Vilnietis už SSRS nusikaltimų neigimą dienas praleis už grotų

Generalinė prokuratūra trečiadienį pranešė, kad viešu SSRS nusikaltimų Lietuvos Respublikai neigimu ir šiurkščiu jų menkinimu kaltintam vilniečiui G. Š. Kauno apygardos teismas skyrė dešimties mėnesių laisvės apribojimo bausmę. 

Vyriškis įpareigotas pradėti dirbti ar registruotis darbo biržoje, laisvės apribojimo laikotarpiu jis taip pat privalės neatlygintinai išdirbti 40 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose. 

Teismas nurodė nuteistajam pašalinti iš jo administruojamo internetinio tinklalapio straipsnius, kuriuose neigiami ar šiurkščiai menkinami SSRS nusikaltimai Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams.

Bylą nagrinėjusi teisėjų kolegija konstatavo, kad 2013-aisiais G. Š. savo administruojamame internetiniame tinklalapyje publikavo straipsnius, kurių tikslas buvo paniekinti dabartinę Lietuvos Respubliką kaip valstybę, vaizduojant ją menkinamai ir tik negatyviai.

Teismas nurodė, kad viešoje erdvėje publikuotame straipsnyje kaltinamasis iškraipė istorinius faktus ir menkino Lietuvos partizanų veiksmus kovojant prieš sovietinę okupaciją, jų svarbą Lietuvai.

Kitame viešoje erdvėje publikuotame straipsnyje G. Š. užgauliu ir įžeidžiančiu būdu neigė ir šiurkščiai menkino 1991 metų sausio 13-osios dienos SSRS agresijos prieš Lietuvą faktą, agresijos metu įvykdytus labai sunkius ir sunkius nusikaltimus.

Teisėjų kolegija nusprendė, kad šie G. Š. veiksmai buvo padaryti veikiant tiesiogine tyčia ir suvokiant savo veikos pavojingumą. 

Vilniaus miesto apylinkės teismas 2018-ųjų balandžio 25 dieną G. Š. buvo išteisinęs dėl neapykantos kurstymo ir viešo SSRS nusikaltimų Lietuvos respublikai neigimo ir jų šiurkštaus menkinimo. Šį teismo nuosprendį apskundė tiek kaltinamasis, tiek valstybinį kaltinimą byloje palaikęs prokuroras.

REKLAMA

Apskųsdamas žemesnės instancijos teismo sprendimą G. Š. prašė pripažinti teismo padarytas išvadas nepagrįstomis, o prokuroras siekė pripažinti teisiamą vyrą kaltu. 

Apeliacine tvarka bylą išnagrinėjęs Kauno apygardos teismas prokuroro skundą tenkino iš dalies ir pripažino G. Š. kaltu tik dėl viešo SSRS nusikaltimų Lietuvai neigimo ir jų menkinimo.


Rašyti komentarą...
N
Nu va
2020-04-15 16:38:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
matom, kam dirba Vilniaus apylinkės teismas. Laimei, dar yra Kauno teismas, aišku, nuosprendis per švelnus. Jei nusikaltėlis neigia Sausio 13-osios nusikaltimus, jis turi būti traktuojamas kaiptų nusikaltimų bendrininkas bent iš dalies ir atlyginti nukentėjusiems padarytą žalą.
Atsakyti
-2

V
Va Va
2020-04-16 08:27:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Stribas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų