Britų mokslininkas teigia, kad žuvys protu prilygsta žinduoliams.
Nors pelėdos ir lapės nuo seno laikomos išminties ir gudrumo simboliais, D. Britanijos Šv. Andriaus universiteto daktaras Mike‘as Websteris nustatė, kad žuvys irgi elgiasi labai protingai, jeigu joms gresia pavojus.
Pasak jo, daugelio žmonių sąmonėje įsitvirtinęs stereotipas, kad auksinio karoso atmintis trunka tik tris sekundes, yra visiškai klaidingas. Mokslininkas tvirtina, kad daugelis žuvų, tarp jų aukšlės, dyglės ir gupijos, savo protiniais sugebėjimais prilygsta žiurkėms.
M. Websteris atliko seriją eksperimentų, kuriais įrodė, kad dyglės viena iš kitos mokosi, kaip išvengti plėšrūnų. Jis nustatė, kad pavienė žuvelė, baseino seklumoje atskirta nuo guoto permatoma plastikine pertvara, sprendimus priiminėja savarankiškai, kai nėra tiesioginio pavojaus. Tačiau kai į baseiną būdavo įleidžiama plėšri žuvis, atskirtoji aukšlė mokydavosi, ką reikia daryti, stebėdama kitų žuvų elgesį.
„Šie eksperimentai aiškiai įrodo, kad aukšlių elgesiui iškilus pavojui įtaką daro kolektyvinio mokymosi metu įgyti įgūdžiai, o gebėjimas mokytis vieniems iš kitų yra žmonėms būdinga savybė“, - sakė biologas. Pasak jo, tradiciškai žuvys buvo laikomos intelekto požiūriu primityviais gyvūnais, nesugebančiais ko nors išmokti dėl tariamai prastos atminties. „Nors žuvys – seniausia gyvūnijos grupė, tai dar nereiškia, kad jos nustojo evoliucionuoti“, - M. Websterį cituoja „Daily Telegraph“.