„General Financing A lygos“ XXVI ture, kaip ir buvo galima tikėtis, Vilniaus derbis neįvyko – REO nusprendė pasitraukti iš Lietuvos futbolo pirmenybių.

Priešpaskutinį rugpjūčio savaitgalį praūžęs 26-asis Lietuvos futbolo federacijos (LFF) „General Financing A lygos“ turas kaitino futbolo mėgėjų aistras.

Centrinėje turo dvikovoje Pakruojyje miesto šventės proga miestelėnams gražią pergalę padovanojo „Kruoja“, jau trečią kartą šiame sezone įveikusi „Sūduvą“ – 2:1.

Analogišku rezultatu, tik kur kas rimtesniame trileryje, sveiką kailį išnešė Panevėžio „Ekranas“. Daugkartiniai šalies čempionai uostamiestyje prieš „Atlantą“ išsigelbėjo tik paskutinę susitikimo akimirką, kai itin retai įvarčius mušantis G.Tomkevičius tapo ne tik „Ekrano“, bet ir viso Panevėžio didvyriu – 2:1.

Kituose susitikimuose intrigos buvo mažiau arba visai nebuvo – Gargždų „Banga“ ir toliau šiame rate taškų nebarsto bei tiesiog pamokė „Taurą“, kaip reikia žaisti futbolą (4:0), o „Šiauliai“ Alytuje įrodė pranašumą prieš „Dainavą“ – 2:0.

Vilniaus derbis neįvyko dėl visiems žinomų priežasčių – REO nusprendė čempionato netęsti.

Kruoja (Pakruojis) - Sūduva (Marijampolė) 2:1 (1:0)

Teisėjas: N.Dunauskas (Vilnius), 450 žiūrovų

Įvarčiai: 27 min. (iš 11m.) T.Miklinevičius, 76 min. I.Zelmikas („Kruoja„); 84 min. R.Ledesma („Sūduva“)

Įspėjimai: 63 min. T.Miklinevičius, 90+1 min. S.Žygalov („Kruoja„); 8 min. V.Borovskij, 26 min. S.Loginov, 65 min. P.Lukšys, 67 min. M.Šoblinskas („Sūduva“)

26-asis turas startavo Pakruojyje, kur būtent šią dieną buvo švenčiama ir miesto šventė. Žiūrovų stadione netrūko, o jų nuotaikos buvo šventiškos. Kaip parodė rungtynės, tokios pačios nuotaikos į aikštę žengė ir „Kruojos“ ekipa, kurią prieš šį susitikimą sudrebino permainos. Ekipa atsisveikino su treneriu S.Vorobėjumi ir net trimis ukrainiečiais.

Nepaisant štai tokių kardinalių pokyčių, rungtynių pradžia parodė, kad „Kruojai“ permainos nė motais ir šeimininkai startavo labai ryžtingai. Pirmą šansą atidaryti savo įvarčių sąskaitą „Kruoja“ turėjo jau trečiąją minutę, o apsukų nemažino iki pat pertraukos. Greitą futbolą demonstravę šeimininkai dominavo aikštėje ir 27-ąją minutę pelnytai išsiveržė į priekį, kai S.Žigalovo uždirbtą baudinį šaltakraujiškai realizavo T.Miklinevičius (1:0).

„Sūduvai“ šiose rungtynėse nesigavo niekas, kartais susidarė įspūdis, jog svečiai tiki pergale savaime. Daug techninio broko, tarpusavio nesusikalbėjimo, o prie visa to dar reikėtų pridėti ir tikrai prastai žaidusią gynybą, kur išskirtinai nesisekė S.Loginovui. Viso to pasekoja „Kruoja“ daugiau atakavo, pelniusi įvartį turėjo dar bent tris idealias progas, kai žaidėjai atsidurdavo vieni prieš vartininką, ir „Sūduvą“ išgelbėdavo tik P.Davidovas.

76-ąją minutę už tokį aplaidumą „Sūduva“ buvo nubausta dar kartą, dabar jau po kampinio pasižymėjo dar vienas buvęs „Sūduvos“ futbolininkas I.Zelmikas (2:0). Supratę, jog trauktis nėra kur, svečiai pamėgino perimti iniciatyvą, tačiau taško išplėšti jiems nepavyko.Vienintelį įvartį baudos smūgiu pelnė R.Ledesma, kuris priekyje ir vėl tempė savo ekipą į priekį. Tai – jau trečias kartas, kai tarpusavio dvikovoje šiame sezone „Kruoja“ įveikia „Sūduvą“.

REO (Vilnius) - Žalgiris (Vilnius) „REO" (Vilnius) neatvyko

Vilniaus derbis sostinėje taip ir neįvyko, REO komanda pareiškė apie pasitraukimą iš pirmenybių ir stebuklingai persigalvoti neplanuoja. Rūbinėje nesulaukę varžovų žalgiriečiai iškeliavo į treniruotę Vingio parko stadione.

Dainava (Alytus) - Šiauliai (Šiauliai) 0:2 (0:2)

Teisėjas: D.Petraška (Ukmergė), 1600 žiūrovų

Įvarčiai: 12 min. ir 36 min. A.Rimkevičius („Šiauliai")

Įspėjimai: 26 min. D.Cibulskas, 89 min. M.Strauka („Dainava„); 51 min. S.Cesanelli („Šiauliai“)

Labai daug žiūrovų susirinko Alytaus miesto stadione, kur „Dainava“ priėmė pastaruoju metu tikrai gerą futbolą demonstruojančius „Šiaulius“. Rungtynių pradžia vėlavo maždaug dešimt minučių, nes dėl stipraus lietaus ne kartą aikštės linijas teko braižyti iš naujo.

Kai rungtynės galop prasidėjo šiauliečiai dominavo aikštėje ir neilgai trukus išsiveržė į priekį – 12-ąją minutę savo šanso sulaukęs rezultatyviausias lygos puolėjas ir vienas iš geriausių pirmenybių futbolininkų A.Rimkevičius pasiuntė kamuolį į G.Štreimikio ginamus vartus (1:0).

Ir toliau žaidybinį pranašumą turėjo „Šiauliai“, tačiau ganėtinai disciplinuotai rungtyniavusi „Dainava“ kartas nuo karto atsakydavo labai pavojingais išpuoliais. Taip kartą idealios progos neišnaudojo ekipos lyderis P.Sakalis, kuris atsidūręs vienas prieš vartininką mėgino kamuolį techniškai perkelti, tačiau pataikė į vartų konstrukciją. Už tai „Šiauliai“ baudė negailestingai – 36-ąją minutę ir vėl triumfavo nesustabdomai žaidęs A.Rimkevičius (2:0).

Po pertraukos rungtynių scenarijus nesikeitė – kiek ilgiau kamuolį laikė „Šiauliai“, bet progų turėjo ir šeimininkai. Vis tik jiems niekaip nesisekė su atakų užbaigimu ir nerealizuotos progos reiškė tik vieną – pralaimėjimą 0:2.

Banga (Gargždai) - Tauras (Tauragė) 4:0 (2:0)

Teisėjas: S.Atmanavičius (Klaipėda), 1200 žiūrovų

Įvarčiai: 30 min. ir 67 min. G.Alaverdašvili, 44 min. Ž.Banys, 70 min. A.Butkus („Banga")

Įspėjimai: 32 min. G.Alaverdašvili, 59 min. R.Borusas („Banga„); 15 min. T.Rimas, 89 min. N.Cutolo („Tauras“)

Po trečiame rate fantastiškai žaidžiančios Gargždų „Bangos“ ekipos cunamiu šį kartą pateko Tauragės „Tauras“. Bene prasčiausias sezono rungtynes sužaidę tauragiškiai šiose rungtynėse neturėjo absoliučiai jokių vilčių pakovoti dėl pergalės, bent jau toks įspūdis susidarė stebint beviltišką šios ekipos žaidimą.

Be svarbių futbolininkų T.Sirevičiaus, M.Kižio ir rimtą traumą patyrusio T.Vyšniausko žaidęs „Tauras“ visiškai atidavė aikštės vidury, o gynyboje T.Sirevičiaus sėkmingai pakeisti nei iš tolo nepavyko italui N.Cutolo. Gargždų „Bangai“ ilgą laiką nepavyko pelnyti įvarčio, nors progų buvo aibė.

Galop įvarčių fiesta prasidėjo 30-ąją minutę, kai vienas prieš vartus atsidūręs G.Alaverdashvili neklydo (1:0). Prieš pat pertrauką po puikaus perdavimo iš gilumos techniškai pranašumą įtvirtino Ž.Banys (2:0). Antrame kėlinyje vien per pirmas dešimt minučių „Banga“ turėjo įmušti bent tris įvarčius, tačiau sugebėjo nepasižymėti net iš idealiausių progų.

Trečiojo įvarčio teko laukti iki 67 minutės, kai vieną gražiausių turo įvarčių iš toli pelnė G.Alaverdashvili. Prabėgo vos trys minutės, o kamuolį į vartų tinklą pasiuntė jau A.Butkus (4:0). Rungtynių pabaigoje „Banga“ nepersistengė, tačiau net nepaisant to tiesiog privalėjo pasižymėti dar bent keletą kartų.

Reikia nepamiršti, jog jau 20-ąją minutę traumą patyrė ir rungtynių tęsti negalėjo vienas „Bangos“ lyderių aikštės viduryje A.Dos Santos, tačiau jį sėkmingai pakeitė A.Butkus, pelnęs ir įvartį.

„Taurui“ tai buvo vienos prasčiausių šio sezono rungtynių ir rezultatas turėjo būti kur kas didesnis. Tiesa, progų garbės įvarčiui pasiekti svečiai turėjo – įmušti galėjo tiek V.Petkevičius, tiek R.Kuzinas, tiek ir M.Eiza, tačiau šansai taip ir liko šansais.

Atlantas (Klaipėda) - Ekranas (Panevėžys) 1:2 (0:1)

Teisėjas: J.Paškovskis (Vilnius), 1000 žiūrovų

Įvarčiai: 83 min. T.Lagator („Atlantas„); 1 min. A.Buinickij, 90+2 min. G.Tomkevičius („Ekranas“)

Įspėjimai: 60 min. P.Basic, 81 min. E.Žarskis („Atlantas„); 15 min. E.Varnas, 33 min. V.Lukša, 90+3 min. T.Markevičius („Ekranas“)

Pašalinimai: 33 min. E.Varnas (už 2-ą įspėjimą) („Ekranas")

Nors uostamiestyje susitiko pirmą ir paskutinę vietas turnyro lentelėje užimančios komandos, būtent ši akistata tapo bene įdomiausia šiame ture. Viskas prasidėjo lyg ir be staigmenų – pirma ataka, pirmas perdavimas į priekį, gynėjo klaida ir A.Buinickis jau triumfuoja – 1:0. Tai, beje, greičiausiai įmuštas įvartis šiame A lygos sezone. Tačiau tolimesnė įvykių eiga buvo kiek kitokia, nei daugelis futbolo aistruolių tikėjosi.

Gal dėl to, kad aikštės viduryje nebuvo nei A.Kučio, nei M.Andjelkovičiaus, gal dėl kitų priežasčių, tačiau „Ekranui“ žaidimas nesiklijavo ir iniciatyvą perėmė šeimininkai. Jų palaikyti atvyko neįprastai gausus klaipėdiečių būrys – tiek sirgalių uostamiesčio stadione nebuvo jau senokai. Iki pertraukos dvi idealias progas turėjo G.Žukauskas, tačiau vis neapskaičiuodavo kamuolio greičio ir šanso neišnaudojo.

Kėlinio pabaigoje jau galėjo pasižymėti ir T.Lagatoras, tačiau ir vėl pritrūko sėkmės ataką užbaigiant. „Ekranas“ savo ruožtu iki pertraukos pasižymėjo tuo, jog kvailą antrą geltoną kortelę, už po švilpuko nuspirtą kamuolį, prieš save išvydo patyręs E.Varnas, taip dar labiau apsunkindamas „Ekrano“ padėtį.

Tiesa, „Ekranas“ progų irgi turėjo – vienu metu A.Vertelis ir Ž.Kymantas dviese atsidūrė prieš vieną gynėją, o kiek anksčiau po kampinio Ž.Kymantas smūgiavo galva virš vartų. Tai ir buvo viskas, ką pirmame kėlinyje aistruoliai išvydo.

Po pertraukos žaidimas nesikeitė – „Atlantas“ ir toliau daugiau laikė kamuolį, daugiau atakavo, savo ruožtu „Ekrano“ užduotis likus nepilnos sudėties buvo viena – apsiginti ir laukti kontratakų. Čempionų gretose puikiai žaidė į vartus grįžęs E.Zubas, ne kartą išgelbėjęs savo komandą. Geras rungtynes žaidė ir I.Dedura bei G.Tomkevičius gynybos linijoje, aktyvus buvo A.Vertelis. Antrasis kėlinys pilnai priklausė šeimininkams, jie ir vėl neišnaudojo keleto idealių progų, tačiau galop savo pasiekė – greitos atakos metu po perdavimo iš krašto 83-ąją minutę triumfavo ekipos lyderis T.Lagatoras (1:1).

Jau atrodė, kad „Ekranas“ pelnytai praras taškus, tačiau paskutinę pridėto laiko minutę čempionai uždirbo kampinį, o po jo galva pasižymėjo retai įvarčius mušantis, rungtynių didvyriu tapęs G.Tomkevičius – 2:1. Tokiomis akimirkomis ir pasireiškia ta čempioniška patirtis. Kas ten žino, gal būtent ši pergalė taps lemiama kovojant dėl aukso.