Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Va kodel ir sakau kad reikia LR gen Pinoceto!!!!
Vis labiau atskleidziamas konservatoriu ir liberalu valdzios ir energetiku vykdytos aferos, kai Lietuvos gyventojai mokedami uz elektra apmokedavo buvusiu valdininku keliones, pirtis ir netgi sampana, sydas.
Akivaizdu, kad ne tik tokie „isdykavimai“ buvo itraukti i brangstanti elektros energijos tarifa, bet is gyventoju per krize buvo pasipelnyta jiems brangiau perparduodant pigia importuota elektros energija. Tokios spekuliacijos vyko su buvusios konservatoriu vadovaujamos vyriausybes nariu parasais. Vyriausybes, kuri buvo vadinama, kad „sitie bent nevagia“...
Elektros kaina per krize isaugo trecdaliu
Desiniuju politiniu jegu valdymo metu – 2010-2012 metais - kai neapdairiai buvo karpoma viskas: zmoniu pensijos, algos, pasalpos, ismokos , taip pat ivairiu instituciju finansavimas, nebuvo pakankamai skirta lesu ir Valstybines kainu ir energetikos kontroles komisijai (VKEKK), kuri turi akylai priziureti ir perskaiciuoti energetikos imoniu sanaudas, kurios perkeliamos i vartotoju saskaitas uz elektros energija. Trukdama lesu VKEKK negalejo samdyti auditoriu sioms imonems profesionaliai kontroliuoti. Nemate reikalo imtis energetiku kontroles ir tuometine A.Kubiliaus Vyriausybe, nors ir isteige atskira Energetikos ministerija su atskiru Energetikos ministru – Arvydu Sekmoku.
Elektros energijos kainos tuomet soko trecdaliu, pasieke aukstumas, juolab per krize, kai zmones masiskai atleidinejami is darbu verzesi dirzus vardan solidarumo.
2012 metu gruodi po rinkimu Vyriausybei pradejus vadovauti socialdemokratams buvo padidinta Valstybes kainu ir energetikos kontroles komisijos finansavimo tvarka. Profesionalios audito kompanijos ir pati VKEKK emesi auditu energetikos imonese. Buvo atlikti tyrimai imoneje „Lietuvos energijos gamyba“, kuri apima Elektrenu, Kruonio ir Kauno elektrines, taip pat perdavimo tinkluose „Litgrid“ ir skirstomuosiuose tinkluose „Lesto“. Atlikus auditus nustatyta, kad 2010-2012 metais ne pagal paskirti i elektros kaina itraukta daugiau nei 450 milijonu litu, tuo padidinant elektros kaina vartotojams maziausiai 5 centais uz kilovatvalande.
Vartotojai apmokejo pasiskraidymus oro balionais
VKEKK nurodymu atliktas auditas nustate, kad elektros energijos brangimo priezastys buvo tuometiniu energetikos imoniu vadovu i elektros kainos tarifa itraukti su elektros gamyba nesusije sanaudos. Pavyzdziui, sporto klubai, asmeniniai treneriai, baseinai, alkoholis, netgi sampanas, kurio butelio kaina 600 litu. Taip pat energetikos imoniu darbuotoju keliones, kaimo turizmo paslaugos, koncertai, skrydziai parasparniais, oro balionais, buhalteriu suvaziavimas Malaizijoje, pirciu iranga, ju eksploatacija, pirciu smelio keitimas kas pusmeti po 17 tukstanciu litu, konsultantu paslaugos. Netgi buvo isigyti lektuvu varikliai, kurie veliau - nurasyti.
Siuo metu VKEKK yra patvirtinusi plana del nepagristai priskaiciuotu pinigu grazinimo vartotojams. Pinigai pradeti grazinti ir bus grazinami kitais bei 2016, 2017 metais. Kyla klausimas, kiek dar planuotu ir neplanuotu konservatoriu valdymo metu pridarytu skolu reikes ismoketi gyventojams.
Pasipinigavo su ministro palaiminimu
Vis delto kai kurias aferas svelniai vadindamas paisdykavimais, negaliu to pasakyti apie praejusios Vyriausybes palaiminta spekuliacijos schema, kai 2010 metais importuojama elektros energija buvo Lietuvos gyventojams parduota kone dukart brangesniu tarifu. Butent ministro Arvydo Sekmoko sprendimu Rusijoje, Latvijoje, Baltarusijoje pagaminta energija buvo parduota vartotojams kaip Lietuvos elektrineje pagaminta. Vartotojai permokejo 52 milijonus litu. Sie pinigai taip pat dabar grazinami gyventojams.
Dar viena – akivaizdzia zala valstybei padariusi tuometines „Lietuvos elektrines“ veikla - komercine prekyba apyvartiniais tarsos leidimais. Paaiskejo, kad AB „Lietuvos elektrine“ prekiavo tarsos leidimais su „Gazprom“ kompanija susijusiai imonei („Gazprom marketing & Trading Ltd). Kaip rodo tyrimo medziaga, leidimus pirkdavo brangiau negu po keliu dienu tai paciai imonei parduodavo. Sandoriai sieke milijonus litu. Nors tarsos leidimus „Lietuvos elektrine“ gaudavo nemokamai, taciau uzsiimdama tokiu perpardavinejimu imonei padare beveik 11 milijonu litu nuostoliu. Su „Gazprom“ susijusi imone gaudavo pelna. Kas dar islosdavo is tokios perpardavimo schemos – galima tik speti.
Panasi prekyba apyvartiniais tarsos leidimais vyko ir su kitomis imonemis. Per trejus - 2009, 2010, 2011 metus. „Lietuvos elektrine“ pridare nuostoliu uz 147 milijonus litu.
o ka pagal tai yra skaiciuojamas vid.darbo uzmokestis,nors neabejoju,kad 80proc negauna isauja net 400euru-atsipeikekit
Štai kur skolos miesto
Nemanau, kad jų veikla apsiriboja tuo, kas numatyta oficialiuose dokumentuose. Kas gali paneigti, kad jie užsiima kažkuo visai kitkuo (šalutiniais uždarbiais „po sovmestitelstvu), kai ramią dieną - nei kokia infekcinės ligos epidemija, nei karščiai, nei šalčiai - jie niekaip „negali atvažiuoti”. Atsisako tiesiai šviesiai, nors padėtis tikrai pavojinga (pensininkui labai aukštas kraujospūdis)
Ir jūs tikite, kad jie dalinsis ir teisybė nugalės ? ! Labai naivūs esate, to nebuvo ir nebus, kaip kišo į savo kišenes taip ir kiš, nes juk čia lietuvos valdžia, paprastų žmonių jie nematė ir nematys, tik mokesčius didesnius užkraus !
Juokiaus balsu :D Labai taikliai, pone.
Bandei parašyti gudriai, bet atrodo kvailokai.
Kas galėtų paneigti, kad pusė priedo nekeliauja į direktoriaus kišenę?
Aš įsitikines, kad teisybė nugalės: sociopatai valdžiažmogiai bus išbarti ir priversti pasidalinti prisivogtais pinigais su didesniais vagimis per prokurorus/advokatus.
:|
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų