0

Šiandien Pietų Afrikos Respublikoje žaidžiami Afrikos Nacijų taurės pusfinalių mačai.

Pirmosiose rungtynėse susigrūmė Malio ir Nigerijos rinktinės. Šį mačą rezultatu 4-1 laimėjo ir užtikrintai į finalą pateko Nigerija.

Rungtynės prasidėjo netiksliai rinktinių smūgiais ir labai pavojingų progų teko palaukti iki kėlinio vidurio.

25 minutę buvo įmuštas pirmasis mačo įvartis. Nigerijos lyderis Victoras Mosesas atliko puikų perdavimą Eldersonui ir jis smūgiu galva pelnė įvartį.

Po šio įvarčio Nigerija žaidė dar aktyviau ir greitai dar kartą pasižymėjo. V.Mosesas puikiai išvedė Emmanuelį Emenike į kraštą, kuris perdavė kamuolį Brownui Ideye ir šis padidino savo rinktinės pranašumą.

Prieš pat pertrauką Nigerija įmušė ir trečią įvartį. Emmanuelis Emenike atliko stiprų smūgį ir kamuolys po smarkaus rikošeto įriedėjo į Malio vartus.

Po pertraukos Malis pradėjo žaisti aktyviau ir siekė sušvelninti rezultatą, bet jų pastangos nuėjo perniek, kadangi 60 minutę Nigerija pelnė dar vieną įvartį. Aikštėje po keitimo pasirodęs puolėjas Ahmedas Musa pasižymėjo po greitos kontratakos. Tas pats A.Musa po kelių minučių įmušė ir dar vieną įvartį, bet šį kartą jam buvo užfiksuota nuošalė.

Susikrovę labai saugų pranašumą, Nigerijos žaidėjai kiek atsipalaidavo ir Malis 75 minutę sugebėjo pelnyti bent garbės įvartį. Po Cheicko Diabete perdavimo pasižymėjo Cheickas Fanta Mady Diarra.

Iki mačo pabaigos pavojingų momentų netrūko nei prie vienų vartų. Visgi arba smūgiai būdavo netikslūs, arba juos sugaudavo vartininkai, taigi daugiau įvarčių šiose rungtynėse nebuvo ir į finalą užtikrintai pateko Nigerija.