Sparčiai populiarėjant elektroninėms cigaretėms, graikų mokslininkai reiškia susirūpinimą dėl jų saugumo.

Anot jų, be papildomų tyrimų neįmanoma pasakyti, ar jos duoda daugiau naudos, ar padaro daugiau žalos. Kai kurie tyrimai jau išsakė abejones dėl jų saugumo, tačiau platintojai tikina, jog tai sveikas tikrų rūkalų pakaitalas, praneša BBC.

Elektroninių cigarečių naudotojai įkvepia tik nikotiną ir apsisaugo nuo dervų, tabako ir anglies monoksido.

Graikų mokslininkai tvirtina, jog šių prietaisų nereikėtų naudoti, kol nebus pabaigtas jų saugumo tyrimas. Jo rezultatų laukiama kitąmet.

Abejonių dėl šių naujų cigarečių pakaitalų saugumo išsakė ir Pasaulio sveikatos organizacija. Pastaraisiais metais JAV tarnybos sulaikė daugybę šių cigarečių siuntų į užsienį, mat prietaisai dar neaprobuoti.

Graikijos tyrėjų Andreas Flouris ir Dimitris Oikonomou teigimu, sulaukta trijų pranešimų apie elektroninių cigarečių saugumą – iš JAV tarnybų, visuomeninio tyrimų instituto Graikijoje ir privačios kompanijos Naujojoje Zelandijoje.

JAV maisto ir vaistų administracijos pranešime reiškiamas susirūpinimas, jog skirtingas baterijas naudojantys prietaisai išskiria skirtingus nikotino kiekius. Taip pat aptikta stiprių vėžį sukelti galinčių cheminių medžiagų pėdsakų.

REKLAMA

Graikijos institutas „Demokritos“ jokios taršos cheminėmis medžiagomis neaptiko.

Privati bendrovė „ Health New Zealand“ aptiko vėžį sukelti galinčių cheminių medžiagų, tačiau padarė išvadą, jog jų keliama grėsmė sveikatai yra žymiai mažesnė, nei rūkant tikras cigaretes.

„Šie menki įrodymai atskleidžia, jog elektroninėse cigaretėse yra įvairių toksiškų ir kancerogeninių medžiagų, nors gali būti, kad šie kiekiai žymiai mažesni, nei aptinkami tikrose cigaretėse“, - teigia graikų tyrėjai.


Rašyti komentarą...
M
Mili
2010-01-21 11:21:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nežinojau, kad toks dalykas yra..
Atsakyti
0

A
A
2010-01-21 11:48:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerulis.. viena karta maciau... sedim patalpoj, bicas issitraukia ir "paruko"... tik garai isena is "cigaretes" ir vel i kisene :D

Prikolnas reikalas, nezinau kiek geriau/blogiau uz cizas :D
Atsakyti
0

O
Oho
2010-01-21 15:02:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu negirdejau dar apie tokias bajkas, kazka praleidau... :/
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų