19:21).

Įsišaudęs A. Milaknis neleido varžovams persverti rezultato. Sužaidus 6 minutes, svečiai pirmavo 27:31.

Prieš didžiąją pertrauką „Žalgiris“ buvo priekyje 31:38. Į priekį Lietuvos klubą vedė A. Lima ir a. Milaknis, pelnę po 8 taškus.

Trečias kėlinys

Varžovo smūgis į nosį prakirto kraują Leo Westermannui, kuriam teko palikti aikštę, o kauniečiai toliau neprisileido varžovų (39:45).

Svečiai gynėsi gerai, tačiau strigo puolime ir „Daruššafaka“ po truputį tirpdė persvarą (41:47).

Prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pabudo puolime, tačiau didesnio pranašumo neįgijo (55:49).

Ketvirtas kėlinys

Prabėgus dviem minutėms „Žalgris“ įgijo rekordinę 9 taškų persvarą (51:60), tačiau ją iš karto nubraukė Willas Clyburnas.

Laikas tirpo, o kauniečių pranašumas - ne, tačiau, likus žaisti dvi minutes, skirtumas buvo vos 4 taškai (60:64). Kevinas Pangosas įsūdė itin svarbų tritaškį ir vėl padidino skirtumą iki 7-ių taškų.

Prieš rungtynes

Turkijos klubas šiuo metu užimą 8-ąją vietą, kuri jau garantuoja bilietą į kitą stipriausio senojo žemyno čempionato etapą.

Varžovų ekipoje šiame sezone rezultatyviausiai rungtyniauja Bradas Wanamakeris, pelnantis po 14,9 taško per susitikimą, jam geriausiai talkina 13,1 taško renkantis Willas Clyburnas.

„Žalgirio“ ekipoje naudingiausiai rungtyniauja Paulius Jankūnas. Komandos kapitonas pelno po 12,9 taško, atkovoja po 6,9 kamuolio ir renka po 15,6 naudingumo balo.

Pirmose tarpusavio rungtynėse Kaune nugalėjo Turkijos klubas 80:83. Tame susitikime Paulius Jankūnas (11 atk. kam.) ir Leo Westermannas (6 rez. perd.) pelnė po 21 tašką. Varžovų gretose geriausiai pasirodė Adrienas Moermanas ir Scottie Wilbekinas, pelnę po 16 taškų.