Žvilgtelėkite, kaip atrodo Pabradėje atidarytas palapinių miestelis: čia gyvens viengungiai vyrai

Pabradėje per savaitgalį pastatytas palapinių miestelis neteisėtiems migrantams jau pradeda veikti. Planuojama, kad pirmieji migrantai palapinių miestelyje bus apgyvendinti pirmadienį vakare arba antradienį iki pietų. 

22

VSAT Užsieniečių registracijos centro (URC) Pabradėje viršininkas Aleksandras Kislovas pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje pristatė, kaip atrodys pradedantis veikti palapinių miestelis neteisėtiems migrantams.

Pristatė naujausius migrantų skaičius

URC viršininkas pateikė apgyvendintų sulaikytų migrantų skaičius.

„Centre gyvena 176 užsieniečiai. Varėnos ruože apgyvendintų užkardose – nėra. 60 užsieniečių apgyvendinta Vilniaus teritorijoje, pasieniečių mokykloje šiandien visos galimybės išnaudotos – ten gyvena 56 užsieniečiai“, – sako A. Kislovas.

Kaip teigia jis, palapinių miestelis jau įrengtas ir yra suskirstytas į dvi dalis – viena dalis skirta karantinuoti užsieniečius, kita bus – gyvenamoji zona. Karantino dalyje tilps 60 užsieniečių.

(22 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pabradėje atidarytas palapinių miestelis

„Kita dalis palapinių miestelio, kurioje tilptų apie 290 užsieniečiai, yra pabaigta, dėliojami paskutiniai akcentai. Jau dalis patalynės, čiužinių yra atvežta, tai ko gero, kad šiandien vakare ar rytoj iki pietų jau bus apgyvendinti pirmi užsieniečiai“,  – sako URC viršininkas.

Dalis šeimų, kurioms bus taikomas sulaikymas, vyks gyventi į Ruklos pabėgėlių centrą: „Turbūt didžioji dalis bus – viengungiai vyrai“, – priduria A. Kislovas.

Pasak URC viršininko, dar šiandien gydytojas turėtų nuspręsti dėl 34 viengungių vyrų izoliacijos pabaigos. Jei sprendimas bus teigiamas –  jie ir bus apgyvendinti palapinių miestelyje.

„Atsižvelgiant į sudėtį, kiek yra, šeimų, viengungių vyrų ir vienišų moterų, yra sprendžiama, kur apgyvendinti juos. Viengungiai vyrai bus apgyvendinami karantino palapinių miestelyje, kiti – karantinui skirtose patalpose“, – sako A. Kislovas.

Palapinių miestelis aprūpintas būtiniausios priemonėmis

Jo teigimu, įprastos palapinės skirtos šešiems asmenims, didesnės palapinės talpina kiek daugiau – 15. Palapinėse yra elektra, vėdinimo sistemos ir „visko, ko reikėtų papildomai“. Pasak URC viršininko, jei neteisėti migrantai turės poreikį užsiimti kokiomis kitomis veiklomis, tam yra atskira erdvė.

REKLAMA

„Tikrai nenoriu lyginti apgyvendinimo palapinėse ir apgyvendinimo pastate, bet paslaugų teikimas bus užtikrintas“, – teigia A. Kislovas.

Jo teigimu, vienai dienai suaugusiam žmogui numatyta skirti 2 Eur 80 ct, o vaikui suma bus didesnė, nes vaikus maitins keturis kartus.

Yra pabėgusių ir į Lietuvą grąžintų migrantų

Anot jo, šiuo metu yra 17 sulaikytų užsieniečių prie sienos su Baltarusija. Taip pat yra ir užsieniečių, kurie bandė pasišalinti iš Lietuvos, bet buvo sulaikyti ir grąžinti atgal– dėl jų kreiptasi į teismą.

„Šeštadienį buvo sulaikyti penki asmenį, o šiandien buvo sugrąžinta sirų  šeima , teismas vertins kiekviena bylą individualiai ir priims atitinkamą sprendimą“, – sako URC vadovas.

Migracijos departamentas atlieka kiekvieno prieglobsčio prašytojo individualų prašymo vertinimą, kurių daugelis, pasak URC viršininko – nagrinėjama skubos tvarka.

„Tai pagreitinta procedūra, kurios procedūrose yra sprendžiama, nesuteikti prieglobsčio per trumpą laiką ir išsiųsti į kilmės šalį. Kiekvieną sprendimą užsienietis gali skųsti“, – priduria jis.

VSAT duomenimis iš Baltarusijos į Lietuvą šiemet bandė patekti 387 nelegalūs migrantai.


Rašyti komentarą...
T
Teisibe
2021-06-14 16:50:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ner zodziu kad savo Lietuvos ubagais rupintus tai ne kaskokeis babajais muslimais rupinasi sere uz musu visu pinigus GEDA TOKIA VALDZIA TURETI!!!
Atsakyti
-2

K
Kieša
2021-06-14 16:44:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gražu pažiūrėti kaip pionierių stovykla tik laužo betrūksta bulbikem išsikepti
Atsakyti
-2

S
Sieras
2021-06-14 16:28:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durniu laivas tokia jau tupa valdzia kaip oblius
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų