REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pilietinės demokratijos partijos pirmininkas, buvęs Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Algimantas Matulevčius ir toliau priekaištauja prokurorams dėl saugumo karininko Vytauto Pociūno žūties aplinkybių neištyrimo.

REKLAMA
REKLAMA

Prokurorai atmeta priekaištus

Praėjusią savaitę, reaguodama į kritines A. Matulevičiaus pastabas, gen. Prokuratūra atsiuntė „Balsas.lt“ redakcijai savo repliką. Pareiškime neigtos politiko užuominos, esą prokuroras Justas Laucius valstybės apdovanojimą gavo už tai, kad skubotai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl V. Pociūno žūties.

REKLAMA

Prokuratūra taip pat teisinosi dėl to, jog netyrė masinio ir daugkartinio velionio šmeižimo žiniasklaidoje faktų. „Pastebėtina, kad atnaujintam V. Pociūno žūties tyrimui vadovavęs prokuroras Mindaugas Gylys nėra gavęs jokio buvusio NSGK vadovo kreipimosi dėl velionio šmeižto, nėra priėmęs sprendimo prijungti tokį prašymą prie bylos ir nėra priėmęs jokio procesinio sprendimo šiuo klausimu.

A. Matulevičius 2007 m. spalio 8 d. raštu buvo informuotas apie proceso sprendimus nurodytu klausimu. Informaciją apie tuos sprendimus galima rasti prokuratūros interneto svetainėje,“ – rašoma prokuratūros replikoje.

REKLAMA
REKLAMA

Politikas neatlyžta

A.Matulevičius savo pozicijų neišsižada. „Prokurorai nėra visiškai užtikrinti savo pozicija iš teisinės ir moralinės pusės, todėl šia istorija bando nueiti į smulkmenas,“ – teigia jis.

Pasak A. Matulevičiaus, istorijos, susijusios su V. Pociūno mirtimi svarbiausia problema yra ta, kad aukštas saugumo karininkas, užėmęs labai aukštas pareigas specialioje valstybės tarnyboje, daug nuveikęs šaliai, buvo visiškai nepasvertai išstumtas iš VSD ir išsiųstas į Baltarusiją. „Kad tai buvo tam tikras susidorojimas su pareigūnu įrodo Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atliktas tyrimas. Tačiau sunkiai suvokiama devynioliktais nepriklausomybės metais valstybės institucijų vadovų pozicija, kad ir praėjus dviems su puse metų po karininko žūties oficialiai nieko nepadaryta, kad būtų apgintas karininkas nuo neteisingo šmeižto, kuris pasipylė tam tikruose žiniasklaidos pranešimuose iš karto po jo žūties. Kad V. Pociūnas buvo nusipelnęs Lietuvai įrodo ir LR Prezidento Valdo Adamkaus įteiktas aukštas valstybinis apdovanojimas po karininko mirties. Tačiau nėra duotas įvertinimas tam neteisėtam šmeižtui, kuris buvo eskaluojamas viešojoje erdvėje, kas metė šešėlį ant jo šviesaus atminimo,“ – piktinasi politikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A.Matulevičius teigia, jog įvertindamas šias aplinkybes 2007 metų rugsėjo 26 d., Seimo NSGK pavedimu, kaip šio komiteto pirmininkas, kreipėsi į LR Generalinį Prokurorą A. Valantiną.  „Iš kurio buvo gautas atsakymas, kad šios aplinkybės (suprask šmeižtas), kur įvertintos naujame, prokuratūros atnaujintame tyrime. Todėl matosi, kad prokuratūros vadovai nėra tikslūs, aiškindami, jog tokio kreipimosi nebuvo, nes Seimo komitetas kreipėsi ne į atskirą prokurorą, o į institucijos vadovą. Manau, kad nereikėtų pamiršti ir grynai žmogiško, ne tik teisinio, šio istorijos vertinimo, nes jeigu Lietuvos valstybės institucijos ir toliau pro pirštus  žiūrės į tokius atvejus, tai mes niekada neišsivaduosime iš šmeižtų kampanijos ir melo eskalavimo. Manau, kad tai neatitinka demokratinės ir teisinės valstybės sampratos. V. Pociūno atvejis daug kam tapo moralesnių nuostatų ir žmogiškumo egzaminu. Deja, kaip matome, reikia apgailestauti, kad mažai kas jį išlaikė,“ – konstatavo jis.

REKLAMA

*****

Generalinė prokuratūra praėjusią savaitę antrą kartą nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl Valstybės saugumo departamento pareigūno Vytauto Pociūno mįslingos žūties Baltarusijoje.  Paskelbta, jog ištirtos visos aplinkybės ir patvirtinta sena – nelaimingo atsitikimo versija. Toks sprendimas papiktino žuvusio karininko našlę ir dalį visuomenės veikėjų.

V.Pociūno žūtis išprovokavo parlamentinį VSD veiklos tyrimą, atskleidusį neskaidrius šios ir kitų šalies institucijų pareigūnų ryšius su verslo grupuotėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų