Lietuvos garsenybės atskleidė, už kokią komandą tikrai nesirgs Čempionų lygos finale

UEFA Čempionų lygos finalas – laukiamas renginys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Madrido derbis tarp „Real“ ir „Atletico“ prie televizijos ekranų sukvies tokias mūsų šalies garsenybes kaip Marijonas Mikutavičius, Leonidas Donskis, Martynas Starkus, Vytaras Radzevičius ir kitus, tačiau dauguma jų atskleidė, kad lemiamą mūšį dėl trofėjaus stebės pasyviai.

Cristiano Ronaldo (nuotr. SCANPIX)

UEFA Čempionų lygos dvikova finale tarp „Real“ ir „Atletico“ vyks antrą kartą per trejus metus. Turnyro istorijoje tai šeštasi finalas, kuriame grumiasi tos pačios šalies komandos. „Real“ laimėjo du iš penkerių – 2000 metais prieš „Valencia“, o 2014 metais prieš „Atletico“Naujasis čempionas paaiškės Milano „San Siro“ stadione šeštadienį. Rungtynes nuo 21.45 val. žiūrėkite tiesiogiai TV6 ir portale tv3.lt.

REKLAMA

Laukia „Atletico“ triumfo

Marijonas Mikutavičius (nuotr. Fotodiena.lt)

„Komandos lygios finale. Prisimename tą finalą prieš dvejus metus. Tai akivaizdu, kad laukia tokios pat sudėtingos rungtynės abiems, - tv3.lt komentavo dainininkas, televizijos veidas ir futbolo mylėtojas Marijonas Mikutavičius.

Anot jo, galima tikėti „Real“ pinigais, bet dar labiau jam imponuoja „Atletico“ komandos dvasia. „Atletico“ komanda dabar itin susikaupusi, stipri. Faktas, kad nudaužė du elitinius klubus – „Barcelona“ ir „Bayern“. Madrido „Real“ turi jų bijoti – lengvo pasivaikščiojimo nebus. Noriu, kad laimėtų „Atletico“, - teigė pastaruoju metu geriausiai iš projekto „X Faktorius“ žinoma garsenybė.

M. Mikutavičius atskleidė, kad jam nėra svarbu, kaip žiūrėti Čempionų lygos rungtynes: „Visada prisitaikau prie aplinkybių – kartais išmaunu su draugais, kartais namie.“

Pasiges emocijų

M. Starkaus ir V. Radzevičiaus kelionės. Tolyn į Pietus (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)

Keliautas, televizijos laidų vedėjas ir žvaigždė Martynas Starkus taip pat linkęs finale palaikyti „Atletico“. „Su visa pagarba „Real“ nelabai mėgstu tos komandos. Gal dėl to, kad anksčiau labiau „Barcelonai“ simpatizavau. Liūdniausia, kad paprastai futbolą žiūriu dėl emocijų, o šiame finale emocijų ir trūks. Tiesiog žiūrėsiu ir viskas“, - atviravo pašnekovas.

Anot jo, gražiausias finalas būtų „Liverpool“ su „Bayern“, po pirmo kėlinio būtų pralaimima 4:0, o paskui 4:5 būtų švenčiama pergalė. „Sugrįžtant prie šio finalo, galima prognozuoti, kad jei su Cristiano Ronaldo, tai „Real“ laimės, jei be jo – viskas keičiasi. Gali mėgti, gali nemėgti, bet jis esminis žaidėjas. Jei jis bus geros formos, įvarčius muš ir „Real“ laimės“, - teigė garsenybė.

REKLAMA

Kaip mėgsta žiūrėti futbolą? „Be isterijos mėgstu žiūrėti. Retai, bet su savo artimais draugais ir nesvarbu kur. Didelis malonumas. Ne itin dažnai pavyksta susitikti. Laukiame Europos čempionato. Mano tradicinis žiūrėjimas yra rungtynės be garso, nes vaikai miega ir taip, tiesiog buitiškai“, - dalijosi savo patirtimi M. Starkus.

Aistrą tenkins vėluodamas

Leonidas Donskis (nuotr. Organizatorių)

Filosofas, istorikas ir visuomenės veikėjas Leonidas Donskis tvirtino futbolą per daug mylįs, kad praleistų UEFA Čempionų lygos finalą. Tiesa per užgriuvusius darbus profesorius „Real“ ir „Atletico“ dvikovą stebės ne tiesiogiai, o pakartojimą – „savo aistrą tenkins vėluodamas“.

„Kaip žiūrėsiu? Neutraliai. Kai mano mylimos komandos ten nepatenka, tai žiūriu atsietu, analitiniu žvilgsniu. Mano komandos yra Amsterdamo „Ajax“, „Eindhoven“. Norėčiau, kad Prancūzijoje dar atgimtų „Saint-Etienne“. Klubas, kurio futbolą taip pat mėgstu, yra „Barcelona“.

Pašnekovas pasidžiaugė, kad po „Leicester City“ klubo triumfas Anglijoje nieko tragiško neįvyko: „Reiškia futbolas yra gyvas ir neprognozuojamas. Paprastai rungtynes žiūri dvejopai – žiūri ir sergi, nes tai tavo komandos ir žiūri, bet nedegi jokiomis ypatingomis pasijomis.“ Pats L. Donskis istorines rungtynes mėgsta žiūrėti vienas ir mėgautis. „Tiesiog tai estetiniai išgyvenimai ir aš mėgstu analizuoti. Tačiau man patinka ir kažkur angliškoje aludėje žiūrėti „Premier“ lygos rungtynes. Patinka, kai supa mane žmonės, išmanantys futbolą. Tai toks teatrališkas žiūrėjimas, pajunti atmosferą“, - dalijosi jis mintimis.

REKLAMA

Paklaustas apie galimą būsimo finalo „San Siro“ stadione baigtį filosofas tikino, kad prognozuoti nelengva: „Nenustebčiau, jei būtų pratęsimas finale. Finalas labai išlygina padėtį. Yra komandų, kurios moka žaisti finaluose. Tokia yra „Barcelona“. Tai komanda, kuri nebijodavo finalų. Šiuo atveju, kai yra klubai, kurie nekuria epochų, jų šansai apylygiai. Daug ką lems trenerių veiksmai ir pradžia, kas žais geriau pasirodys per pirmąsias 15-20 minučių, kas užvaldys aikštės vidurį.“

Sirgs ne už komandas, o už žaidėjus

Paulius Ambrazevičius (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Komikas Paulius Ambrazevičius – karštas futbolo gerbėjas. Čempionų lygos finalas jam – vienas iš tų futbolo renginių, kurių jis stengiasi niekada nepraleisti. „Nepalaikau nė vienos finalo komandos, bet turiu simpatiją dviem žaidėjams – Garethui Bale‘ui ir Lukai Modričiui, nes jie abu atėjo iš „Tottenham Hotspur“, man labai patinka jų žaidimo stilius“, - komentavo jis.

„Noriu, kad būtų įdomus mačas su intriga, o šiems žaidėjams gerai sektųsi. Manau, kad finalą laimės „Real“. Gal kartais kitos komandos neįvertino „Atletico“, tačiau finale bus maksimalus susikaupimas. Galvoju, kad „Real“ įveiks kitą Madrido komandą ir laimės 11-ą Čempionų lygos titulą“, - teigė P. Ambrazevičius.

Paklaustas, kur paprastai stebi futbolo rungtynes komikas nustebino: „Jei reikia rinktis – mieste ar namie, tai visuomet rinksiuosi namie. Man labai nepatinka visokie sofos ar baro ekspertai, kurie visuomet žino, ką reikėjo daryti, bet niekada nežino, ką reikės daryti ateityje. Pats esu neemocingas, rimtas, susikaupęs, rimtai žiūriu į ekraną ir man nepatinka, kai kas nors trukdo. Idealu, kai sėdžiu namie su keliais draugais ar drauge.“

REKLAMA

Išveja žmoną, vaiką uždaro – kad netrukdytų

Rolandas Skaisgirys (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Televizijos prodiuseris Rolandas Skaisgirys teigė, kad šiame finale jo mėgstamos komandos nėra. „Miuncheno „Bayern“ mano mėgstamiausia, bet kol buvo treneris Pepas Guadriola tuos trejus metus, tol man buvo kančia ją žiūrėti. Galbūt mano finalas būtų buvęs „Bayern“ ir „Barcelona“, - prisipažino pašnekovas.

Spėliodamas apie būsimos Madrido komandų dvikovos eigą jis pateikė savo scenarijų: „Finale kamuolį daugiau turės „Real“, bet progų daugiau sukurs „Atletico“. Spėju, kad būtent „Atletico“ 2:1 ir laimės.

Ar triukšmingai R. Skaisgirys žiūri futbolą? „Pasenau ir ramiai vienas namie žiūriu futbolą. Išveju žmoną iš namų, vaiką uždarau ir žiūriu vienas, kad niekas netrukdytų“, - juokėsi televizijos prodiuseris.

Aš už „Liverpool“

Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius Centrinėje Amerikoje (nuotr. Organizatorių)

Keliautojas, rašytojas ir televizijos žvaigždė Vytaras Radzevičius išgirdęs klausimą apie finalą rėžė tiesiai šviesiai: „Aš už „Liverpool“.

Netrukus jis vertino toliau: „Trys ispanų komandos didžiausių turnyrų finaluose – šis rodiklis tikriausiai neatsitiktinis. „Real“ ir „Atletico“ mūšis turi daug atspalvių. Dvi geriausios ispanų komandos ir tai bus Madrido derbis, perkeltas iš Ispanijos čempionato į tarptautinį lygį. Tikėtis reikia atkaklios kovos. Motyvacijos abi turės daug. Nugalėtoją gali lemti smulkmenos ir atsitiktinumai.“

Kadangi Vytaras turi kiekvienoje šalyje mėgiamą komandą, Ispanijoje jis serga už „Barcelona“. „Tai automatiškai reiškia prieš „Real“. Kas laimės? 50 prie 50. Galbūt kiek daugiau šansų turi „Real“, - sakė jis. Emocijas žiūrint futbolą jam labiausiai patinka lieti su bendraminčiais – tiesa, žaisti turi komanda, už kuria V. Radzevičius serga.

REKLAMA

„Kai žaidžia komanda, už kurią sergu, geriau žiūrėti ne vienam. Kai norisi tyrinėti žaidimą, susikaupti, tuomet vienas žiūriu. Kai sergi, kai širdis dega už kažkurią komandą, tuomet geriau su bendraminčiais, norisi emocijas lieti“, - reziumavo jis.

Triukšmauja daugiausiai

Linas Kunigėlis (nuotr. Fotodiena.lt/Pauliaus Peleckio)


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų