Visi, išskyrus vieną, nauji Covid-19 atvejai – Vilniaus apskrityje

Septyni iš aštuonių ketvirtadienį patvirtintų naujų koronaviruso atvejų registruoti Vilniaus apskrityje, vienas – Marijampolės.

Apie tai BNS penktadienį informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Jos teigimu, Marijampolėje koronavirusas nustatytas transporto įmonės darbuotojui, kuris niekur nebuvo išvykęs.

„Yra didelis darbuotojų srautas iš užsienio – tas gali būti vienas iš rizikos veiksnių, bandome išsiaiškinti konkrečias užsikrėtimo aplinkybes, kontaktinius asmenis“, – sakė visuomenės sveikatos specialistė.

Vilniuje ir toliau daugėja su židiniu Santaros klinikose susijusių atvejų skaičius – keturi nauji atvejai turėjo antrinį kontaktą su šios gydymo įstaigos darbuotojais.

„Keturi atvejai yra antrinis kontaktas su Santaros klinikų darbuotojais. Tai ne židinyje kilę atvejai, o buitinio kontaktinio metu – atvejai tiesiog plinta toliau“, – teigė G. Megelinskienė.

Pavieniai atvejai – poliklinikoje, įmonėse

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, dar vienas ketvirtadienį patvirtintas atvejis nustatytas Šeškinės poliklinikos darbuotojui.

„Tai – darbuotojas, kuris dirba ne su pacientais. Be to, jis dirba nuotoliniu būdu. Nesilankė toje poliklinikoje“, – sakė NVSC atstovė.

Jos teigimu, darbuotojas planavo šiomis dienomis sugrįžti į darbo vietą ir prevencinio tikrinimo metu jam buvo diagnozuotas koronavirusas.

„Pirminiais duomenimis, asmuo nurodė, kad lankėsi viešosiose vietose – „Akropolyje“, „Lidl“ parduotuvėje, bet jokios aiškesnės užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, tai šiandien papildomai apklausime“, – teigė G. Megelinskienė.

Ji akcentavo, kad asmuo užsikrėtė tikrai ne Šeškinės poliklinikoje.

Visuomenės sveikatos specialistė taip pat pranešė, kad dar vienas atvejis nustatytas vienos įmonės darbuotojui, jis susijęs su savaitės pradžioje praneštu atveju transporto įmonėje.

REKLAMA

Be kita ko, dar vienas atvejis nustatytas mažosios bendrijos „Remiloga“ darbuotojui – šiuo atveju epidemiologams vis dar neaišku, kaip atsirado pirmasis koronaviruso atvejis.

Lietuvoje bendras užsikrėtusiųjų skaičius siekia 1792. Šiuo metu COVID-19 tebeserga 244 asmenys, 1462 – pasveiko.

Nuo koronaviruso mirė 76 asmenys, dar dešimt asmenų mirė dėl kitų priežasčių.


Rašyti komentarą...
n
nu
2020-06-19 13:02:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir vėl gydymo įstaigos kaip visada santaros,aš jau pradedu tikėt sąmokslo teorijom kad medicinos įstaigos specialiai užrašo darbuotojams virusą,gauna atostogas apmokamas dar už viruso radimą moka 55e,tai ko neužsirašyt to viruso susitarus,na o vairuotojas tai per užsieniečius susigriebė.Kodėl gi Pinskuvienė jokia medikė viruso židinį iš karto suvaldė paskelbė karantiną ir nebėra,o ligoninė nesusitvarko jau kelis mėnesius,tai aišku kad ten susitarimas
Atsakyti
-4

P
Pluke
2020-06-19 14:05:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau veryga kazkokius velnius galvoja
Atsakyti
0

V
Vaidas
2020-06-19 15:12:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ponas veryga ar nesusirgo kodel visi serga o jis ne labai idomu tas durnius
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų