Vienintelis alkoholizmo mažinimo būdas – priverstinis gydymas?

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Valdemaras Sarapinas sako, kad kovojant su alkoholizmu gali būti svarstomas ir priverstinis gydymas.

„Reiktų išnaudoti pilnai tas minkštesnes priemones, apeliuojant į žmonių, tų asmenų, kurie turi tą bėdą, jų sąžinę, jų suvokimą, (...) tačiau tai yra priklausomybės liga ir todėl ne visada asmuo įklimpęs tą suvokia. Reikia pamąstyti ir apie tą būdą priverstinai gydyti“, - Žinių radijui antradienį sakė V.Sarapinas.

Jis atkreipė dėmesį, kad šalies teisinė bazė leidžia priverstinį gydymą nuo alkoholizmo, jeigu asmuo „savo veiksmais gali padaryti žalą sau arba aplinkiniams“.

Šią savaitę Kražių miestelį Žemaitijoje sukrėtė tragedija, kai rastos keturios nužudytos keturias moteris. Girtas sulaikytas jų nužudymu įtariamas 57 metų gretimo kaimo gyventojas. Įtariama, kad keturias moteris Kražiuose nužudęs vyras jas apvogė, o pinigus išleido alkoholiui.

Prieš kelis mėnesius už smurtą prieš sugyventinę nuteistas įtariamasis buvo įtrauktas į Šiaulių apygardos probacijos registrą, tačiau pareigūnai tikino nenustatę, jog jis keltų pavojų aplinkiniams.

REKLAMA

Didžiulė tautos rykštė

V.Sarapino teigimu, valstybė, vietos bendruomenė, nevyriausybinės organizacijos turi skirti daugiau dėmesio žmonėms, kuriems bausmės vykdymas atidėtas arba jis yra atlikęs bausmę laisvės atėmimo įstaigoje ir iš jos paleistas.

Prezidentės patarėjas sakė, kad būtina sugriežtinti probuojamųjų asmenų priežiūrą.

„Jeigu žmogus nesilaiko probacijos priemonių, tai iš tiesų reikėtų griežčiau galbūt ir teisiškai įpareigoti probacijos pareigūnus kreiptis į teismą dėl tokių priemonių sugriežtinimo ir asmens sugrąžinimo ar pasiuntimo į įkalinimo įstaigą“, - nurodė V.Sarapinas.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva pagal suvartojamo alkoholio kiekį, tenkantį vienam gyventojui, yra trečia pasaulyje.

Prezidentės patarėjo pateiktais duomenimis, per metus nuo alkoholizmo Lietuvoje miršta apie tūkstantį žmonių, keliuose būnant neblaiviam žūsta apie 100 asmenų, nusikaltimų padaroma apie 12 - 13 tūkstančių.

„Tai (alkoholizmas) didžiulė mūsų tautos rykštė“, - pridūrė V.Sarapinas.


Rašyti komentarą...
P
PP
2015-11-10 10:24:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidentė kovoja su pasekmėmis ,o ne priežastimis. Nedarbas ,neteisybė ,valdžios korupcija ir netikėjimas valstybe ir geresne ateitimi yra alkoholizmo priežastys .Kuri iš tų priežasčių panaikinta ar minimaliai sumažinta Prezidentės valdymo laikotarpiu? Socialinė atskirtis vis labiau didėja,tai ko norėti...
Atsakyti
0

R
Renaldas
2015-11-19 00:59:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rek pasalinti is prekybos pigu alkoholį bambaliais uzverte tautą,kaimai skęsta pigiame aluje.,tos pačios babules nebe samane prekiauja o bambaliais !!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų