Mokestis už automobilių stovėjimą Panevėžio gatvėse jau šešerius metus renkamas neteisėtai.

Miesto Savivaldybės sudaryta darbo grupė nustatė, kad kelerius metus mieste rinktas mokestis už automobilių stovėjimą yra neteisėtas ir pasiūlė jį sustabdyti. Tačiau pinigų iš vairuotojų bendrovės „Panevėžio gatvės“ kontrolieriai reikalauja ir toliau.

Vyriausybės atstovas Panevėžio apskričiai Leonas Alesionka tvirtina, jog organizuoti rinkliavą Savivaldybė turi tiesę, tik privalo patvirtinti naują, teisėtą jos formą.

Susizgribo nepastebėję

Panevėžio valdininkai net šešerius metus nepastebėjo, jog pasikeitė rinkliavos už automobilių stovėjimą centrinėse miesto gatvėse tvarka. Nors dar 2005-aisiais buvo nuspręsta, kad tokių rinkliavų negali organizuoti biudžetinė įstaiga ir negali įpareigoti to daryti pavaldžiai Savivaldybės įmonei, susigriebta tik šiemet. Tuomet miesto mero Povilo Vadopolo potvarkiu buvo sudaryta vicemero Petro Narkevičiaus vadovaujama darbo grupė, iki liepos 15 dienos turėjusi parengti vietinės rinkliavos, nustatytos transporto priemonių vairuotojams už naudojimąsi mokamomis transporto priemonių stovėjimo vietomis ir aikštelėmis, strategiją.

REKLAMA

Bet šį trečiadienį Savivaldybėje posėdžiavęs Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetas ir vėl svarstė rinkliavos problemą. Komiteto pirmininkas Alfonsas Petrauskas po posėdžio griežtai konstatavo, kad pinigai iš vairuotojų rinkti neteisėtai ir tam būtina padaryti galą.

„Neteisėtą veiklą reikia skubiai nutraukti ir skelbti konkursą, kas galėtų teisėtai tuo užsiimti“, – politikas buvo kategoriškas.

„Man nesuprantama, kur žiūrėjo Savivaldybės administracija, – stebėjosi Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto vadovas. – Kodėl nesekami teisės aktai? Juk Savivaldybėje dirba teisininkai, turį žinoti viską apie besikeičiančius įstatymus ir poįstatyminius aktus. Todėl man ir nesuprantama, kodėl nuo 2005 metų, kai pasikeitė teisės aktai, nebuvo padaryti pakeitimai ir iki šiol galioja dar 2000 metų gruodžio 13 dieną patvirtinti vietinės rinkliavos nuostatai.“

Vyriausybės atstovas irgi nematė?

A. Petrauskas apgailestauja tik dėl vieno: sustabdžius nelegalią rinkliavą, bendrovei „Panevėžio gatvės“ teks atleisti iš darbo kontrolierius, šiuo metu užsiimančiais iš esmės nelegalia veikla. „Tai sudėtingas klausimas, – pripažino jis. – Tačiau žmonės dirba neteisėtai – tai dar blogiau.“

Politikui atrodo itin keista, kad Savivaldybės nusižengimo teisės aktams nemato ir nevertina Vyriausybės atstovas Panevėžio apskričiai Leonas Alesionka.

„Juk tai nelegali veikla! – dar kartą pakartojo A. Petrauskas. – Ir jeigu žmonės kreiptųsi į teismą, kad iš jų šešerius metus neteisėtai buvo rinkti pinigai už automobilio stovėjimą gatvėse, jie teismo procesą laimėtų. Tik ar verta dėl kelių litų kreiptis į teismą?..“

REKLAMA

Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto pirmininkas A. Petrauskas įsitikinęs, kad reikia reorganizuoti rinkliavos tvarką ir įdiegti mieste automobilių stovėjimo bilietų išdavimo automatų sistemą. „Juk tokių žmonių, vilkinčių oranžines liemenes ir renkančių pinigus už automobilio pastatymą gatvėje, kituose šalies miestuose jau seniai nebėra“, – priminė.

Ir neturi, ir turi teisę

Vyriausybės atstovas Panevėžio apskričiai L. Alesionka „Panevėžio balsui“ sakė puikiai žinantis, jog būtina reorganizuoti vietinės rinkliavos, nustatytos automobilių savininkams už naudojimąsi mokamomis transporto priemonių stovėjimo vietomis, tvarką. Tačiau kol kas miesto valdžios rūmuose apie tai daugiau kalbama, nei daroma.

„Pirmiausia reikia panaikinti senąją tvarką ir patvirtinti naują rinkliavos formą. Ir tą sprendimą būtina priimti tame pačiame Tarybos posėdyje: vienu sprendimu netinkamą rinkliavos formą panaikinti, o kitu patvirtinti naują tvarką, – aiškino L. Alesionka. – Kol tai bus padaryta, Savivaldybė turi teisę organizuoti rinkliavą.“

Anot Vyriausybės atstovo, rinkliavos sustabdymas dar nepriėmus sprendimo reikštų pajamų praradimą Savivaldybei.

„Be to, kas bus su žmonėmis, kurie tą darbą dirba? – klausė jis. – Jeigu darbdavio iniciatyva nutraukiami darbo santykiai, jis privalo mokėti išeitines išmokas.“


Rašyti komentarą...
r
rolkis
2011-11-27 00:48:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kur tie surinkti pinigai isleidziami ???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų