VSD vadovas apie kovą su dezinformacija: vaikščiojame plonu ledu

Pandeminiu laikotarpiu Lietuvai grėsmę kelia vadinamoji „kaukių ir vakcinų“ diplomatija, tačiau didžiausias pavojus ir toliau išlieka Rusija. Taip teigia naujausia grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaita.

Daugėja prieš Lietuvą vykdomų kibernetinių atakų, tautiečiai ir toliau verbuojami. Plačiau apie grėsmes kalbėjome su Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovu Dariumi Jauniškiu.

Jūsų parengtame grėsmių vertinime sakoma, kad daugiau nei pusė dezinformacijos apie koronavirusą lietuviškame internete yra paimta iš Kremliui palankių šaltinių arba panaudota jais remiantis. Tačiau gal tai ne tiek Kremliaus kaltė, kiek žmonių naivumas, kurie tiki ta dezinformacija?

Aš, matyt, siečiau su tuo. Todėl, kad žmones, matyt, galima pateisinti tuo, kad visi yra tikrai pavargę galbūt nuo to viruso, karantino, gal tada truputį lengviau patikėti tam tikrom teorijom. 

Kaip ir minėjau spaudos konferencijoje, nematome mes už tų sąmokslo teorijų kūrimo, nedraugiškų valstybių spec. tarnybų kažkokios veiklos, bet tai nereiškia, kad jos nėra. 

Ar jūs ėmėtės kokių nors priemonių arba siūlote kitoms struktūroms kovoti su dezinformacija?

Matot, kokių priemonių imtis? Mes gyvename demokratinėje valstybėje ir iš principo yra ta labai plona riba, kur yra dezinformacija, o kur tiesiog nuomonės skleidimas. 

Aš manau, labai reikėtų (elgtis – red. past.) atsargiai, ypatingai spec. tarnyboms, nes čia vaikščiojame plonu ledu, kad nebūtume apkaltinti, jog imamės neteisėtų priemonių. 

Visą pokalbį su VSD vadovu kviečiame žiūrėti vaizdo siužete, esančiame viršuje. 

 


Rašyti komentarą...
F
Faktas
2021-03-05 09:12:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jauniskis taip ir neatsake ar vsd yra nusikalstama organizacija Lietuvoje . Tai labai svarbus klausimai kaip vykdomi nebaudziamai genocidas lietuvoje . Desimtmeti tureti kgb prezidente cia kas darosi tikriausiai sie nusikaltimai aiskus.
Atsakyti
-2

S
Senis
2021-03-05 13:51:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
O Pociuno zmogzudyste? Isakymo nebuvo?
Atsakyti
-2

N
Na tik
2021-03-05 19:33:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Napezek. Kur irodymai? Gal ir čia valstybės paslaptis. Zokniose prostitute po Nato bazė gastroliavo ar pasidomėjo. Ji iš Rusijos. Koks čia Šiauliuose uždarbis. O Kirkorovas tai jau grėsmė Lietuvai. Jum tos kibernetinės atakos sapnuoja. Kaip tas prezidentas paskyrė antrai kadencijai.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų