Bloga žinia interesų nedeklaravusiems Miškų urėdijos valdybos nariams

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ketvirtadienį spręs dėl keturių Valstybinių miškų urėdijos (VMU) valdybos narių, nepateikusių privačių interesų deklaracijų. Taip pat bus svarstoma, ar pradėti tyrimą dėl kai kurių kitų valstybės įmonių valdybų narių.

Nelegalios statybos netoli Leipalingio (nuotr. Raimundo Maslausko)

„Tyrimas buvo pradėtas vasario pradžioje dėl keturių Valstybinių miškų urėdijos valdybos narių elgesio, iki šio ketvirtadienio jis bus baigtas ir teikiamas komisijai svarstymui (...) Komisija nuspręs, ar buvo pažeistas įstatymas, ar ne“, – BNS sakė VTEK atstovė spaudai Eglė Ivanauskaitė.

Komisija aiškinasi, ar viešųjų ir privačių interesų deklaracijų nepateikę VMU valdybos nariai Ina Bikuvienė, Artūras Gustainis, Gediminas Jasinevičius ir Mantas Šukevičius nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo.

A. Gustainis, G. Jasinevičius ir M. Šukevičius pateikė deklaracijas sausio pabaigoje arba vasario pradžioje, kai komisija pradėjo tyrimą. Interesus jau anksčiau yra deklaravę dar du valdybos nariai: Alditas Saulius ir Agnė Jakstienė.

Tyrimus komisija pradėjo savo iniciatyva, remdamasi žiniasklaidos klausimais.

BNS užklausus dėl kai kurių „Kelių priežiūros“, Registrų centro, Lietuvos oro uostų, „Lietuvos geležinkelių“, „Oro navigacijos“, „Telecentro“ valdybos narių deklaracijų, VTEK ketvirtadienį taip pat svarstys, ar pradėti tyrimą.

„Tą paklausimą teiksime į posėdį ir komisija tuomet svarstys, ar yra pagrindas pradėti tyrimą, ar ne“, – BNS sakė E. Ivanauskaitė.

Įstatymas įpareigoja interesus deklaruoti ir valstybės bei savivaldybių įmonių valdybų narius, taip pat akcinių bendrovių bei uždarųjų akcinių bendrovių stebėtojų tarybų ir valdybų narius, jei bendrovių akcijos, suteikiančios daugiau kaip 1/2 balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, nuosavybės teise priklauso valstybei ar savivaldybei. Šių asmenų privačių interesų deklaracijų duomenys yra vieši ir skelbiami VTEK interneto svetainėje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų