Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pasipildė trimis naujais nariais. Ketvirtadienį Seimas paskyrė VTEK nariais Eleną Vaitiekienę, Deivydą Rimkevičių ir Dalią Paulauskaitę.

Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės į VTEK narius pasiūlyta E. Vaitiekienė yra Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Konstitucinės teisės katedros docentė. Vilniaus universitete yra įgijusi istoriko ir teisininko specialybes.

Į VTEK narius Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės pasiūlytas D. Rimkevičius dirba advokatu savo paties įsteigtoje advokato kontoroje. Vilniaus universitete yra įgijęs istorijos bakalauro ir teisės magistro kvalifikacinius laipsnius.

D. Paulauskaitė yra Alytaus miesto savivaldybės mero patarėja, ji turi ilgametę žurnalisto patirtį. Į VTEK narius ją pasiūlė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas.

Pasibaigus kadencijai Seimas atleido iš VTEK narių Antaną Marcijoną ir Vytautą Andriulį.

VTEK nariu gali būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos aukštąjį universitetinį išsilavinimą turintis Lietuvos Respublikos pilietis. Po vieną VTEK narį Seimui teikia Prezidentas, Seimo Pirmininkas, Ministras Pirmininkas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas. Komisijos sudėtį tvirtina Seimas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų