Kirpėjai turėtų būti mokomi atpažinti odos vėžį, mat pakitimai galvos srityje yra labiausiai nepastebimi, teigia sveikatos ekspertai.

Remiantis statistika, kasmet Didžiojoje Britanijoje diagnozuojama apie 100 tūkst. naujų odos vėžio atvejų. Dažniausiai žmonės nepastebi turintys odos pakitimų.

Pavojingiausia odos vėžio rūšis yra piktybinė melanoma, nuo kurios kasmet miršta daugiau nei 2 tūkst. 500 žmonių.

Dažniausiai galima apsisaugoti nuo šios ligos, nes odos vėžį sukelia per didelis ultravioletinių saulės spindulių kiekis ar saulės vonios. Tačiau susirgimų atvejų pastaraisiais metais vis daugėja.

Didžiausia rizika yra šviesios, strazdanotos odos su daug apgamų savininkams. Ženklai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, – niežulys, kraujavimas, apgamo spalvos ar formos pakitimas.

Pakitimai galvos ir kaklo srityse yra labiausiai nepastebimi. Todėl ekspertai teigia, kad kirpėjai yra tinkamiausi žmonės, kad pastebėtų tai.

„Journal of the American Academy of Dermatology“ paskelbtame pranešime JAV gydytojai teigia: „Mes neturime laukti, kol pacientai kreipsis į mus jau su odos vėžiu, kada jau gali būti per vėlu. Tačiau mes turėtume skatinti kuo anksčiau aptikti melanomas galvos ir kaklo srityse, pabrėžiant kirpėjų vaidmenį bei jų išskirtinį ryšį su klientais“.

Kirpėjai neturėtų nustatyti diagnozės, tačiau turėtų atkreipti asmens dėmesį į pakitimus, kuriuos jie aptiko, o po to jau patarti kreiptis į gydytoją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų