700 policijos patrulių ekipažų 2010 metais jau valdomi pažangiomis mobilaus stebėjimo ir komunikacijos technologijomis, pranešė Policijos departamentas.
Prie modernizuojamos policijos pajėgų valdymo sistemos prisijungus Valstybės sienos apsaugos tarnybai prie Vidaus reikalų ministerijos, sukurta vieninga pajėgų valdymo sistema, leidžianti užtikrinti sklandesnį ir operatyvesnį pareigūnų darbą. Sistema taip pat užtikrina galimybę valdyti ir 100 Valstybės sienos apsaugos tarnybos automobilių, teigiama pranešime.
Pasak policijos generalinio komisaro pavaduotojo Algirdo Stončaičio, svarbiausia, kad pagaliau buvo sukurta iš tikrųjų mobili darbo vieta, o pajėgas valdančiam pareigūnui nebereikės klausti kiekvieno ekipažo, kur jie yra, koks jų veiklos statusas. Jo teigimu, nuo šiol darbas organizuojamas naudojant automatizuotus įrankius.
Projektą įgyvendinusios įmonės „Sisneta“ atstovas Paulius Auškalnis sakė, kad tiek programinė įranga, tiek automobiliuose įdiegti kompiuteriai ir telemetrinė įranga pastebimai keičia Lietuvos policijos pareigūnų kasdienybę.
Pasak projekto kūrėjų, dideliu našumu pasižymintys IBM X4 architektūros daugiaprocesoriniai serveriai užtikrins operatyvų ir nenutrūkstamą programinės įrangos darbą, o „IBM Lietuva“ duomenų saugojimo technologijos yra pritaikytos policijos darbo dinamikai.
Didesnis technologinis pajėgumas leis pareigūnams čia pat, automobilio kompiuteryje, patikrinti asmens arba transporto priemonės duomenis - negaištant laiko patiems ir nesudarant nepatogumų piliečiams.
Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis įsitikinęs, kad įdiegus modernias technologijas, sutrumpės reagavimo į įvykius laikas, taip pat bus užtikrinta Kaliningrado tranzito kontrolė ir sustiprintas išorinės Europos Sąjungos sienos saugumas.
Projektas įgyvendinamas Europos Sąjungos Išorės sienų fondo lėšomis, teigiama pranešime.